PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

słuchajcie koledzy plon jakiejkolwiek rośliny możecie podnieść nawozem dolistnym zastosowanym min.2 razy

filozof, 2013-01-27 15:50:56

Panie dr Wiktorowski, ma Pan całkowitą słuszność i popieram pana w 100%. Pan jest naukowcem,ale czy pańskie obliczenia-które są słuszne- bierze ktoś pod uwagę?Naród już patrzy się krzywo na rolników, ac mówić co będzie dalej?Ja jestem też rolnikiem i mam nie wiele tych ha. I też czekam na te dopłaty bo to jest nasz roczny dochód i z tego tylko musimy wyżyć, i z tego dołożyć do tego rocznych siewów i upraw.Dobrze byłoby gdyby nasz rząd był inny w stosunku do rolników, nasz rząd a raczej resort finansów przyłożył się i oddał rolnikom to co ich-byłoby-dużo lepiej, dla czego? to proste- wystarczy poczytać o tegorocznych dopłatach-i wszystko będzie wiadomo.Rolnicy teraz też wiążą nadzieje z dopłatami a do dziś mają puste konta w bankach i rosną im długi w bankach,to nie po ludzku jest robione. Tak to prawda że, mają czas do czerwca-do końca-tu nie chodzi o mnie, ja mam tylko 12,44 ha. i pożyczek inwestorskich nie posiadam,ale co mogą inni którym na prawdę pali się grunt pod nogami!? Może Pan ze swoim autorytetem mógłby w tym coś poradzić? To wszystko co mam w tej sprawie. Z poważaniem i wyrazami szacunku rolnik z Podlasia J.G.

J.G. Podlasie!, 2013-01-27 11:26:10

Halo panie rolnik, dorośnij pan trochę. Jak pan chcesz zbierać ziemię bez dopłat i jeszcze oddawać 10q z hektara tylko po to żeby się pochwalić że masz 50-100ha to sobie zbieraj. Na takich warunkach to i ja ci swoją oddam jest 40 ha dawaj bież. Naucz się liczyć, u mnie już właśnie jest już taki dzierżawca, kredytu wiecej niż włosów na głowie i pole bez dopłat bierze, żaden rolnik o zdrowych zmysłach by tego nie zrobił. Teraz oczywiście wszyscy lecą i mu oddają ziemię bo chcą mieć robola który będzie na nich zapier**, pole im będzie trzymał w dobrej kulturze krzaki nie będą rosnąć a jak będzie do sprzedania to dawaj 40 000 za ha albo spadaj. troche szacunku do siebie ludzie lepiej mieć 15 z pełną dopłatą niż 30 bez.Co do nawozów panie rolnik możesz sobie sypać i po 1t na hektar i ciekawe czy ta twoja zwyżka plonu i zysk z niej będzie proporcjonalna do kosztów jakie poniosłeś. Mam sąsiada stosującego pełne dawki nawozów i oprócz kopy worków co roku wiecej nic nie może kupić. Wcale nie mówię żeby nic nie dawać bo ziemi się nie oszuka ( raz oszukasz na drugi rok bankrutujesz) ale trzeba kąbinować, żeby coś kolwiek dokupić innego w coś zainwestować poza nawozem. Panie rolnik coś tam teorii w głowie panu siedzi ale jeszcze dużo praktyki panu potrzebne.

cxi, 2013-01-18 08:15:37

Dziwne wszyscy w Polsce zarabiaja za duzo anajnizsza krajowa jest wyceniona na 1200 zl na reke aoplaty za prad dla rodziny toci najmniej 300 do 400 zl czyli jaki to procent tej kwoty?To sa te duze zarobki?Za duze zarobki?

., 2013-01-18 07:24:34

całe szczęście, że anomalia nie powtarzają się w takiej samej skali i zakresie, niepokojące jest jednak to, iż w ciągu ostatnich kilku lat zdarzyło się już prawie wszystko co możliwe, pozostały już tylko lawiny, obsunięcia się ziemi, pioruny oraz to czego ustawodawca nie przewidział i możemy zaczynać od początku

kissmy..., 2012-12-21 21:32:51

o tym właśnie pisałem że kalkulacja WIR jest ok przy 300kg polifoski i saletry trudno osiągnąć wyższy plon
tylko czy maksymalizując koszty na pewno osiągniemy większy dochód ??
z doświadczenia z rzepakiem po ostatnich trzech zimach śmiem wątpić a ostatnio toi zboża dały sie we znaki
o ubezpieczeniu nie piszcie po suszy 2008 przestało się opłacać ubezpieczać od niej
w tym sezonie robią to samo z skutkami przezimowania
jeśli rolnik myśli że dorobi się na ubezpieczeniach to jest w BŁĘDZIE tu zarobek jest ale nie dla nas

jarki, 2012-12-21 21:18:35

integracja pozioma i pionowa to obecnie podstawa rozwoju przy rosnących kosztach, ale podstawą rolnictwa przynajmniej w kuj-pom jest maksymalizacja plonu przy danym nakładzie albo minimalizacja nakładów przy danym plonie, zasadniczo produkcja opiera się na zasadzie minimalizacji niedoborów i nawożenie nawet w połowie dawki może być racjonalne, gdyż zazwyczaj plony u nas ograniczają opady! odnośnie do azotu to na szczęście mamy jeszcze sąsiadów ze wschodu, którzy nie wykorzystują obniżek cen gazu do podnoszenia cen nawozów azotowych, gdyż ich zdaniem nie jest to działanie racjonalne, a z drugiej strony za odrą gaz tanieje jeszcze mocniej niż u nas, więc głowy do góry

kissmy..., 2012-12-21 17:17:42

Gdzie nasze dopłaty obszarowe miały być do końca grudnia dla tych co mieli 100% wymarznieć

KUJAWIAK, 2012-12-21 17:16:17

Do jarki: nie twierdze, ze jesteś zacofany, każdemu życzę jak najlepiej. Ale jak dajesz polowe dawki zapotrzebowania na makro i mikro składniki to nie spodziewaj sie, ze będziesz miał super plon. Rolnictwo to szereg elementów, które należy wykonać z jak najwieksza starannoscia aby otrzymać jak najlepszy wynik (jedyny minus to pogoda, która ma decydujące znaczenie), jednak jeżeli wcześniej nie zrobisz tego dobrze to nie spodziewaj sie cudów. Odpowiednie terminy agrotechnicze, precyzyjny dobór odmian, pełne nawozenie, pełna ochrona itd. Do tego zabezpieczasz plony ubezpieczeniem, jak wymarznie czy grand wybije nie masz pełno w gaciach, ze państwo daje tylko 100 zł do hektara.

Druga sprawa to odpowiednio kupować środki do produkcji rolnej. Firm oferujących jest pełno. Wystarczy podzwonic i szukac najlepszych cen. Nawozy najlepiej calosamochodowo, jak masz mniejsźe gospodarstwo to skrzyknac sie z sąsiadami i zamawiać. Podobnie ze sprzedażą płodów, dzwonić i szukać najlepszej na dany moment cen.

Życzę wszystkim spokojnych Świat wysokich plonów i wysokich cen płodów.

P.S. Azot od nowego roku drożeje o 25-35 zł/t

rolnik, 2012-12-21 16:54:43

@patriota dopiero, gdy ujawnisz tych wyłudzaczy stracą uczciwi rolnicy, bowiem zostaną obciążeni dodatkowymi zabezpieczeniami przed wyłudzeniami (biurokracja) oraz będą musieli sfinansować zwrot tych wyłudzonych środków do UE

kissmy..., 2012-12-21 16:52:58

60 % dopłat bezpośrednich, rolnośrodowiskowych to OSZUSTWA. Wystarczy popatrzeć w jakiej kulturze są te grunty. Tam gdzie kiedyś były PGR-y to widać jak na dłoni. A te patologie z dopłatami to chyba już NASZA NARODOWA TRADYCJA!!! Tak samo jak załatwianie spraw, korupcja, ciuopcianie na boku i chodzenie oficjalnie do KOścioła. Hipokryzja i fałsz to co trwa od wieków. Jeszcze trochę, a nie będzie już kogo oszukać, ponieważ UE zbankrutuje. Szkoda, że służby nie interesują się jak to w Polsce wyłudzane są dopłat?

robol, 2012-12-21 16:51:16

to ja jeśli ziemia przynajmniej 4a w przyzwoitej kulturze , to dorzuce do doplat 200zl.

pawel, 2012-12-21 16:40:10

Zwykli rolnicy, czy ci z 10-15 ha to zwykli nędzarze. Harujesz cały rok i masz gówno. Droga ropa, nawozy, części. O nowym sprzęcie to można tylko pomarzyć. Produkcja zboża i bydła nieopłacalna. Gdyby nie dopłata to byłaby zgroza. Tak naprawdę to kasę zarabiają tylko PSEUDOROLNICY KANAPOWI, DORADCY ROLNI i RODZINY URZĘDASÓW Z ARIMR oraz PSL. ONI zgłaszają do dopłat działki nie swoje np. ANR, Wspólnot Gruntowych, Nadleśnictwa przytulają setki tysięcy złotych, nawet miliony. Robią to od 2004 roku i śmieją się w twarz uczciwym rolnikom. Znam kilku prywatnych doradców co to "kręcą" wałki na dopłatach razem z zaprzyjaźnionymi Kierownikami Powiatowymi ARIMR i nawet oficjalne zawiadomienia o nieprawidłowościach takich jak koszenie bębnowymi kosiarkami po terminie użytków zielonych, worywanie gryki, owsa jako rzekomo ekologicznego - NIC Z TEGO NIE ROBIĄ. Kodeks Postępowania Administracyjnego jest świetnym sposobem, aby racja zawsze było po ich stronie. Także Ustawa o Ochronie Danych pozwala rolnikom kanapowym ukryć przed społeczeństwem ich przekręty - wyłudzenia dopłat. Kiedyś można było o tym przeczytać w internecie na stronach ARIMR. Ci pseudorolnicy oszukuja nasz uczciwych rolników. Bardzo mi się to nie podoba, dlatego od 8 lat regularnie robię zdjęcia i nagrania działek pseudorolników kanapowych. Wszystko na kasetkach video i filmach -negatywach z datami. Jest to ciekawy materiał dowodowy. O wszystkim powiadomię prokuraturę wraz załącznikami video i fotkami. Dodatkowo mam już przygotowane pisma do Komisji Europejskiej z pełna informacją o oszustwach dokonywanych przez pseudorolników za wiedzą urzędnikó ARIMR. Ciekawi mnie jak UE i Prokuratura podejdzie do moich materiałów? Wyłudzenie dopłat jest przestępstwem określonym w art. 297 KK. Kara pozbawienia wolności do lat 5. Przedawnia się to przestępstwo po 10 latach, a jak przedstawią takim oszustom zarzut z art. 297 KK - przedawniają się po 15 latach. TO BĘDZIE NOWA AFERA ALBER GOLD!!! Urzędasy pewnie dostaną zarzuty z art. 231 KK i art. 228 KK. PORA SKOŃCZYĆ Z TYMI PATOLOGIAMI!!! INACZEJ SPOŁECZEŃSTWU BĘDZIE SIĘ ŻYŁO JESZCZE GORZEJ! Programy rolnośrodowiskowe, sady ekologiczne to drugie dno dopłat!

patriota, 2012-12-21 16:39:18

to ja dorzucę 100zł/ha i już możecie się pławić w luksusach

kissmy..., 2012-12-21 16:30:00

Wydzierżawie od wszystkich, którzy zgadzają się z wyliczeniami z artykułu ziemie za dopłaty. Będziecie zarabiać dokładnie tyle co wedlug niektorych dotychczas i będziecie mieć czas żeby zając się czymś ekstra.

Test, 2012-12-21 16:17:50BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Niestety nie, bo Sapek z ekipą miał wpaść, ale węgla do grilla mi zabrakło i odmówił ;) Może w połowie przyszłego tygodnia się uda,...

Daymon

@Marecki to jeszcze nie posiane... U mnie już w gruncie ale pod kołderką rośnie.