PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

.Do tych wszystkich którzy mają wpływ na kształtowanie ustroju rolnego:. Powinna w kraju funkcjonować agencja prowadząca skup i sprzedaż gruntów rolnych, na następujacych zasadach:. Sprzedający grunty rolne rolnik sprzedaję tylko i wyłącznie za pośrednictwem tej agencji. Agencja je wykupuje i odsprzedaje sąsiadowi rolnikowi za miedzą, w podobnej cenie, za chęcią rolnika chcącego powiększyć swe gospodarstwo, przy czym jeśli rolnik nie posiada gotówki to sprzedaje ją mu na raty.W przypadku gdy owy rolnik nie wyraża chęci do jej zakupu to agencja proponuje następnemu rolnikowi jej zakup, który ma najbliżej miedzę do owej ziemi sprzedawanej. I tak owe przepisy zasad ogólnych mogły już funkcjonować od upadku PRL.Decydenci dużo gadają o powiększeniu powieszchni gospodarstw,ale zarazem działają na szkodę polaków.W przeciwnym wypadku już to by dawno działao.

ROLNIK, 2013-01-03 18:39:57

agrt, to zależy, wielu uprawia konwencjonalnie, a wielu uprawia dopłaty. widziałem synka prawnika który orzecha przeleciał randapem i rośnie trawa. eko ;(.
@ west, podobnie twierdził kissmy, trzeba zaktualizowac definicję rolnika. mają wprowadzić rolnika aktywnego, może to coś ruszy.
liczyłem po wsi i wychodziło mi ogółem 8 rolników, z tego 3 konwencjonalntych, sołtys rzecze: 24 sztuki . to ja się pytam gdzie oni i kim oni są.
@ sync, w grudniowym wydaniu topagr, prezes anr twierdzi ze tylko w zachpom samorząd działa źle.

dajcie wcześniej znać jak planowany jest większy występ w szczecinie.

arszczecin, 2013-01-02 14:11:54

A ziemia tych "dużych podmiotów" to leży odłogiem czy pracuje ? Albo się ziemią handluje i sprzedaje tym, którzy mają pieniądze i mogą inwestować, albo się ziemię administracyjnie rozdziela i robi reformy rolne ( a potem okazuje się że nie ma co jeść). Skończcie z dopłatami a ziemi w Polsce będzie za dużo i jeszcze będziemy prosić,żeby się ktoś nią zajął.

agrt, 2013-01-02 13:01:01

Dałem i kupiłem i już mnie ten problem nie dotyczy, ale solidaryzuje się z protestującymi i trzymam za nich kciuki

west, 2012-12-30 22:55:36

To daj mu tych sliwek i bedzie twoim slupem

mały rolnik, 2012-12-30 22:35:20

Wschód to zagłębie PSL, tu się obcokrajowiec nie szwenda bo ziemia licha, rozdrobniona i daleko do domu/granicy a i za blisko stolicy i ciekawskich.

JKC, 2012-12-30 22:33:00

@sync na wybory do Izb rolnicy chodzą ale tylko rolnicy i stąd taka statystyka, winna jest źle skonstrułowana ordynacja wyborcza według której członkiem izby jest każdy płatnik podatku rolnego pow. 1 ha. W mojej wsi rolników według tego kryterium jest 70 a faktycznie prowadzi gospodarstwo 5 i tylko oni byli na wyborach co daje 7%. Później takie pierdoły się powiela że macie małe poparcie itp. także te pozostałe 65 osób może być wykorzystane jako słupy w przetargach bo meldunek jest, rolnikiem jest i staruje jeden z drugim za czapkę śliwek szkodząc tym 5 prawdziwym rolnikom. A istotną sprawą jest uporządkowanie wsi od definicji gospodarstwa i rolnika zaczynając.

west, 2012-12-30 21:38:01

Na wybory do Izb rolnicy nie chodzą bo są leniwi, u nas w Zachodniopomorskim zmienił się prezes Izby i odrazu nastopiła odmiana, niezrozumcie mnie źle nie robię teraz kampanię ale jest to prezes który w końcu zaczoł dbać o gospodarstwa rolników indiwidualnych i naprawdę dziękujemy naszemu prezesowi. My protestujący jesteśmy całkowicie zgodni że samorząd rolniczy powinien mieć decydujące zdanie w przetargach z ANR.

Sync, 2012-12-30 18:25:44

@arszczecin oczywiście że najlepszy strajk bylby w Warszawie ale nie protestują nawet woj. zainteresowane więc strajk w Warszawie jest mało realny zwłaszcza że woj. wschodnie mają to delikatnie gdzieś. Muszą zacząć strajkować woj. zachodnie i muszą być zdeterminowane a @chłopek roztropek przynajmniej motywuje.

Sync, 2012-12-30 18:18:14

sync, widzisz jaki jazgot? I o to chodzi! Szczecinianie pokrzywdzeni, west chce płakać, bo gonią bleblaków, tylko o tym, co istotne jakoś nikt nie mówi. A ja uważam, że we Francji mają na to sposób dobry: tam jest coś pośredniego między samorządem rolniczym a terytorialnym. Obawiam się, że oddanie u nas sprawy w ręce izb niczego nie zmieni - oni mają za małe poparcie rolników, w wyborach do izb prawie nikt nie brał udziału, taka władza co nie ma poważania nic nie zrobi. Tu są potrzebne plany rozwoju terenu - i dopiero decyzje o sprzedaży czy dzierżawie ziemi. Podziwiam Was Sync, nie dajcie się zniechęcić.

chłopki roztropki, 2012-12-30 18:02:02

brawo WEST ,

rol-nick, 2012-12-30 18:01:28

@chłopki ale pierd...lisz!!! Kto tu na tym forum robi dym jak nie Ty. Masz w tym interes czy jak? Co tak cwaniaczysz jakbyś wszystkie rozumy pozjadał. Jesteś taki mocny to idź rozwal ten układ wpizdu a nie tu ludziom (...) zawracasz. Jeszcze nie napisałeś nic konstruktywnego a czepiasz się jak gówno do buta.

west, 2012-12-30 17:48:54

Dobrze piszesz @chłopki roztropki, Kalemba myślał że nas zdołuje, myślał że przejmie incjatywę poopowiada o przeszłości i się rozjedziemy ale tak nie będzie, swiom wystąpieniem jeszcze bardziej nas utwierdził że dobrze robimy i będziemy dalej strajkować dlatego wyszliśmy ze spotkania i sparaliżowaliśmy Szczecin i będziemy robić to codziennie aż do skutku i mało nas interesuje co onas mówią Szczecinianie.

Sync, 2012-12-30 17:46:31

człowieku napisze ci jeszcze raz. kalemba powiedział iż do kompromisu wg niego coraz bliżej. ze izby samorząd poprawia sytuację poprzez opinię. na pytanie z sali jak można poprawić szczelność przetarg ograniczonych odpowiedział ze nie może tego rozporządzeniem, tylko wymaga to zmiany ustawy, a według niego dziś nie ma w sejmie warunków bo większości brak. jego słowa.

dodałem od siebie iż posłowie uwierzyli w mit. dopłat i cudnego życia rolników ( lub uznali ze wszyscy rolnicy kosza dopłaty, bez kosztów, tak jak posłowie ).

więc z tego wywnioskowałem ze nie ma szans na zmiany,
ze sam protest w szczecinie nic nie da trzeba iść wyżej.!
a ty piszesz o umiłowaniu kalemby itp.i innych pierdolach. o tym ze jestem modelowym przykładem.

spotkanie było takie typowe, zarzuty rolników, mile słowa ważnych ludzi, ze wszystko jest ok. czyli norma.
czy było potrzebne, w jakiś sposób tak, dało poczucie ze ktoś o " ciebie dba " , czy coś się zmieni? wątpię.

z drugiej strony da jakąś ulgę ze w końcu wyrzucilem to z siebie, pokazałem ze jest mi źle, a to niekiedy pomaga pozbyć się nerwów, frustracji. ( te ja, to podmiot domyslny, rozumiesz? ) .

teraz trzeba zrobić wiele aby protest nie wygasł.

oceniasz mnie , nie znając sytuacji, pola widzenia, oceniasz po 2 zdaniach,
słyszę, widzę i uważam ze potrzeba zmian. w wielu dziedzinach. POCHFAiLONY

arszczecin, 2012-12-30 17:41:48

Widzisz, a wczoraj napisałeś: "właśnie wróciłem ze spotkania kalemby w drawsku pomorskim, jakiekolwiek zmiany wymagają zmiany ustawy, a podejście sejmu do tego jest b. liberalne, brak jest jakiejkolwiek chęci poprawy sytuacji rolników, coraz mniej rolników w sejmie. czyli posłowie uwierzyli w " cudowne życie rolników na dopłatach"
gwno zmienimy panowie...
i każdy z nas ma rację."
Zrozum, że to wygodne, żeby wpuścić chłopów w maliny - niech dyskutują o czym chcą, ważne, żeby się nikomu do interesów nie wchrzaniali. Niech myślą, że nic się nie da zrobić, bo każdy kto coś robi chce ich oszukać. No i niech są zadowoleni z siebie - a że bieda tuż tuż? Nie szkodzi. Ważne że interes się kręci. A oni niech cicho siedzą, przekonani, że nic się nie da zrobić. Co najwyżej niech sobie nawzajem do łbów skaczą. Ten schemat stosują zawsze wobec chłopa. I jest niezawodny. Jesteś tego modelowym przykładem.
Tu rozmawiaj o tym, jak sprzedawać ziemię, żeby miał ją polski rolnik. Larum grają, nie słyszysz?

chłopki roztropki, 2012-12-30 16:59:02BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

maslak88

a Fox 480 SC można zastosować? ma tylko rejestrację na jesień od 4 do 9 i dalej liścia, czy zaraz po ruszeniu wegetacji by można było tym...

Pałuczanin81

@sapek-ale Ty masz nerwy,że wybredny jesteś! @grzegorzsoł-znajdzie się Wam jakiś "Leśny Dom Seniora" i niech każdy buli za...