PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@ obserwator

"...Po prostu żadana partia nie ma zaplecza eksperckiego i pomysłu na rolnictwo. Rolnictwo nie jest ważne. Ważne są tylko głosy rolników przy urnach."

amen.

arszczecin, 2013-01-02 23:34:35

Właśnie pojawił się komunikat, że rząd przyjął rozporządzenia w sprawie zakazu kukurydzy MON 810 i ziemniaka Amflora.
Wejdą w życie razem z ustawą o nasiennictwie, w dniu 28 stycznia. Oczekujemy, że minister Kalemba przedstawi wyniki konsultacji społecznych, no i wyniki badań świadczące o zagrożeniu na zdrowie człowieka i zwierząt oraz na agroekosystem. Skoro jest to złe, to hipokryzją jest zgoda na import produktów GMO i finasowanie w ten sposób zagranicznych rolników. Dlaczego Kalemba ukrywa wyniki badań Instytutu Zootechniki i Weterynarii, wykonane na zlecenie MRiRW. Bo są pozytywne?
Moim zdaniem GMO jest tematem zastępczym wobec przewidywanej porażki w sprawie dopłat bezpośrednich (wiadomo, że będą jeszcze mniejsze). Ma też przykryć aferę szczecińską ze sprzedażą ziemi słupom oraz wyeliminowanie Polski z rynków, poprzez zakaz uboju rytualnego.
Dziwię się też opozycji, która w sprawie GMO ma takie same stanowisko jak rząd. Po prostu żadana partia nie ma zaplecza eksperckiego i pomysłu na rolnictwo. Rolnictwo nie jest ważne. Ważne są tylko głosy rolników przy urnach.

obserwator, 2013-01-02 22:36:37BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

maksiu432

No jest łagodniej ale i tak odczuwamy swoje albo nie my tylko nasze plony, u nas jeszcze poniżej 20 nie pokazało ale i przyjdzie to w swoim czasie.

Marecki

A ja na Cyckach mam -7 i mgłę. Na poranną trasę znowu będą fajne warunki.

ikcomas

Teraz i u mnie -12 a śniegu wystarczająco