PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Wiecie co bedzie?Zaraz okaze sie ze nie ma normalnych nasion kukurydzy i jaka kukurydze rolnicy beda zmuszeni siac...?Jak ktos sie uprze a przede wszystkim beda to tzw rolnicy obcego pochodzenia ktorzy kupili polskiej ziemi od groma,to beda siali bo Łunia pozwala,a ci ktorzy nakupili ziemi kupia i pozwolenie na GMO tzn.wyszarpia raczkami swich prawnikow.Ten nasz premier taki naiwny jest czy co?

,, 2013-01-05 04:42:31

To rzeczywiście skomplikowana dla przeciętnego rolnika konfiguracja prawna, ustawa umożliwia, rozporządzenie zakazuje upraw GMO. Jest jeszcze nadrzędne prawa UE, które umożliwia uprawę. Sawicki, przed jego politycznym upadkiem ,w lipcu 2012, wysłał do Brukselii "polski zakaz GMO". Co odpowiedziała KE - brak uzasadnienia. Nie podano tego do publicznej wiadomości.
Po wpadce z ubojem rytualnym pojawia się pytanie. Czy Polska jest państwem prawa czy bezprawia?

młody rolnik, 2013-01-04 10:05:07

Jedno zasadnicze pytanie , czym szanowni hodowcy rolnicy karmią zwierzęta przeznaczone do własnej konsumpcji ?
U mnie na wsi rolnik który sprzedaje coś zawsze podkreśla że to bez chemii na gnoju i nie pryskane , na własnym ziarnie itp.itd.
Czy to co szanowni państwo produkują w swoich kombinatach jest tak na prawdę dla ludzi ?
Jak się z tym czujecie przed samym sobą , bogiem i ludźmi którzy wam ufają kupując produkty ?

Sławek , 2013-01-04 09:29:41

Co z innymi organizmami GMO stosowanymi w innych dziedzinach np: w medycynie? Dlaczego wszyscy ,,DURNIE" dopieprzają się tylko do roślin? Czy mało już zrobili żeby udupić polskiego rolnika, chcą jeszcze więcej?
Zgadzam się z autorem artykułu, że to jest kompletny idiotyzm wydawanie takiego rozporządzenia. Czy Polski rząd i jego Minister muszą działać na szkodę polskiego obywatela? To po cholerę taki rząd i taki Minister i jeszcze oszołomy z partii opozycyjnych? Kto im płaci, od kogo biorą łapówki aby działać na szkodę polskiego społeczeństwa.
1. Akt niższego rzędu, jakim jest rozporządzenie, nie może negować aktu wyższego, USTAWY.
2. Nie ma zadnych racjonalnych i udokumentowanych podstaw jego wydania. Chyba,że aby uspokoić oszołomów

A. Krzak, 2013-01-04 08:37:22

jeśli stać nas na zaniechanie uprawy GMO to ja z przyjemnością zrezygnuję z jego konsumpcji, chciałbym mieć chociaż taką możliwość, a obecnie nawet konstytucja mi jej nie gwarantuje

kissmy..., 2013-01-04 00:50:15

Jeśli wejdzie w życie zakaz stosowania w paszach GMO to kogo będzie stać na kupno mięsa ? Chyba tylko "ćwoków" z Wiejskiej.
A polskie rolnictwo zostanie tylko wspomnieniem.....

jaremka, 2013-01-03 23:29:43

ale można zakazać uprawy, czyli stosowania jako paszy również można by zakazać i to wydaje się konsekwencją niepodważalnego zagrożenia ze strony GMO

kissmy..., 2013-01-03 20:39:07

sprowadzanie do Polski GMO w paszach to zasługa przynależności PL do WTO - nie można po prostu zakazać importu danego towaru.

rol-nick, 2013-01-03 20:34:45

Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko.!!! ):Dopuszcza się stosowanie importowanej, czyli wyprodukowanej poza Polską ,modyfikowanej soi czy słynnej kukurydzy mon810 kiedy w Polsce narzuca się znowu kolejny zakaz , z pełnymi sankcjami w przypadku złamania tego rozporządzenia.Czy to nie jest głupota rządzących i działanie przeciwko własnemu narodowi bo i tak będzie modyfikowana roślinność w polskiej żywności tylko że będzie to importowana żywność.

moniaL, 2013-01-03 18:36:59BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Płock rynek komercyjny - obiekty do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Od Wlk.Czwartku wraca zima z całodobowym mrozem- bez śniegu!Oj-będziemy pracowali w majowy łikend!

Pałuczanin81

TU jest jeszcze zmarznięte właśnie 4-5 cm poniżej szyjki. CIERPLIWOŚĆI !!!