PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

prawnik ogarnij się

kris, 2013-01-09 20:43:04

Stwierdzam ze sposob myslenia niektorych rolnikow jest strasznie prymitywny, gdy sie ich broni i wyiasnia obowiazujacy stan prawny zostanie przez nich wyzwany ,obrazony. Panowie rolnik powinien byc na takim poziomie intelektualnych azeby mogl ocenic co mu sie wyjasnia. Mam takie wrazenie ze ich gospodartwa wlasnie tak zalosnie wygladaja jak rozumuja .

Prawnik, 2013-01-09 19:16:40

Z Prawnika prawnik jak z koziej (...) trąba. Minister od rozczochranych finansów zapisał w budżecie wpływy ze sprzedaży ziemi na wysokim poziomie i ANR wyciska ile się da.I polski rolnik to dla nich forma przejściowa między parobkiem,bezrobotnym a bezdomnym.

synek, 2013-01-07 22:49:16

A Pan Prawnik to typowy leming, czy jeszcze bardziej poprawny politycznie ork???

tata, 2013-01-07 22:15:06

Gdy sprzedarz jest zgodna z prawem wiec o czym mowa. Rolnicy niech nie narzekaja tylko gdy uwazaja sie pokrzywdzeni to niech sprzedaja ziemie wylacznie krajowcowi. Natomiast ma sie wrazenie ze ANR powstala dla robienia niezlych interesow na niekorzysc rolnika.
Pozatym kazdy ob.polski ma prawo kupowac bez ograniczen nieruchomosci w calej UE. i nikt nie upolitycznia sprawy i z tego powodu nierobi tragedi bo takie jest prawo europejskie ktore takze w polsce obowiazuje.
Wzglednie zmienic prawo bo ten teatr jest nikomu niepotrzebny i osmiesza kraj.


Prawnik, 2013-01-07 21:41:55

@ wal, sprzedaż ziemi ma taki sam cel jak słynne już kontrole prędkości .
policja zatrzymuje kierowcę:
- dzień dobry Panie Kierowco, starszy asp mateusz bąk. Panie Kierowco, powód kontroli: dziura budżetowa....

arszczecin, 2013-01-05 17:05:33

Wyjście jest proste! Nie należy sprzedawać ziemi państwowej, a wtedy nie kupią jej słupy cudzoziemcy. Dzierżawa jest właściwą formą użytkowania i dominującą w wielu krajach UE, musi tylko zabezpieczeczać ekonomiczne interesy dzierżawców. Ponadto zapewnia stałe dochody budżetowi państwa. Przypomnę, że to niestety PSL bardzo optował za sprzedażą ziemi państwowej. Jeśli ziemia państwowa będzie sprzedawana, to nie ma żadnej siły ani ekonomicznej, ani prawnej by nie trafiła do podmiotów silniejszych ekonomicznie, w tym do zagranicznych.

wal, 2013-01-05 14:42:14

To co przynajmniej na stronie internetowej się dzieje wskazuje na dużo większy problem który nie tylko powstał w rolnictwie ale i innych dziedzinach gospodarczych naszego kraju.Ja w sprawie obrotu ziemią niejednokrotnie tutaj na portalu Farmera ale i kilka lat temu w opublikowanym artykule w Chłopskiej Drodze dałem poruszyłem problem dotyczący sprzedaży ziemi w tym czasie przez AWRSP.Może sobie jeszcze pozwolę na taki krótki komentarz dotyczący zródeł tego całego problemu który zaistniał przy prywatyzacji między innymi państwowych gospodarstw rolnych.Jednym z prowodorów tego by likwidować wszystko to co państwowe ,zwłaszcza PGRy byl pan Balcerowicz.Ten pan z tytułem profesora to tylko wdrażał w naszą ekonomię założenia słynnego ekonoma nosiciela nagrody Nobla pana Miltona Friedmana.W wdrożeniu szkoły Friedmana w naszym kraju panu Balcerowiczowi pomagał Jeffrey Sachs szkoła ta w swoich założeniach miała " terapie szokową" wprowadzenie wolnorynkowej globalizacji.Chciałbym jeszcze przypomnieć,że pan prezydent Kwaśniewski odznaczył pana Sachsa -Krzyżem Komandorskim OdrodzeniaPolski-. Jaki jest owoc szkoły Friedmana dotyczący rolnictwa.W skali naszego globu najbardziej zaowocowała w Ameryce Łacinskiej w takich państwach Chile,Argentyna,Brazylia.Przecież i tu na portalu Farmera coraz bardziej można przeczytać że potęgami światowymi w produkcji wołowiny są Brazylia,Argentyna to wszystko się dzieje za cenę drastycznego poszerzania ziemi likwidacji lasów Amazonii.W Polsce wolnorynkowa gospodarka tak i jak na świecie umożliwiła podmiotą spekulacyjnym zawłaszczyć i tą gałąz jaką jest rolnictwo,to co pan minister Kalemba proponuje to jest rzeczywiście mydlenie oczu - Panie Ministrze mydlenie oczu boli wywołuje płacz-.U nas tak jak w całej UE odgrywającą rolę w polityce rolnej są dopłaty,i w zasadzie można posiadając ziemię z tego tytułu nie koniecznie być rolnikiem czerpać korzyści finansowe.Ja bym był ciekawy ile tych pieniędzy w rzeczywistości trafia do beneficjentów prowadzących działalność rolniczą w sensie produkcji rolnej,ile tych pieniędzy poprzez tkz.słupy idzie do zagranicy?
Mieliśmy kiedyś takiego trybuna chłopskiego A.Leppera jego przewodnim hasłem niż rozpoczął swoją działalność był - Barcelowicz musi odejść-wiadomo kto odszedł.Nawiązując do tego dzisiaj właściwie rolnicy są zastraszani by podołać produkcji rolnej -koszty produkcji to rolnik czeka na dopłaty,protestujący rolnik jest narażony ze poprzez kontrole ARiMR może stracić te dopłaty lub oddać z procentem to co otrzymał.Rolnicy,dobrzy ludzie w zasadzie nie potrzebują się organizować ,ktoś kiedyś powiedział -Organizują się tylko grupy przestępcze-jeżeli państwo nie zrozumie,że właściwie teraz niezorganizowany,pojedynczy rolnik walczy już z zorganizowanymi grupami przestępczymi- może już to całe państwo to jest...

d.m, 2013-01-05 14:06:49

Pan minister próbóje bagatelizować problem więc daję jeden z bardzo wielu przykładów:
I-11572 Ackerbaubetrieb in Polen gesucht, 50 km zur dt. Grenze, 500-1000 ha zur Eigenbewirtschaftung. 5-8 Mio. €

Sync, 2013-01-05 11:21:42BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Czy ja wiem czy odpuszczą, znów ma być mrozki i wegetacji nie ruszy w marcu. Jakoś kiepsko widzę żeby rzepak miał zakwitnąc naa...

Pałuczanin81

Też dziś lustracja w padającym śniegu- całe rzędy w zaniżeniu terenu(koleinach od siewu) zdechnięte wzdłuż-co za przyczyna?nadmiar...