PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

dzieje sie
http://www.radioszczecin.pl/index.php?idp=1&idx=94994&idf=196558

arszczecin, 2013-01-07 12:02:22

tak naprawdę rozmawiacie o mojej d. a powinniście się skupić na samych słupach i ich dobroczyńcach. ...kto wręcza, ...kto poświadcza nieprawdę, ...kto pierze kasę, itd, itp. ten ponosi konsekwencje, a jak nie ponosi to ponosi ten co za to ponosi odpowiedzialność.

MARYNA, 2013-01-06 20:52:03

do poczytania

http://www.naszdziennik.pl/wp/20008,anr-wyprzedaje-hektary.html

arszczecin, 2013-01-06 20:51:28

Mój błąd przepraszam 5 lat, nie byłem tego pewny bo nigdy nie potrzebowałem takiego zaświadczenia bo mam dyplom AR.
Na przetargach byłem w Wałczu w listopadzie ubr.

west, 2013-01-06 16:19:12

osobiście prowadziła gospodarstwo rolne lub pracowała w gospodarstwie
rolnym przez okres co najmniej 5 lat.

Dowodem potwierdzającym osobiste prowadzenie gospodarstwa rolnego jest
oświadczenie prowadzącego to gospodarstwo, poświadczone przez wójta
(burmistrza, prezydenta miasta).

Tu są dwa cytaty które mówią że się mylisz. Cytaty z nowelizowanej nie dawno ustawy o ustroju rolnym.

Sync, 2013-01-06 16:02:51

"powinien wskazywać w szczególności inne poza ceną i warunkami płatności kryteria oceny"
cena nie będzie najważniejszym kryterium według porozumienia i tak słup ma utrudnione.
Teraz to bajki opowiadzasz że słup nie chce wygrać za wszelką cenę. Osobiście widziałem jak bili żeby tylko przebić i wygrać. Kiedy byłeś na tych przetargach i gdzie? Ja już byłem na takich co musieliśmy delikatnie mówiąc przeszkadzać żeby odwołali przetarg bo słup miał wygrać i już.

Sync, 2013-01-06 15:55:56

@sync to znosząc obowiązek osobistego prowadzenia gospodarstwa przez min. 5 lat powiększacie grono kandydatów na wasze ,,słupy."
Kwalifikacje rolnicze to temat rzeka wystarczy przez 3 lata mieć 1 ha ziemi by wójt Ci wystawił zaświadczenie o nabytych kwalifikacjach poprzez pracę na roli.

west, 2013-01-06 15:55:41

2) osoby posiadające kwalifikacje rolnicze określone w przepisach o kształtowaniu ustroju rolnego, zamierzające utworzyć gospodarstwo rodzinne w rozumieniu tych przepisów, lub
cytat z ustawy.
Inna jest sprawa gdy jest założone gospodarstwo po wejściu w życie ustawy o ustroju rolnym i dzięki przepisowi o 5 latach osobistego prowadzenia gospodarstwa wielu młodych rolników zostało z ręką w nocniku i o to też staramy się walczyć na tym proteście żeby ci młodzi rolnicy uczestniczyli również w przetargach.

Sync, 2013-01-06 15:48:01

dlatego pytam o te kryteria i kto je opracuje?
Czy ,,bogaty" nie napisze najwyższej ceny w ofecie, bedzie taki naiwny i zaoferuje cenę wywoławczą?
Naistotniejszym kryterium jest cena i nikt tego nie zmieni nawet ,,słupy" na pewnym poziomie odpadają bo nikt nie lubi przepłacać.
Brałem udział w przetargach na zachodniopomorskim i na 4 przetargi nie spotkałem żadnego słupa, fakt był ten pełnomocnik ale w 3 przypadkach odpuścił po 30tys/ha i dalej bili się już rolnicy dochodząc do ceny nawet 38tys/ha.

west, 2013-01-06 15:47:48

Widzisz west ty nie rozumiesz problemu słupów. U nas w zachodniopomorskim w każdym dosłownie w każdy przetargu była podstawiona osoba więc jak rolnicy mogli konkurować ze sobą ceną?było to nie możliwe a po drugie ktoś inny mogł ciebie się zapytać dlaczego jedynym kryterium w licytacji jest bogactwo jakiejś tam osoby. Ty już teraz zakładasz że komisja będzie robić wałki a nie znasz kryteriów. Jak możesz napisać o "widzimisię" gdy będą jasno napisane kryteria i punkty. Przetarg ofertowy jeszcze raz napiszę jest po to aby utrudnić słupowi a w swoim komentarzu sam sobie zaprzeczyłeś bo w pierwszym akapicie napisałeś o gościach którzy wiedzieli ile dasz a drugim akapicie napisałeś że najlepszym kryterium w przetargach ofertowych była by cena.

Sync, 2013-01-06 15:30:25

dodatkowa bzdura zapisana w tym porozumieniu w punkcie 3: ,,....sprzedaż nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa w celu utworzenia albo powiększenia gospodarstwa rodzinnego....''
Jakiego utworzenia gospodarstwa rodzinnego skoro osoby które nie prowadzą gospodarstwa są na straconej pozycji już na starcie według obowiązujących przepisów!
Punkt 5 co oznacza prowadzenie osobiste? czy wyłącznie osobistą orkę na tej ziemi czy może kwalifikuje się tu też osobiste zarządzanie i podejmowanie decyzji przez właściciela?

west, 2013-01-06 15:20:28

@sync pytam bo mi się wydaje że Ty nie wiesz o co chodzi. Podam Ci przykład w naszym odziale agencji częstym gościem jest pewien pełnomocnik dwóch podmiotów dla których kupuje ziemię w przetargach ograniczonych. Raz jednemu raz drugiemu zazwyczaj jest doskonale zorientowany co do ,,mocy'' innych uczestników przetrgu i ma wyczucie zgadnij dlaczego? Myślisz że nie będzie wiedział jaką stawkę dać w ofercie, by wygrać?
Co do przebijania na licytacji jeśli będą brali w niej tylko rolnicy to co w tym złego? Jasno i czytelnie dajesz więcej wygrywasz. Natomiast w ofertach jeśli kryterium byłaby tylko cena też się zgodzę jest to sprawiedliwe choć pozostaje niedosyt jeśli wygra oferta minimalnie wyższa lub zbytnio przepłacisz.
Ale w przypadku gdy dochodzą inne kryteria i widzimisię komisji to już przegięcie i pole do nadużyć, bo co jeśli dam najwyższą cenę a będe miał najdalej do ziemi, albo będe miał za duże lub za małe gospodarstwo w ocenie szanownej komisji, lub będę miał nie taki rozmiar buta. Do kogo się mogę wówczas odwołać?

west, 2013-01-06 15:12:10

kissmy... dlatego komitet protestacyjny walczy aby agencja w komisji nie miała większości.

Sync, 2013-01-06 14:51:41

Cytuję, "takie jak na przykład" to są dwa przykłady z bardzu wielu punktów które będą brane pod uwagę a ty się ich czepiłeś jak rzep psiego ogona. I jeszcze raz piszę gdy nie zmienimy prawa a same woj. zachodniopomorskie tego nie zrobi słupowi nie możesz zabronić uczestnictwa w przetargu a na licytacji zawsze cię przebije w przeciwieństwie do przetargu ofertowego w których będą również brane pod uwagę inne kryteria. West wiesz wogóle na czym polega przetarg ofertowy? z twoich pytań wynika że zawiele na ten temat nie wiesz.

Sync, 2013-01-06 14:47:54

sync, west ma dużo racji, choć odwołanie sprzedaży na rzecz dzierżawy mi bardzo pasuje ( moja sytuacja dziś nie pozwala na kupno ,a ziemi nada, ale czy dam np radę zabezpieczyć dzierżawę dla anr to całkiem coś innego, wiec to też powinno być dopracowane, młode gosp. z czystą hipoteką to raczej nie spotykane często zjawisko, a anr wcześniej tylko tak chciała zabezpieczać ).
west miejmy nadzieję że to tylko wstępne porozumienie, i komitet protest. nie ugnie się

arszczecin, 2013-01-06 14:43:59



BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

men2face

Polskie odmiany niestety odstaja. Rok temu mialem Konkret ze strzelec tez nie polecam

jarki

Wracając do tematu odmian rzepaku  Chcę przestrzec Was wszystkich przed odmianą Marcelo  W teście po tygodniu przyrostu prawie...