PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

akurat w Olsztynie jeszcze wszystko można załatwić, nawet tuż po "aferze" ze słupami mieli ciekawe propozycje, dla zobrazowania sobie sytuacji wystarczy posłuchać rozmów na korytarzu (co jest bardzo niestosowne i nieeleganckie)

Anaksagoras, 2013-08-26 20:57:11

A u nas (warmińsko-mazurskie, pow. braniewski) przedłużyli umowę dzierżawy osobie która nie jest rolnikiem, uprawia na tych działkach może z 50 m ogródka, a nam (rolnikom) nie sprzedali, mimo że złożylismy ofertę kupna w celu powiększenia gospodarstwa. Chodzi o 1,5 ha

Nina, 2013-08-26 17:49:12

@born2roll chciałbym Ci zwrócić uwagę że tu mamy własny kraj Polskę i Polacy mają być uprzywilejowani ,bo Polski rząd ma dbać o nasze interesy , on nam ma służyć i jest wynajęty przez podatników, dla ich posługi . Tak jak w wszystkich obywatelskich państwach w świecie to funkcjonuje. Robotnicy w okresie transformacji ustrojowej przegapili swą szansę na rozwój lekceważąc to w jaki sposób majątek fabryk został z prywatyzowany. Myśleli krótko wzrocznie ,od wypłaty do wypłaty , a dzisiaj muszą się tułać za pracą po Europie. Służąc obcym biznesmenom ,zamiast być nimi samymi . Więc tu nie masz nic do gadania zajmij się lepiej przedsiębiorstwami którą prywatyzację wywłaszczającą Cię pozwoliłeś, siedząc w domu i nie sprzeciwiając się , na ich wysprzedaż w ręce obcego kapitału. Własnej suwerenności kapitałowo-produkcyjnej nie potrafiłeś obronić , więc nie wchodź rolnikom w paradę , i nie mąć wody. Rolnik nie myśli krótkowzrocznie ,krótkoterminowo na miarą jednej dopłaty czy przychodu jednorazowego , lecz możliwym dłuższym stanowieniem przychodu , pokoleniowym. Bo ziemia to chleb powszedni , a nie wypłata co miesięczna. Pojąłeś ? czy nie? nie? . No to trudno. Środki masowego przekazu muszą Ci zrobić pranie mózgu. Bo na swe wnioski już za późno. No chyba że pracujesz dla obcych. Bo takich u nas mnogo.

ROLNIK, 2013-01-15 23:12:14

Witam, przyglądała się polska zachodnia jak tzw. Polsce B wschodniej likwidują jedyne miejsca pracy w niektórych regionach Państwowe Gospodarstwa Rolne wysprzedawali maszyny odzierali ziemiami wśród swoich ludzie tu głodują a teraz z wami robią coś takiego też dawali możliwość wykupu ale za ile tylko że wtenczas pasiaści kupowali a teraz wasze UE odkupuje ?

emil, 2013-01-15 15:25:04

Wyjscie z tej sytuacji jest bardzo proste. Niech rolnicy biorący udział w przetargach zaoferują najwyższą cenę - cenę rynkową i ziemia będzie ich. Jako podatnik (i to nie śmiesznego podatku rolnego) nie zgadza się aby własność pństwowa była rozsprzedawana rolnikom za połowę jej rzeczywistej wartości. Mam wrażenie, że niektórym w zach-pomorskiem to juz się w głowach poprzewracało od tych przywilejów i zatracili kontakt z rzeczywistością. Wiecie jak często zwykli przesiębiorcy w zwykłych sekorach gospodarki dostają dotacje? Odp.: W C A L E. Jakie mają przywileje w przetargach na zakup nieruchomości? Odp.: Ż A D N E. Częściej firmy zagraniczne mają przywileje tego typu oraz przywileje podatkowe. Radzę związkowcom ze Szczecina pomyśleć bo ludzie spoza ich środowiska wcale nie podzielają ich zdania. Coraz częściej chłopstwo kojarzy się z roszczeniowym prostactwem. Więc moze czas pomyśleć kto reprezentuje tę grupę społeczną.

born2roll, 2013-01-15 10:02:00

A dla nich stolki w europarlamencie za to , ze ziemie obcokrajowca sprzedali .I tak wlasnie mysli nasz ''kochany '' rzad z donkim na czele.Aby im ta ziemia w gardle stanela !!!

OBSERWATOR, 2013-01-14 22:52:11

Tak tak bo wysprzedać chcą polską ziemie niemcowi czy francuzowi lub innemej nacji ludkowi.Obudzą się z reką jużnie powiem gdzie...................

uprawiacz, 2013-01-14 21:43:18

prawie 17 000 gruntów \" uprawiała \" ANR, przy średniej krajowej 10 ha jest to 1700 gospodarstw. 1700 gospodarstw mogło by w czasie krótkim ( dzierżawa ) lub stałym powiększyć swoje posiadanie 2 krotnie .
Art. 6. 1. Agencja realizuje zadania wynikające z polityki państwa, w szczególności w zakresie:
tylko w zakresie zabezpieczenia majątku Skarbu Państwa

arszczecin, 2013-01-14 15:34:07BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

prazykwantel

Mam do odstąpienia tabletki Opticide (prazykwantel 600mg) na pasożyty (przywry, tasiemce, motylice). Lek jest w oryginalnym opakowaniu, sprzedaję...

Pałuczanin81

Słońce wiosennie-na polu (po?)rzepaku, wiatr mało 130kg chłopa nie przewróci,a ziemia się mizia pod gumowcami na 5mm.