PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

akurat w Olsztynie jeszcze wszystko można załatwić, nawet tuż po "aferze" ze słupami mieli ciekawe propozycje, dla zobrazowania sobie sytuacji wystarczy posłuchać rozmów na korytarzu (co jest bardzo niestosowne i nieeleganckie)

Anaksagoras, 2013-08-26 20:57:11

A u nas (warmińsko-mazurskie, pow. braniewski) przedłużyli umowę dzierżawy osobie która nie jest rolnikiem, uprawia na tych działkach może z 50 m ogródka, a nam (rolnikom) nie sprzedali, mimo że złożylismy ofertę kupna w celu powiększenia gospodarstwa. Chodzi o 1,5 ha

Nina, 2013-08-26 17:49:12

@born2roll chciałbym Ci zwrócić uwagę że tu mamy własny kraj Polskę i Polacy mają być uprzywilejowani ,bo Polski rząd ma dbać o nasze interesy , on nam ma służyć i jest wynajęty przez podatników, dla ich posługi . Tak jak w wszystkich obywatelskich państwach w świecie to funkcjonuje. Robotnicy w okresie transformacji ustrojowej przegapili swą szansę na rozwój lekceważąc to w jaki sposób majątek fabryk został z prywatyzowany. Myśleli krótko wzrocznie ,od wypłaty do wypłaty , a dzisiaj muszą się tułać za pracą po Europie. Służąc obcym biznesmenom ,zamiast być nimi samymi . Więc tu nie masz nic do gadania zajmij się lepiej przedsiębiorstwami którą prywatyzację wywłaszczającą Cię pozwoliłeś, siedząc w domu i nie sprzeciwiając się , na ich wysprzedaż w ręce obcego kapitału. Własnej suwerenności kapitałowo-produkcyjnej nie potrafiłeś obronić , więc nie wchodź rolnikom w paradę , i nie mąć wody. Rolnik nie myśli krótkowzrocznie ,krótkoterminowo na miarą jednej dopłaty czy przychodu jednorazowego , lecz możliwym dłuższym stanowieniem przychodu , pokoleniowym. Bo ziemia to chleb powszedni , a nie wypłata co miesięczna. Pojąłeś ? czy nie? nie? . No to trudno. Środki masowego przekazu muszą Ci zrobić pranie mózgu. Bo na swe wnioski już za późno. No chyba że pracujesz dla obcych. Bo takich u nas mnogo.

ROLNIK, 2013-01-15 23:12:14

Witam, przyglądała się polska zachodnia jak tzw. Polsce B wschodniej likwidują jedyne miejsca pracy w niektórych regionach Państwowe Gospodarstwa Rolne wysprzedawali maszyny odzierali ziemiami wśród swoich ludzie tu głodują a teraz z wami robią coś takiego też dawali możliwość wykupu ale za ile tylko że wtenczas pasiaści kupowali a teraz wasze UE odkupuje ?

emil, 2013-01-15 15:25:04

Wyjscie z tej sytuacji jest bardzo proste. Niech rolnicy biorący udział w przetargach zaoferują najwyższą cenę - cenę rynkową i ziemia będzie ich. Jako podatnik (i to nie śmiesznego podatku rolnego) nie zgadza się aby własność pństwowa była rozsprzedawana rolnikom za połowę jej rzeczywistej wartości. Mam wrażenie, że niektórym w zach-pomorskiem to juz się w głowach poprzewracało od tych przywilejów i zatracili kontakt z rzeczywistością. Wiecie jak często zwykli przesiębiorcy w zwykłych sekorach gospodarki dostają dotacje? Odp.: W C A L E. Jakie mają przywileje w przetargach na zakup nieruchomości? Odp.: Ż A D N E. Częściej firmy zagraniczne mają przywileje tego typu oraz przywileje podatkowe. Radzę związkowcom ze Szczecina pomyśleć bo ludzie spoza ich środowiska wcale nie podzielają ich zdania. Coraz częściej chłopstwo kojarzy się z roszczeniowym prostactwem. Więc moze czas pomyśleć kto reprezentuje tę grupę społeczną.

born2roll, 2013-01-15 10:02:00

A dla nich stolki w europarlamencie za to , ze ziemie obcokrajowca sprzedali .I tak wlasnie mysli nasz ''kochany '' rzad z donkim na czele.Aby im ta ziemia w gardle stanela !!!

OBSERWATOR, 2013-01-14 22:52:11

Tak tak bo wysprzedać chcą polską ziemie niemcowi czy francuzowi lub innemej nacji ludkowi.Obudzą się z reką jużnie powiem gdzie...................

uprawiacz, 2013-01-14 21:43:18

prawie 17 000 gruntów \" uprawiała \" ANR, przy średniej krajowej 10 ha jest to 1700 gospodarstw. 1700 gospodarstw mogło by w czasie krótkim ( dzierżawa ) lub stałym powiększyć swoje posiadanie 2 krotnie .
Art. 6. 1. Agencja realizuje zadania wynikające z polityki państwa, w szczególności w zakresie:
tylko w zakresie zabezpieczenia majątku Skarbu Państwa

arszczecin, 2013-01-14 15:34:07BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Jarki, zalezy pod jakim kątem spojrzeć. Jeśli pod kontem rolniczym, tak spiereić. Jeśli pod kontem pzł to wzmocnić. Tam jest walka drużyn....

jarki

To tak jak zwykle czy w Warszawie czy też w Brukseli  Co by tu jeszcze spie..olić