PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

tylko ze tytul najwyrazniej mowi o przepychankach ludzi ,a co robi teraz tak naprawde rzepak nikogo nie interesuje,ma rosnac lub lezec i sie nie psuc a takze a to przede wszystkim przynosic dochody glownie posrednikom,bo ten ktory pracuje przy tym wklada w to swoja prace i serce a ktos inny tym kupczy.Cala filozofia jeden pracuje a drugi udaje ze pracuje manilpulujac owocami pracy tego pierwszego.

., 2013-01-16 05:27:02

Przepraszam może rzeczywiście moja poprzednia wypowiedz mogła sprawić kłopot osobom mającym problem z interpretacją tekstów. ( to do szanownego pana suarez). Otóż formułując moją poprzednią wypowiedz i używając słowa nawałnica miałem na myśli ogólnie wszystkie zjawiska pogodowe które mogą mieć miejsce od chwili obecnej do żniw rzepakowych. Raczej pan suarez chyba nie powie mi że susza w USA , w europie zachodniej, wymarzanie ozimin tak jak to w ostatnim roku u nas było lub wszelkiego typu powodzie, mają charakter ściśle lokalny i absolutnie nie wpływają na krajową lub światową produkcję danego surowca.

cxi, 2013-01-15 17:14:56

widzi widzi, a nawałnica "cxi" to zniszczylokalnie plantacje a ne w całym kraju czy świecie. Mysl globalnie nie lokalnie!!!

suarez, 2013-01-15 14:26:48

mnie takie teksty tylko śmieszą, oczekiwana wyższa produkcja w przyszłym roku może hamować wzrost cen, gdzie jeszcze do czego przy dzisiejszych anomaliach na dwa dni przed zbiorem przejdzie nawałnica i po plantacji. dopiero styczeń jest.Takie prognozy są tylko po to żeby zjeżdżać z ceną. Chyba że tam ktoś w szklanej kuli wszystko widzi to ok nic nie mówię:)

cxi, 2013-01-15 13:50:14

Pierdu pierdu, sr...ją much będzie wiosna..,ale za parę ładnych miechów. Do tego czasu zima może spustoszyć pola rzepaku i powtórzy sie rok ubiegły i ubiegły. Dziś nie szafować tym, a że na gełdzie duzo niżej wyceniane sierpniowe ceny to nie znaczy że za 2 miechy będa tak marnie wyceniuane, a może właśnie znacznie wyzej od nawet rekordowych z ub roku. I BASTA.

wiesiołek, 2013-01-15 13:22:53BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Na yr.no podają że miało być -10 najmniej dziś w nocy a było -15. Na czwartek podaja ze ma być -17 to pewnie bedzie dochodziło pod -25. Jęczmień...

Jacus09352

Było minus 16.5 ale czujke mam w zacisznym miejscu a bez śniegu to już by było pozamiatane. żyrzyn leży w lubelskim koło Puław