PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

pieniadze i wsparcie dla tych co teraz produkuja bo w innym przypadku dostana kase tylko spekulanci ktorzy i tak zaprzestana produkcji

nawigator, 2013-01-24 10:08:45

Gdy wprowadzą program wsparcia cena tuczników jeszcze spadnie bo pazerność polskiego handlu i przetwórstwa nie zna granic

imen, 2013-01-24 08:57:45

Panowie z PSL {dawniej ZSL] przypomniał się pomysł Gierka zwany 'Złota wiecha' W mojej wsi zbudowano 4 budynki do hodowli zwierząt. Rolnicy zgarnęli kasę i po kilku latach porzucili produkcję zwierzęcą,i państwo musiało wprowadzić kartki bo wszystkiego brakowało. Budowle po przekształceniu służą innym celom
Dlatego uważam ,że rząd powinien wspierać gospodarstwa chłopski prowadzące ZRÓWNOWAŻONA produkcję bo to właśnie one przewały praktycznie od czasów gierka do chwili obecnej rozwijając i doskonaląc hodowlę ,a produkowane w godziwych warunkach świnie mają dobry smak.
Jeśli będzie dobra cena pogłównie wzrośnie bez marnowania pieniędzy publicznych.
A zyskają na tym wszyscy bo stare przysłowie mówi' od myszy do cesarza wszyscy żyją z gospodarza'

hohoł, 2013-01-23 22:47:42

@baraki nadal hodujesz świnie ?
nie wiem czy Ci gratulować wytrzymałości bo ceny znów spadają
co do Twoich sugestii zgadzam się chlewni i hodowców mamy wystarczająco dużo

jarki, 2013-01-23 18:48:12

Przecierz ARiMR jest zorientowana w szczegolach ile kto produkuje na rynek. To dlaczego nie pomoc tym ktorzy produkuja a nie tylko konsumuja swoja produkcje????Pomoc proporcjonalna do produkcji i wszystko jasne.A wielkie fermy to tylko sciaganie wzoru z zachodu a nie wlasne rozwiazania tego tematu!!!

OBSERWATOR, 2013-01-23 15:22:54

Warunek opłacalnej produkcji to także zdrowe stado! A czym zajmuje się nasza inspekcja weterynaryjna? Czy pilnuje zdrowia naszych rodzimych stad zarodowych i produkcyjnych?
Nie!!!
Przez nasze granice wieżdzają sobie transporty warchlaka z PRRS, mykoplazma, pleuropneumonią i cała paleta innych chorób do niedawna znanym polskim rolnikom tylko z podręcznika prof. Pejsaka. Jesli są u nas jeszce chlewnie które prowadzą dochodową produkcje trzody w oparciu o zdrowe stado to nalezy sie spodziewac że wkrótce ich nie będzie, bo nie jest możliwe utrymanie wysokiego statusu zdrowia kiedy transporty z zakzrzonymi zwirzetami moga jeździć sobie bez żadnych ograniczeń po całym kraju.
Jakikolwiek program odbudowy stad powinien się zaczynać od wprowdzenia bezwzględnej ochrony stad o wysokim statusie zdrowotnym, od wprowadzxenia ograniczen w imporcie i transporcie zwierząt będących siewcami chorób zakaźnych trzody o wysokim znaczeniu ekonomicznym.

baraki, 2013-01-23 13:35:49

@baraki obawiam się że masz rację .polscy rolnicy generują zbyt wysokie koszty zbyt duże złużycie paszy , za mała ilość odchowanych prosiąt , i stąd się bierze malejące pogłowie oczywiście przyczyn jest wiecej '.

NIEZORIENTOWANY, 2013-01-23 11:19:10

Uważam że program idzie w złym kierunku! Problem Polskiej produkcji trzody chlewnej nie polega jedynie na braku prosiąt do tuczu, głównym problemem są zbyt wysokie koszty produkcji! Trzeba stwarzac warunki by ta produkcja była tania i konkurencyjna względem importu wtedy rozwój będzie rzecza naturalna bez potrzeby sztucznego stymulowania jego rozwoju.
Zamiast wspierac produkcje prosiat z którymi za jakis czas trzeba będzie gazowac bo nie będzie co z nimi zrobić ja bym zaoferował producentom pomoc we wprowadzaniu technologii obniżającch koszty, np takie jak linie do mokrego zywienia które pozwalają obniżyc koszty paszy o 30%. Np Niemcy mają taki system praktycznie na wiekszości ferm a polscy rolnicy dziwią się że oni zwiększają a my zmniejszamy!
Nalezało by tez postawić na edukacje producentów własnie w kierunku technologii niskich kosztów produkcji.

baraki, 2013-01-23 11:06:37

Nie wiem jak jest w RFN ale w Dani przetwórnie należą do rolników (związków) przez co w łańcuchu dostaw ilość ogniw jest ograniczona do minimum. U nas przespano ten moment organizacji rynku mięsa. Dlatego trzeba dużymi stadami pertraktować jak najlepsze warunki cenowe.

JKC, 2013-01-23 11:00:48

do @JKC w ten sposób ukrywa sie bezrobocie

pawel, 2013-01-23 10:42:03

Z naszych podatków wspomagane są też gospodarstwa socjalne, które na rynek nie produkują nic, nie rozwijają się, nie płacą podatków. Po co dotować w coś co się nie utrzyma, ceny mają być stabilne.

JKC, 2013-01-23 10:36:30

@ JASIU a na jakich zasadach niemcy dopłacają do produkcji świń?

NIEZORIENTOWANY, 2013-01-23 09:55:54

No właśnie jesteś NIEZORIENTOWANY,bo nie wiesz o tym ,że Niemcy dopłacają do produkcji i bez tych dotacji dawno by zbankrutowali
Środki na programy pochodzą z naszych podatków ,więc dlaczego ci mali mają wspomagać fermę prowadzoną przez cwaniaka nastawionego na dotacje państwowe .Jest to niezgodne z zasadą wolnego rynku i niezgodne z konstytucją, ponieważ rolnicy są dyskryminowani .
A najważniejsze jest to że świń jest za dużo bo ceny spadają więc po co marnować pieniądze publiczne na zwiększenie pogłowia jak ceny wzrosną pogłowie odbuduje się SAMO
Nawet ja zwiększę z 20 na 40 macior ,budynek mam wykorzystany w 50%.

jasiu, 2013-01-22 23:21:41

Sterowanie gospodarką już dawno się skończyło. Można ją jedynie stymulować do określonych celów.

Dokonuje się pewna przemiana społeczna na wsi, młodzi którzy harowali w małych niezmechanizowanych gospodarstwach, kiedy poczują pierwszy urlop w życiu będąc na etatach nie chcą już wracać do ciężkiej pracy na roli. Niejednokrotnie są to ludzie ambitni, którzy dostrzegli szansę na lepsze życie, w nauce innego zawodu niż rolnik.
Dlatego należy stymulować powiększanie gospodarstw by można było osiągać w kapitalizmie przyzwoite dochody, by następca chciał kontynuować dzieło rodziców a dla małorolnych niszowe kierunki albo zmiana zawodu (patrz wyżej).

JKC, 2013-01-22 21:20:35

panowie specjaliści tej branży wytłumaczcie mi proszę jak to jest że u nas pogłowie maleje a w niemczech rośnie. Bo ceny skupu nie wiele się różnią od naszych .

NIEZORIENTOWANY, 2013-01-22 20:17:20BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

@miwigos Ja też aż tyle nie łączę. Grzybowke i skracanie robię osobno

Piotr246

Jeżeli decydujem się na uprawy roślin i warzyw na szeroką skalę to warto skorzystać z usług jakiejś agencji. Myśleliście o Agencji nasiennej?...