PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

troszkę pomyślcie.

Tak naprawdę to ziemia zawsze należała do Państwa. Ziemia NIE JEST WŁASNOŚCIĄ ROLNIKA.
Dlaczego?
Spróbujcie nie płacić podatku to szybko się dowiecie.
My rolnicy KUPUJĄC grunt tak naprawdę kupujemy PRAWO DO UZYTKOWANIA które możemy potem przekazywać naszym spadkobiercom. Zobaczcie co sie dzieje, jeśli ktoś nie ma spadkobierców. Ziemia wraca do PAŃSTWA a ono znów może komuś SPRZEDAĆ PRAWO DO UŻYTKOWANIA.

Dobre Państwo dba o to, by ZIEMIA należała do OBYWATELI tegoż kraju. Niestety w KOLONIACH ziemia przechodzi pod zarząd kraju kolonialnego a co zostaje rdzennym mieszkańcom?

A no gu... (cio) zostaje.

Mają zapewniać darmową siłę roboczą, konsumować towary wyprodukowane w kraju najeźdzcy, przestać używać swojego rdzennego języka, dużo chlać, wierzyć w to, że są Panami u siebie i nie podnosić głowy.

Analogie? Wnioski? Niech KAŻDY sam wyciągnie

rol-nick, 2013-02-06 04:57:45

podatnik z miasta nie istniałby bez nas rolników. pomimo to uwazam tak jak kolega ze to polska powinna byc włascicielem gruntów a dzierżawa jej nam producentą z polski jest najlepszym wyjsciem z tej sytuacji.
a po za tym my tez płacimy podatki, i napedzamy ta cała gospodarke świat by bez was istniał a bez nas.......??

Guber, 2013-02-06 02:43:52

born2roll, oceniasz innych względem siebie?
masz rację jeden z podpunktow mówiący o uznaniu dzierżawy trwałym sposobem rozdysponowania gruntu służy próbie oddania bauerowi ziemi.

urodzony by kręcić, 2013-02-04 13:34:39

Pazerne chamy mają tupet. Dobrze, że w innych mediach już się o tym nie pisze/mówi. Ziemia ma być sprzedana temu, kto jest w stanie za nią zapłacić najwięcej. W w każdym innym przypadku okrada się polskiego podatnika. I nie tylko naiwni sądzą, że zachowanie status quo lub sprzedaż ziemi po zaniżonych cenach polskim rolnikom zapewni to, że pozostanie ona w polskich rękach. Dziś gęby pełne bogo-ojczyźnianych frazesów, a jutro (czyli za pięć lat karencji) pojawi się bauer z hajsem w ręku i w niepamięć pójdą patriotyczne hasła. Straci na tym tylko i wyłącznie polski podatnik z miasta.

B2R, 2013-02-04 12:55:15BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

@Pałuczanin81 Roślina energetyczna na opał szybko rosnąca ? 

Marecki

Jeśli do ochrony przed takim wiatrem, to na pewno nie idź w kierunku lasu. U siebie do tej pory widzę efekty tamtej nocy.