PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Bardzo mądry komentarz w zupełności się zgadzam

michal rolnik, 2013-02-12 12:36:29

Jak zwykle pisze pani bajki bo opieranie swoich danych o najwyższe zbiory jest śmieszne .Skoro uważa panie że zbiory zbóż były większe niech to pani udowodni .Mając takie dane możemy śmiało wystąpić o większe dopłaty bezpośrednie do UE mówiąc że nasz plon referencyjny wynosi 6 t/ha a nie jak uważają że 3 t/ha .Gdyby tak liczyć w pszenicy ozimej to zamiast 4 t/ha średniego plonu można by było naciągnoć do 8 t/ha i wytłumaczyć się że taki plon jest w gospodarstwach a że mniejsi zaniżają średnią to nie należy brać ich pod uwagę .
Opisywane przez panią przykłady są specjalnie przeinwestowane by pokazać że można tyle uzyskać i być może tak było ale w praktyce normalnych przesiewów odbywało się tak że rolnicy pomijali nawożenie przedsiewne ,dokładną uprawę a dość często siali bez głębszej uprawy i każdy był zadowolony jak uzyskał 4,5 z hektara .Tak więc podważanie faktów na podstawie jakiś przeinwestowanych upraw nie obrazuje sytuacji w kraju a wmawianie że należy policzyć średni plon powyżej 5 t z hektara jarych zbóż jest obłudą .
Jeśli wójt w gminie kupi sobie bentlejya-a to nie oznacza że mieszkańcy tej gminy są bogaci bo choć jeżdżą maluchami ale najważniejsze czym wójt .

rolnik, 2013-02-06 11:14:20BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Mój power-u dostaje,aż cała okolica znów podziwia i ja też. Te rośliny,które zostały mają zdrowy korzeń i stożek-kolor...