PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

to zaczyna przypominać walkę masła z margaryna, do dziś nie wiem które z nich jest zdrowsze

imil, 2013-09-10 13:16:06

I co Pani Szyszko, kto kłamie, rząd który zakazał uprawy kukurydzy GM od 2013 r. ? Kłamcą i oszustem okazał się Pan.

mini, 2013-09-10 12:36:57

Bijemy pianę: "GMO jest zdrowe" kontra "GMO nie jest zdrowe" itp. pojedynkując się długość tytułów naukowych adwersarzy.
Problem jest jednak o wiele prostszy niż lata badań "naukowych".
Załóżmy, że GMO jest arcyzdrowe i je uprawiamy i teraz czas na zasadnicze pytanie:
- czy koncern ma prawo żądać ode mnie odszkodowania lub wykupu licencji jeśli na moim polu rośliny tradycyjne będą zawierały materiał roślin GMO, uprawianych przez mojego sąsiada?
"... poziom zawartości zmodyfikowanego DNA w sąsiadującej kukurydzy konwencjonalnej jest mniejszy niż 0,9 proc. Jeśli byłby większy to taką kukurydzę musielibyśmy traktować jako genetycznie zmodyfikowaną" - cytat z: http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zboza/bezpieczna-odleglosc-od-upraw-gmo,36475.html
Uprawy GMO służą głównie nie do produkcji jakiś cudownych roślin tylko rugowania rolników z ich ziemi.

kmieć, 2013-02-08 12:35:54

Internet to medium które pozwala na wypowiadanie własnych opinii, sądów i zdania, niezależnie od zasobów naszej wiedzy na dany temat. Chodzi raczej o kwestie "lubię lub nie lubię", "boję się lub nie boję się". Dlatego nie czytam tych wypowiedzi bo szkoda mi czasu. I tak postępuje większość pracowników naukowych posiadających w określonych kierunkach wiedzę która jest nie dostępna a raczej niezrozumiała dla innych. A byli naukowcy zaangażowani w politykę, podpisujący się tytułami, mając w intencji wyłącznie własne, partykularne cele polityczne, a nie dobro kogokolwiek, sieją "nowoprawdę" na użytek ogółu i dla przysporzenia głosów wyborców kiedy przyjdzie odpowiednia chwila.

asystent, 2013-02-08 11:27:28

Na koniec lutego w internecie ukaże się raport z badań krajowych " Wielopokoleniowe badania nad stosowaniem pasz GMO w żywieniu zwierząt" czy coś takiego. Warto poczytać. 5 pokoleń zwierząt to tak jakby 150 lat populacji ludzkiej. W Niemczech badania sięgały 10 pokoleń, to tak jakby 300 lat populacji ludzkiej. Zapytacie i co? I nic. Nic się nie stało. Badania finansowały nie obce korporacje od GMO, nie organizacje "ekologiczne", tylko nasz kraj, my wszyscy.

poczytajcie, 2013-02-08 11:15:24

USA, Rosja, Argentyna, Brazylia, RPA czy trują swoich obywateli produktami GMO? Wyrosną tam super chwasty, a nawet zaczną pożerać farmerów. W glebach pojawią się zmodyfikowane mikroby. A my Polacy ich zalejemy żywnością "zdrową i czystą" bez GMO. Pisze się że za 20 lat polaków będzie mniej o 3 miliony, nawet bez GMO w uprawie i żywieniu zwierząt. Jak to jest. GMO to zatracenie czy postęp biologiczny. Żona mówi przecież bierzesz leki GMO na cukrzycę, sąsiada leczą lekami GMO na nowotwór. Kuria rzymska mówi "nie lękajcie się GMO". Polski ksiądz mówi, mieszanie w genach to wbrew woli Pana. Profesor mówi rząd kłamie, ja mam rację. Inny profesor mówi, tamten profesor mówi tak bo chce być kiedyś znowu ministrem. Niczego nie rozumiem.

zagubiony, 2013-02-08 10:58:05

Zwykle nie zgadzam się z wypowiedziami prof. Szyszko, w tej kwestii jednak myślę tak samo. Zakaz siewu dwóch odmian GMO, nie jest zakazem GMO w Polsce, ma jedyne na celu przytłumienie akcji społecznych przeciw GMO. Nie podoba mi się takie działanie polskiego rządu. To prawda, że GMO ma wiele zalet, ale nadal nie znamy wszystkich wad.

portki, 2013-02-08 10:46:11

Tacy ludzie jak A.Krzak jeśli są w stanie zagwarantować bezpieczeństwo roślin konwencjonalnych (ochronę przed mieszaniem z materiałem GMO) i roszczenia koncernów z tytułu "kradzieży" roślin opatentowanych, to niech dalej mlaskają nad GMO. Jeśli nie, to niech się zastanowią co wypisują.

kmieć, 2013-02-08 10:10:31

Tacy ludzie jak poseł szyszko szkodzą polskiemu rolnikowi, polskiemu narodowi i krajowi. Wstyd, że mamy takich głupich posłów. Chyba, że są finansowani przez zagraniczne firmy, które obawiają się konkurencji polskiego rolnika. Wbrew pozorom, to polska produkcja rolna w wielu przypadkach jest zagrożeniem dla wielu krajów starej Unii i skutki są już widoczne. Dlatego nie można się dziwić, że próbują nas ograniczyć, a nasi pseudo przedstawiciele narodu za garść srebników nas polaków sprzedają.
A swoją drogą to za co dają te tytuły profesorskie?

A.Krzak, 2013-02-08 09:15:16

proszę o konkretne wyliczenia tych korzyści ze stosowania GMO na przestrzeni 10 lat tak dla rolnika jak i konsumenta

a skoro ich nie ma to proszę nie zabierać głosu w dyskusji!

rol-nick, 2013-02-08 08:50:04

Panie Szyszko, Polska była wcześniej i będzie potem. GMO roślin uprawnych nie szkodzi lasom państwowym, a daje wymierne korzyści rolnikowi, nie szkodzi konsumentowi.

duży rolnik, 2013-02-08 07:33:10

Skopiujcie link do przeglądarki internerowej!!!

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=pdvxdC9NPB8

!!!, 2013-02-08 00:46:16

Lobby sojowe może powoli się pakować, ale jeszcze potrzeba nam trochę czasu!

MooonsAAA..oo nic już więcej nie ugrasz!

We know how... eee
:-) ;-)

Soybeans GMO decreased significantly! :-D, 2013-02-08 00:09:29

"Wydając rozporządzenie o zakazie siewu, dokonano więc celowej dezinformacji jedynie w tym celu, aby wprowadzić GMO i zyskać przychylność społeczeństwa."

Tak, to jest logiczne...
Bzdura dla leniwych myślicieli.

Mango, 2013-02-07 23:17:43

psl zakopać jak najszybciej.

zimowy rolnik, 2013-02-07 18:59:53BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Baranowo rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

miwigos

Do mnie jeszcze nie dojechali,bo to już wielkopolska ,ale są juz blisko