PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Rozumiem co masz na myśli, tylko podkreślam, że Ciech był w takiej sytuacji, w której musiał konkretnie podreperować budżet więc musiał skorzystać z tej sposobności i dogadać się z Basfem. Co do zatrudnienia to czytałem, że Basf zobowiązał się zatrudnić część osób. Ile dokładnie - nie wiem. Wiem za to, że działa program pomocowy, właśnie są wypłacane odprawy dla pracowników. Jest wsparcie i ludzie z niego korzystają.

andrew.b, 2013-02-15 15:08:35

Podstawowa zasada przy sprzedaży tak dużej firmy są zapisy co z pracownikami .Nawet gdy jedna firma kupuje bankruta to zobowiązania co do zatrudnienia pozostają i ewentualnie negocjuje się odprawy lub też zatrudnienie załogi na określony czas .Po co by był ten cały UOKiK skoro wszystko można .BASF nie ukrywa że zamknie fabrykę i jeśli ją kupi na tych zasadach to na pewno tak zrobi , jedynym sposobem by temu w jakichkolwiek sposób zapobiec jest zablokowanie przez Urząd Konkurencji i domaganie się gwarancji zatrudnienia ale z tego nie skorzystano . Dlaczego ?
Pytanie do @andrew.b po co BASF taki zakład skoro nie produkuje nic rentownego?Po co płacić za firmę która nie przynosi zysku ?Po co UOKiK ?
Podpowiem że BASF po zlikwidowaniu fabryk w Polsce zostanie monopolistą w tej części europy .

wołek, 2013-02-14 11:45:38

Wołek, od razu widać że w ogóle nie jesteś w temacie. To nie tajna strategia BASFu - kupić, zwolnić, zamknąć. To nie jest wrogie przejęcie. Ciechowi zależało na sprzedaży elementów produkcji, bo w momencie kiedy na rynku nie ma zapotrzebowania na produkowane chemikalia i Zachem nie jest w stanie na siebie zarobić to trzeba działać. Ciech inwestował w zakład, ale ile można dokładać do interesu i finansować Zachem, który ewidentnie nie daje sobie rady?? Ocknij się Wołek, to nie jest jeden wielki spisek przeciwko Polsce, to jest surowa rzeczywistość i twarde zasady obowiązujące na rynku, o których jak widać mało wiesz.

andrew.b, 2013-02-14 10:59:28

Dlaczego w artykule nie jest zaznaczone wprost że w umowie kupna Ciech przez BASF są zapisy które jednoznacznie informują że fabryka zostanie zamknięta a pracę straci 600 osób czyli cała załoga .Dziwne jest że zezwolenie na taka transakcję zezwala UOKiK który przyczynia się do monopolu TDI .BASF oficjalnie przyznaje się że kupuje zakład tylko po to by go zamknąć i wyeliminować konkurencję .Jest to tak zwane wrogie przyjęcie niedopuszczalne w prawie polskim więc na naszych oczach dochodzi do łamania prawa by tylko kasa wpłyneła do budżetu .

wołek, 2013-02-13 12:24:24

no ale ludzie na to powinni nie pozwolić ale pieniądze mogą wszystko a że cyklon b produkowali to tylko dla nich w tych czasach reklama świat jest pełen (...)

ukasz, 2013-02-13 11:57:18

dlatego że ta firma ma KAPITAŁ i może sobie na to pozwolić

rol-nick, 2013-02-13 11:46:50

Basf--IG Farben,niewiem dlaczego z taką firmą mająca w swej histori udział w ludobójstwie w drugiej wojnie swiatowej

d.m, 2013-02-13 10:59:18BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Sołtysi rezygnują bo nie chcą się użerać  Z drugiej strony czy sołtys musi się znać na szkodach łowieckich 

lokizom

"Szef" obwodu łowieckiego powiedział mi że teraz jak kola nie będzie stać na wypłatę odszkodowania to mysliwi będą musieli...