PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Niech poseł zajmie się pseudo-rolnikami kanapowymi, co to są w dopłatach rolnośrodowiskowych użytków zielonych, które zamiast koszenia i zbierania. Sa tylko bębnowymi kosiarkami cięte. To dotyczy tez dopłat bezpośrednich. Pocięta trawa gnije, a ci cwaniacy przytulają 1500 zł do ha. Gdy to się pomnoży przez 10 lub 1000 ha zyski z wyłudzeń dopłat są wysokie. Co ciekawe Powiatowe ARiMR wiedzą o tym i nic nie robią. Wiadomo KPK, a dzięki temu można wszystko ściemnić". Może oni z pseudo- rolnikami są w "układzie". Kolejna patologia to zgłaszanie od lat działek ANR i nie swoich działek. PATOLOGIE GONIĄ PATOLOGIE, A DOPŁATY NIE ŚMIERDZĄ. Dlaczego ARiMR nie ścigają oszustów z art. 297 KK? NO właśnie dlaczego>?

chłop małorolny, 2013-02-24 17:34:42

Najzwyklejsze "pierdy" - temat zastępczy - czy mamy naprawdę tak tępych rolników czy to posłowie zajmują się tak "wielkimi" sprawami jak powyższa.
A co mają do powiedzenia Panowie Posłowie w sprawie nadużyć w wyłudzaniu dopłat bezpośrednich przez tzw. rolników z Marszałkowskiej- (orzech włoski po którym nie ma już śladu i inne np. nieużytki)- specjalność PSL- przykład -zachodniopomorskie.
A nam poprzez modulację zabierają kolejne środki i tak już mniejsze jak były do tej pory. Najważniejsze to propaganda czyli PRL - BIS.

Tata, 2013-02-21 14:01:54

Najciekawsze jest to,że o wszystkim informowałem władze PSL,bo to przecież ich ludzie w ARIMR szerzą to bezprawie i przez rok nie mam odpowiedzi,dopiero sąd mnie uratował.

ekojajo, 2013-02-20 20:43:07

PSL chce swoje matactwa zatuszować nagonką na zmyślonych drobnych złodziejaszków.Bardziej beznadziejnego tematu zastępczego wymyślić nie mogli.A co z wyrównaniem dopłat?Czy zdaniem PSL modulacja w zeszłym roku i zapowiedź obniżenia o kolejne 2% to dążenie do wyrównania?Powiedzcie prawdę ile dostają rolnicy starej 15-stki.Myślę że nasz PO-PSL celowo wprowadza UE w błąd o rzekomych wysokich dochodach polskich rolników i nie tylko rolników.

Krzysztof, 2013-02-20 18:35:09

Ja nie miałem tyle szczęścia, co ekojajo. Moje gospodarstwo, z powodu wprowadzenia mnie w błąd przez centralę ARiMR, zostało całkowicie pozbawione dopłat za 2005 rok. Nie odzyskałem ich nawet na drodze sądowej, jedynie moja strata powiększyła się o koszty sądowe i pełnomocnika. Okazało się, że urzędnik państwowy, to święta krowa i za jego błędy odpowiada poszkodowany. W przeliczeniu na dzisiejsze wartości, straciłem jakieś 40 tys. zł. Wobec bezprawia czuję się bezsilny. Jedyne, co zrobiłem, to od tamtej pory wraz z rodziną nie biorę udziału w żadnej farsie, nazywanej wyborami. Jest mi już obojętne, jakiej maści złodzieje nas okradają.
Co do artykułu, to gdyby organy ścigania chciały, już dawno przymknęłyby oszusta. Przecież prokuratura bez trudu może uzyskać od banku informacje, do kogo należy konto oszusta.

JK, 2013-02-20 17:55:21

Jeszcze raz opiszę swoją historię odnośnie oszustów.Dostałem pismo od ARIMR abym dobrowolnie wpłacił kwotę wraz z odsetkami w wysokości 86.000 zł,gdyż nie spełniłem zobowiązań wynikających z młodego rolnika.Pismo to zignorowałem.Następnie otrzymałem nakaz zapłaty na 90 tys zł (doszły koszta sądowe) .Odbyła się rozprawa w sądzie i okazało się,że oszustami,którzy chcą wyłudzić ode mnie 90 tys jest prawdziwa ARIMR,proces wygrałem i apelację również.
Następnie oszuści i wyłudzacze z ARIMR z zemsty chcieli pozbawić mnie dopłat bezpośrednich,napisali list,abym wpłacił dobrowolnie ponad 2 tys zł a będę miał spokój.W wyniku odwołań okazało się,że jest to oszustwo i próba wyłudzenia.Agencja tym razem przyznała się do tego bez potrzeby zakładania sprawy sądowej.I co koledzy na to jak to się ma do tych 246 zł to mały pikuś,ARIMR to dopiero ma tupet.
W przypadku zarzucenia mi pomówienia dysponuje wyrokami sądu.

ekojajo, 2013-02-20 14:36:08BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

NIE znam

men2face

Zna ktos?http://www.solmag-agro.pl/ Opinie?