PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • wołek 2013-02-26 22:11:17
  Co za pierdoły .Decyzje dotyczące rolnictwa działają od razu tylko rolnicy planują długo terminowo .Np. decyzje jakie podejmował Sawicki dobitnie pokazują jak to działa ;
  -brak złożenia wniosku do UE o dopłaty dla plantatorów tytoniu (jako jedyni nie otrzymali dopłat ) bo zapomniał
  -brak działań na rynku mleka w 2008 roku choć mleczarze się domagali -załamanie rynku
  -brak decyzji o przejściu rolników z jednego koncernu cukrowniczego do drugiego
  -Zakłamanie na temat rezerw zbóż -mówiono o 5,5 mln ton a było 1,5 mln -efekt był taki że pod presją nadwyżek rolnicy wysprzedali na import zboże po 400 zł by potem młyny na wiosnę importować po 630 zł z Czech .
  -zamieszanie Elewarem
  -Zezwalanie na import skażonego mięsa wieprzowego z zachodu - efekt taki że wschód zablokował import mówiąc że Polska robi tranzyt tego mięsa .
  -afera z warzywami choć nie była w Polsce to zakaz eksportu na wschód był najdłuższy
  -ukrywanie uboju rytualnego
  -brak szumnie zapowiadanego łańcucha żywnościowego
  -po mimo zapowiadanego wsparcia do sztuki np. bydła w wysokości min.600 zł rolnicy dostali 360 zł na sztukę .Co się stało z resztą ?
  -itd.itd. mogę tak do północy .
  Te efekty odczuwa rolnik obecnie a źle wynegocjowane niskie dopłaty będzie odczuwał przez kolejne lata więc co tu mówić o przyszłości .Jak tak dalej będzie to za 5 lat nie będzie miał kto podziwiać tych "efektów"
 • podlasiak 2013-02-26 21:30:29
  ale wy to k...wa głaby to ze teraz nam bylo dobrze to zasluga porzednich rzadow a nie obecnych Jesli nam bedzie dobrze za 5 lat to bedzie zasluga obecnej wladzy Polityka rolna to jak hodowla bydla mlecznego Niema odrazu efektow !!!!Ja osobiscie nie widze nic co dla rolnictwa zrobilo po i spolka
 • kujawiak 2013-02-26 14:56:30
  No niestety jednak większość osób na wsi a w szczególności osoby starsze myślą że jak Kaczyński dojdzie do władzy to rolnikom będzie się żyło lepiej niż na zachodzie.
 • inż rolnik 2013-02-26 14:10:31
  Niech PiS się nie pręży , polska wieś w znacznej wiekszości popiera rząd i PO. Za ich rządów na wieś popłynęły pieniądze, ja sam doinwestowałem dobrze gospodarstwo.Poza tym rolnicy dzisiaj to ludzie wykształceni i z internetem

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.183.100
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!