PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Trzeba myśleć nawóz podany wcześniej tzn podczas nocnych przymrozkow można przeprowadzić bez żadnego uszczerbku dla gleby jak i dla sprzętu, nawóz ten czeka na roślinę aż ruszy co w przypadku rzepaku jest bardzo ważne

m@ciej, 2013-03-01 09:33:28

Dopóty warunki termiczne się nie zmieniają, zastosowany nawóz na polu wolno się przemieszcza. - Bardzo często jak temperatury powietrza wzrosną do 5 a nawet 10°C - pod koniec marca i w kwietniu, wiemy że wcześniej zastosowaliśmy nawóz, ale granul już nie widać, jednak rośliny są rozleniwione nie pobierają dostarczonych składników. Dlaczego? Bo nie mają energii. To jest jeden z najczęstszych błędów. Rolnicy wiedzą, że trzeba zastosować azot, ale nie wiedzą jak przygotować roślinę do dobrego efektywnego pobierania azotu - podkreśla prof. Grzebisz.

Co to znaczy? Kto to pisał? Nie ma to ani składu ani ładu! Dawać ten nawóz szybko czy nie? Powoli zastanawiam sie czy FARMER wie co pisze, bo niektóre wypociny są po prostu bez sensu.

bez sensu, 2013-02-28 18:30:08

jak będziesz czekał z N w rzepaku to może się okazać że przespałeś i jest musztarda po obiedzie
tu na forum farmera piszemy o nawożeniu http://forum.farmer.pl/topic/1059-nawozy/page__st__20

jarki, 2013-02-28 14:43:12

Wigor roślin zależy od genetyki a nie od lenistwa bez nawozów .Po co sypać nawozy skoro nie ma pewności że azot zostanie wykorzystany .Ciekawe czy ten sam profesor prewencyjnie bierze leki na prostatę ,alchajmera i parkinsona bo przecież lepiej dać wcześniej leki zanim się zachoruje ?
Ekonomia w rolnictwie jest nieubłagana i szaleć z nawozami nie mając pewności na 100 % że ta inwestycja się wróci jest bez sensu .Czy jeśli pan profesor ma do pracy na 7 to wstaje o 4 by nie zaspać ?
Nie rozumiem także tego pośpiechu w sypaniu nawozów tak wcześnie bo osobiście sypię końcem marca a nawet po 15 kwietnia zaczynam gdy prawdopodobieństwo zatrzymania wegetacji jest minimalne i plony zbóż 8-9 ton z hektara a gdybym posypał w lutym to niby co było by 10 ton ? A jeśli nawet to koszt podciągania produkcji o tonę w takich warunkach to nie tylko koszt dawki azotu ale innych składnikach że o degradacji gleby nie wspomnę .Czy skórka warta wyprawki ?

nie naiwny, 2013-02-28 11:13:28BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Nawiozłem tego z Kwalifikatem C1 z lokalnej CN- po mięszance był rzepak,po nim jęczmień oz.,gęsty to w nim nie było. Teraz likwidacja...

sapek

... a co do głuchego kiedyś miałem na polu kilka lat pod rząd jare na jednym kawałku... po nich były ziemniaki to w nich głuchy poschodził jakby...