PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Takie są perspektywy naszego rolnictwa tylko kwestia czasu a politycy za fanta którego dostaną od korporacji zrobią wszystko.Popatrzmy na handel detaliczny i co się dzieje w tej branży

gospodarz, 2013-03-11 09:27:39

Po co rolnicy indywidualni jeśli żywność wyprodukują koncerny?
Ludzka chciwość nie zna granic i wiedzcie, że jesteście kolcem w bucie wielkich korporacji, które zrobią wszystko, żeby wypchnąć nas z rynku. Wcześniej czy później uda im się nas wytępić.

kmieć, 2013-03-11 09:17:37

Panstwo policyjne a państwo biurokratyczne granice powoli sie zacierają

darek, 2013-03-11 08:47:43

Wikłanie rolnika w coraz większą papierkologię prowadzi do nadużyć. No bo kto ma sprawdzać to co wpisał rolnik i czy zgadza się to ze stanem faktycznym? Przecież to prowadzi do wytwarzania coraz większej ilości martwego prawa i uczy lekceważenia w jego przestrzeganiu... w dodatku daje pole do nadużyć oraz prowadzi do rozrostu biurokracji (tony papieru i tysiące nowych urzedników do sprawdzania)oraz prowadzi do ograniczenia wolności jednostki (dajcie mi człowieka a znajdę do niego paragraf ) . Jakkolwiek idea jest słuszna to to co się proponuje brnie w niedobrą stronę... bo obarczanie coraz to nowymi obowiązkami rolnika w zamian za dopłaty bedzie prowadziło albo do zignorowoania tego prawa i rezygnacji z dopłat (może o to chodzi politykom? ) a w konsekwencji rezygnacji z produkcji rolnej przez drobnych rolników (duzi i korporacje i tak przez to przebrną) którzy wytwarzają najzdrowszą żywność... No może za dużo się rozpisałem i wnioski są zbyt ogólne ale taki mi się jakoś nasunęło.

mrówka123, 2013-03-11 08:34:01

Mam wielkie uznanie dla pana Profesora mam jednak obawy czy to wszystko zagra. Czy rejestry będą skuteczne , przecież Pan Prof. jest zdania ,że należy tak wpisać do rejestru by nie było kary ? Czy nie ważniejsza była ścisła ewidencja zakupów SOR oraz badania na pozostałości pestycydów . Widzę duży problem w przypadku określenia właściwych progów np. chorób grzybowych , wiadomo ,że jak objawy ukażą się na powierzchni liści to zastosowanie preparatu może być nieskuteczne . Brak jest sposobów na wykrycie objawów utajonych . To może prowadzić do zastosowania dodatkowych zabiegów . Czy można zostawić jedną przytulię na arze pszenicy konsumpcyjnej obawiam się ,że jej się nie sprzeda . Ogólnie jestem za ale wątpliwości są ?

concerned , 2013-03-11 00:33:46BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

2 godziny temu, sapek napisał: ... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola...

sapek

... ja to się kiedyś spotkałem z dziewczyną poznaną przez internet, nawet miała trochę więcej pola niż ja ale w gorszej klasie i odpuściłem... :)