PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Pytanie kto czyta tą całą dokumentację a jeszcze żeby się na niej cokolwiek znał.
Jak we wszystkim potrzebny jest zdrowy rozsądek a u naszych urzędników i ustawodawców jest go brak. Brakuje również wiedzy na podstawowym poziomie jaki powinien posiadać urzędnik na danym stanowisku. Panuje zasada kolesiostwa i zasady ,, nie matura a chęć szczera zrobi z ciebie oficera" Dzisiaj nie wystarczy chęć szczera potrzebne jest dobre partyjne zaplecze. Uważajcie bo niedługo nasi wybrańcy narodu nie pozwolą wam spać z własną żoną(mężem) bez specjalnego zezwolenia i podatku! W środkach ochrony roślin jak i również w ustawie już dzisiaj jest bałagan, w burdelu jest większy porządek. Zarejestrowana jest do używania nazwa preparatu dla danej uprawy, a nie substancja czynna -to jest chore! Co dadzą zakazy jeżeli nie będzie świadomości uzywania srodków ochrony roślin. Proszę popatrzeć po opryskiwanych polach dzisiaj kiedyzabiegi są wykonywane w ciągu upalnego dnia w czasie intensywnych lotów owadów zapylających i przy kwitnących chwastach.

A. Krzak, 2013-05-08 23:45:08

wielki znawca się znalazł bolek z koziej wólki

rolnik, 2013-03-25 20:04:47

Język polski owszem jest językiem urzędowym konstytucyjnych organów Polski, gdybyś jednak Krzysztofie zadał sobie trud przeczytania ustawy o języku polskim wiedział byś że tłumaczenia nie dotyczą analiz technicznych gdyż formuły, modele i wzory które są tam stosowane są nieprzetłumaczalne w wielu wypadkach. A co do badan eko-tox to drogi Biologu na prawdę nie wiesz o czym piszesz. Widziałeś kiedyś dokumentację biologiczną środka ochrony roślin, wiesz jak wykonuje się te badania? Szkoda że wypowiadają się tu osoby nie mające za bardzo pojęcia czym poskutkuje ten zapis o konieczności tłumaczenia dokumentacji na język Polski.

Bolek, 2013-03-25 17:45:16

Pestycydy są przebadane ale nie tak jak twierdzi Bolek. Badania eko i toksykologiczne robi sie w wyznaczonym prawnie zakresie. W praktyce okazuje sie to nie wystarczające. Wieloletnie stosowanie w praktyce weryfikuje te badania. Zatruwane sukcesywnie środowisko z czasem nie wytrzymuje i oto mamy skutki środowiskowe: ginięcie pszczół po neonikotynoidach, zabite płazy po glifosacie, wybicie małych organizmów pożytecznych w glebie i otoczeniu. Obowiązujące badania pszczół nie obejmują zachowania się owadów po pestycydach. Badano tylko czy przeżyją. One przeżyły, ale maja zatrute neurony i nie wracają do ula-tego juz sie nie bada przy rejestracjach, jak i wielu innych skutków na srodowisko.

Biolog, 2013-03-21 18:10:38

Język polski jest językiem urzędowym konstytucyjnych organów Polski, w zakresie, w jakim wykonują zadania publiczne. Gdy polski przedsiębiorca chce zarejestrować produkt np.w Niemczech możne tam składać swoje dokumenty w języku polskim? Nie możne. Musi to przetłumaczyć. Jesteśmy w swoim kraju, językiem urzędowym jest polski. Dlaczego korporacje zachodnie narzucają nam swoje zasady i zmuszają nasze urzędy do czytania tysięcy stron po angielsku. KFPZ nie zajmuje sie rejestracja wiec skąd te zapędy prokorporacyjne. Widac siłę lobbingu. Ostatnio nie udało sie Komisji Eur zakazanie stosowania w Europie trujących pszczoły neonikotynoidow z powodu takich lobbingow korporacyjnych. Ludzie maja prawo do zdrowej zywnosci.

Krzysztof, 2013-03-21 17:40:53

No rzesz qu...wa, nawet na język polski nie chce im się przetłumaczyć !!!

chemik, 2013-03-21 08:57:37

Bolek szczegulnie przebadany jest randap którym pryskacie rzepak grykę zboża a nawet mi jeden rolnik powiedział że nawet ziemniaki aby nać uschła i nie zatykała kombajnu,więc przeczytaj sobie kolego jakie skutki wywołuje stosowanie randapu ,z lenistwa i oszcędności nie robicie podorywek tylko jak urośnie trawa to przed orką dajecie oprysk randapem, a ile randap się degraduje to sobie poczytaj bo z czystym sumieniem siejesz czy sadzisz coś na tym polu a my to jemy ten twój tani chleb a pryskanie rzepaku podczas kwitnienia i masowego nalotu pszczół nie mów mi o wiedzy rolnika bo to widać wystarczy wyjść w południe w pole jak jest sezon oprysków kto patrzy na siłę wiatru temperaturę kto myje opryskiwacz w polu tam gdzie pryskał myją to przy domu tam gdzie bawią się dzieci przecież to nie śmierdzi taka jest świadomość, może Ty jesteś w porządku i tak nie robisz......

lolek, 2013-03-20 20:09:11

Ludzie zastanówcie się co Wy piszecie. Środki ochrony roślin są przebadane lepiej niż nie jeden lek, przypomnę tylko szczepionkę przeciw grypie. A przykładów jest więcej. To nie są czasy DDT. Środek ochrony roślin zanim wejdzie na rynek przechodzi kompleksową ocenę eko toksykologiczną. Ciekawe kto będzie zadowolony jak z braku dobrej jakości ziarna zbóż u Nas będziemy płacić za bochenek chleba 20 zł.

Bolek, 2013-03-20 17:24:28

Jak dziecko takiego rolnika nie będzie mogło mieć dzieci to też może się walnąć w pierś.MOJA WINA

LEON, 2013-03-19 17:22:13

a kogo to interesuje zdrowie innych po trupach do kasy

filon, 2013-03-17 18:53:42

Nie samym zbożem człowiek żyje i powinni to zrozumieć producenci zbóż ,każde stworzenie jest potrzebne na świecie a pszczoła przede wszystkim bo za darmo robi to czego nie zdziała droga chemia. Przetrzyjcie oczy rolnicy bo wasze dzieci wam podziękują za zniszczenie środowiska .A jeżeli ktoś z waszej rodziny zachoruje na nowotwór to też wasza zasługa i na nic wasza kasa którą zarobiliście z większej wydajności z ha......

pszczelarz, 2013-03-17 12:44:45

No raczej nasze urzędasy nie dadzą rady zrozumieć dokumentacji po angielsku i wtedy nie mają prawa dopuścić środków. Tłumaczenie dla koncernów produkujących te środki to pestka przy pieniądzach jakie mają i będą mieć ze sprzedaży tych środków. Kretyński artykuł - nie z dużym prawdopodobieństwem tylko na 100% koncerny nie pozwolą sobie nie sprzedawać na takim rynku !!! Pozostanie przy języku angielskim to próba ukrycia pewnych szkodliwych aspektów tych środków i w praktyce uniemożliwienie walki z skutkami ubocznymi tych środków.

Mariusz, 2013-03-15 19:00:00BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Już się boję Twojego Misiewicza. Szkoda, że Twój nick nie zapisał się na stałe... To by jaja były.

Antoni Maicerewicz

Też bym tak wolał, bo wtedy tego "cwaniaka" widzi każdy. A teraz widzę tylko swój status i swoje cwaniactwo. Zostałeś namierzony. Twe...

jarki

Z wjazdem żaden problem mogę jechać ziemia głodna wody Do odżywek potrzeba tylko nieco cieplej i kilka godzin słońca Jeszcze ten tydzień i...