PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • rolnik i pszczelarz 2013-03-26 15:01:46
  Naukowcy z Harvardu również są zdania, że przyczyną masowego ginięcia pszczół są neonikotynoidy.
 • hodowca 2013-03-22 17:33:44
  Badania naukowców z Francji dowodzą ze neonikotynoidy sa głównym sprawca masowego wymierania pszczół. Potwierdzają wnioski hodowców, że środek ten bardzo wolno rozkłada się w glebie, akumuluje sie w roslinach w nektarze i pyłku, z którymi owady mają bezpośredni kontakt.
  Poza objawami neurologicznymi insektycyd powoduje również osłabienie odporności pszczół i trzmieli na choroby, zwłaszcza nosemozę. Pszczoły w trakcie przerabiania nektaru na miód zagęszczają surowiec około 10-krotnie. Mają styczność z dużą ilością substancji zawartej w pobieranych porcjach. Takie badania nie sa robione dla rejestracji dlatego wczesniej tego nie wykryto. Bayer powinien wycofac te srodki.
 • Badacz 2013-03-21 18:22:52
  Jest wiele danych naukowych ze neonikotynoidy (pestycydy) sa odpowiedzialne za trucie pszczół. Jest to ogromny problem na swiecie, dotyczy wszystkich ludzi. Brak pszczół to brak żywności. Pracownicy koncernow chemicznych,którzy lobbingują w Europie-zastanówcie się! Jestescie mieszkancami tej planety i wasze dzieci tez. Co będa jadły? Nie napychajcie kieszeni waszych zarządów kosztem naszego środowiska. O bezpieczeństwie chemikaliow decyduja badania naukowcow, a nie głosy urzednicze. A badacze powinni byc niezalezni od pieniedzy koncenow, ale niestety tak nie jest, wszystkie badania oni finansuja.

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!