PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Naukowcy z Harvardu również są zdania, że przyczyną masowego ginięcia pszczół są neonikotynoidy.

rolnik i pszczelarz, 2013-03-26 15:01:46

Badania naukowców z Francji dowodzą ze neonikotynoidy sa głównym sprawca masowego wymierania pszczół. Potwierdzają wnioski hodowców, że środek ten bardzo wolno rozkłada się w glebie, akumuluje sie w roslinach w nektarze i pyłku, z którymi owady mają bezpośredni kontakt.
Poza objawami neurologicznymi insektycyd powoduje również osłabienie odporności pszczół i trzmieli na choroby, zwłaszcza nosemozę. Pszczoły w trakcie przerabiania nektaru na miód zagęszczają surowiec około 10-krotnie. Mają styczność z dużą ilością substancji zawartej w pobieranych porcjach. Takie badania nie sa robione dla rejestracji dlatego wczesniej tego nie wykryto. Bayer powinien wycofac te srodki.

hodowca, 2013-03-22 17:33:44

Jest wiele danych naukowych ze neonikotynoidy (pestycydy) sa odpowiedzialne za trucie pszczół. Jest to ogromny problem na swiecie, dotyczy wszystkich ludzi. Brak pszczół to brak żywności. Pracownicy koncernow chemicznych,którzy lobbingują w Europie-zastanówcie się! Jestescie mieszkancami tej planety i wasze dzieci tez. Co będa jadły? Nie napychajcie kieszeni waszych zarządów kosztem naszego środowiska. O bezpieczeństwie chemikaliow decyduja badania naukowcow, a nie głosy urzednicze. A badacze powinni byc niezalezni od pieniedzy koncenow, ale niestety tak nie jest, wszystkie badania oni finansuja.

Badacz, 2013-03-21 18:22:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Już się boję Twojego Misiewicza. Szkoda, że Twój nick nie zapisał się na stałe... To by jaja były.

Antoni Maicerewicz

Też bym tak wolał, bo wtedy tego "cwaniaka" widzi każdy. A teraz widzę tylko swój status i swoje cwaniactwo. Zostałeś namierzony. Twe...

jarki

Z wjazdem żaden problem mogę jechać ziemia głodna wody Do odżywek potrzeba tylko nieco cieplej i kilka godzin słońca Jeszcze ten tydzień i...