PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Znalazł się chłopski filozof ukasz

młody rolnik, 2013-03-24 17:26:10

wy juz o żniwach a tu jeszcze zima jak mówi przysłowie wymyslone przez ze mnie prorocy prorokowali spekulanci spekulowali i rolników w bagno wpakowali

ukasz, 2013-03-24 16:18:01

zobaczymy co wymyślisz ciekawego jak skończy się sezon i okaże się że Twoje prognozy szlak trafił. będziesz pisał że zniwa w tym roku są za wcześnie ? bo gdyby były póżniej to napewno ceny pobiły by rekordy .

żak, 2013-03-24 13:23:45

I znowu bezużyteczny twój post bo skoro pochwaliłeś się że masz kolegę na Ukrainie który prawdo podobnie zawarł taki kontrakt to chyba ci powiedział po ile sprzedał i kiedy , na jaki termin.Podziel się z informacją z kolegami no chyba że ten kolega to taki wymyślony .
Następna sprawa to że moje szacowanie dotyczy pszenicy i o niej cały czas jest mówione co wydawało by się oczywiste gdy padała cena 1100 za tonę bo kukurydza takiej ceny w tym sezonie nie złapała więc jest to niedopowiedzenie lub tak jak to już wcześniej pisałem zmienianie argumentów pod swoje potrzeby .Mowa nawet była o chlebie więc albo jesteś niekumaty albo jesz na codzień tortillę .
Co do kukurydzy to sytuacja wyglądać może inaczej z racji tego że zbiory kukurydzy różnią się siewem,zbiorem a potem handlem bo sezon handlowy na kukurydzę trwa praktycznie do października .Nie wiadomo ile kukurydzy będzie zasiane ,ile zbóż przesiane itd. .Nie ma także co ukrywać że kukurydzy np. w Polsce były rekordowe pod względem ilości hektarów więc kukurydz podlega całkiem innej prognozie .My tu o jabłkach a ty wyjeżdżasz z ogórkami i jeszcze udajesz że niby nie wiedziałeś :)
By obalić twoje wymyślone argumenty to wytłumaczę coś na temat kontraktów bo znowu będziesz przekręcał i dopasowywał do swoich potrzeb informacje .Kontrakt to jest umowa która może być zrealizowana lub nie .Paszarnia może i maja podpisane kontrakty ale jaką mają gwarancje że zostaną zrealizowane ? Nie trzeba daleko szukać bo kontrakty także zawierają nasi rodzimi handlarz którzy muszą skupić towar na jaki zawarli kontrakt .A co się dzieje gdy nie mogą skupić ? Podnoszą cenę by nakupić a co robi konkurent też podnosi cenę i tak się przebijają .
Co do twojego stwierdzenia odnośnie cen mniejszych o transport to by wynikało że zboże powinno być transportowane na Ukrainę bo jest droższe niż na giełdzie MATIF :)Lejesz wodę a śmigus dyngus i 1 kwietnia jeszcze nie teraz .Ciekawe co znowu wymyślisz ?Że chodziło ci o kaszę gryczaną lub proso :)

wołek, 2013-03-24 09:08:08

wolek jeszcze jedno ja piszę o kukurydzy bo to ona ma być sprowadzona ,

żak, 2013-03-24 02:09:39

@wołek włącz myślenie skoro napisałem że mieszalnie mają podpisane kontrakty z ukrainą to jest logiczne że nie są zainteresowane kupnem maszego zboża . A o cenach jakie obowiązują na ukrainie wiem od kolegi ktory ma tam gospodarstwo 5000 ha . zastanów się jeżeli skąś jest sprowadzane zboże to musi ono tam być tańsze minimum o koszty transportu inaczej nie było by interesu z tąd przeważnie u nas jest o te 100zł taniej niż na zachodzie,

żak, 2013-03-24 02:01:41

" w tej chwili duże mieszalnie mają podpisane kontrakty na import zboża z ukrainy i to ograniczy popyt wewnętrzny " to są twoje słowa z postów poniżej a teraz piszesz " Fakt jest taki że mieszalnie nie są zainteresowane w tej chwili kupnem zboża na zapas " to jak jest w końcu ? mieszalnie chcą kupować ze wschodu czy nie ?
Następna sprawa to skąd te 200 mniej od cen giełdowych ? skoro cena wynosi 320 dolarów (patrz artykuł powyżej ) .A nawet niech będzie mniej te 200 to cena taka jak podobnie w Polsce te 100 mniej za jaka sprzedaje rolnik to skąd są podpisane kontrakty ?Z kim podpisane taniej o 200 ?Z rolnikami ?Kołchozami? Nikt nie oferuje kontraktów tańszych o te 200 .Cena indywidualna być może tam jest , nie wiem więc zakładam że tak jest ale już nie wmówisz mi że kupują takie tanie kontrakty .
Następna sprawa to wycofywanie się rakiem z tego co piszesz bo w poście "cena jaką są oni w stanie zaakceptować . i dlatego jest bardzo mało prawdopodobne przekroczenie ostatnich maxymów z grudnia. " więc mówisz o tym sezonie a już w ostatnim poście mówisz a o akceptacji cen to było w szerszym kontekscie czyli dalszej perspektywie (następne sezony) .Pleciesz i nie wiesz nawet co .Raz mówisz o jedno potem temu zaprzeczasz .Trochę realizmu bo to forum "Farmera" gdzie przeglądają ludzie konkretni a ty ty robisz błoto jak GW,czy Pudelka .Masz prawo przedstawić swoją opinię ale nie neguj czyiś opinii nie mając argumentów tylko informacje wyssane z palca .

wołek, 2013-03-23 21:55:32

@ wołek ja twierdze że jeżeli w tym sezonie bedą wzrosty to dojdą nie wiecej niż do połowy maximów . i to i tak będzie dobrze . a o akceptacji cen to było w szerszym kontekscie czyli dalszej perspektywie (następne sezony) . a jeśli chodzi o ceny na wschodzie to sytuacja w uproszczeniu wyglada tak że u nas jest ok 100 taniej njż cena giełdowa a na ukrainie 200 , Fakt jest taki że mieszalnie nie są zainteresowane w tej chwili kupnem zboża na zapas a to znaczy że nie przewidują wzrostów . czas pokaże kto ma rację i czyje prognozy się sprawdzą .

żak, 2013-03-23 20:52:14

No to cie @żak już w ogóle nie rozumiem bo z jednej strony twierdzisz że rynek nie zaakceptuje cen a z drugiej stwierdzasz że rynek te ceny akceptował w grudniu .Raz mówisz że wzrosty dobiją do połowy poprzednich maximów teraz już masz wątpliwości już nie co do połowy a że nie dobiją do max .Jutro co nowego wymyślisz ?Ty nawet nie masz jednostajnego stanowiska tylko zmieniasz jak ci lepiej argumentować .
Co do twoich rewelacji na temat importu z Ukrainy to po pierwsze po jakiej cenie ? bo tak zwana czarnomorska pszenica jest notowana na poziomie 320 dolarów przy 270 dolarach na COBOT więc jeśli nawet ktoś tam kupi to przecież nie w promocji no chyba że z braterskiej przyjaźni sprzedadzą taniej Polakom :) ale pierwsze o tym słyszę a po drugie jest pytanie kto te kontrakty zawarł bo to nie pierwszy nius że się przywiezie ze wschodu ale nigdy nie potwierdzony i odnotowany na granicy no chyba że była przemycana w paczkach po papierosach dla niepoznaki :) .Nie che też już bardziej nakręcać sytuacji bo na wspomnianej Ukrainie rewelacji nie było a i różnie może być bo nius z dzisiaj o sytuacji opadów śniegu gdzie paraliż Kijowa jest faktem to podejrzewam że na polach nie jest lepiej niż w Polsce po ostatnich "bałwanach".
Dorzucę jeszcze dowcip o Ukraińskich uprawach ;
Na Ukrainie rośnie kukurydza jak słupy energetyczne !
-Taka wysoka -dopytuje ktoś z niedowierzaniem ?
- Nie ! Taka rzadka :)
Dowcip jak dowcip ale gdy jechałem jeszcze parę lat temu przez Dorohusk do Kowla to na własne oczy widziałem taką uprawę że kukurydz była oddalona jedna od drugiej mniej więcej jak wspomniane słupy .Naj prawdopodobnie spalona opryskiem bo po za paroma sztukami czarna ziemia bez żadnego chwastu .

wołek, 2013-03-23 19:40:18

Chichot to nie bedzie kobiet na tym swiecie , i lepiej dajmy im spokój:)

hiihi, 2013-03-23 19:36:00

@Diana to może wprowdźmy przywilej kamienowania niewiernych kobiet , nie ograniczajmy swobód religijnych i kulturowych .Jak jakaś kobiałka zrobi skok w bok to przyłóżmy jej kamieniem bo nie wolno ograniczać swobód wyznaniowych .

chichot, 2013-03-23 18:57:52

@ synek to proste dopóki nie wystąpią powazniejsze problemy pogodowe to załorzenia plonów są optymistyczne , a co do zapasów świetowych to co prawda są mniejsze niż inne lata ale nie tak niskie by tego zboża zabrakło . te wszystkie liczby i dane oddziaływuja na atmosferę i na spekulantów którymi my też jesteśmy . ale jest jeszcze coś takiego jak popyt i cena jaką są oni w stanie zaakceptować . i dlatego jest bardzo mało prawdopodobne przekroczenie ostatnich maxymów z grudnia.

żak, 2013-03-23 17:39:31

"Różne zachowanie rynku",ale dlaczego wszyscy przewidują ruch cen w dół? A może być w górę i to dużo,zważywszy na kapryśną pogodę i rekordowo niskie zapasy światowe zbóż.

synek, 2013-03-23 17:11:51

@synek historia się powtarza ale zachowanie cen rok po roku nigdy ! nawet gdyby warunki zawnętrzne były porównywalne to zachowanie rynku jest różne.I tu się zgodzę z kolegą żakiem.

w-40, 2013-03-23 16:56:32

jest kicha a bedzie jeszcze gorzej cenc padnie na łeb nawet koszta bezpośrednie sie nin zwrucą

w, 2013-03-23 15:23:11BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

grzegorzsoł

Pałuczanin do  seniora  to  jeszcze  mnie  troszkę  brakuje:)  

Pałuczanin81

@arszczecin i @Marecki-PRZEPRASZAM najmocniej nie wiedziałem,ze to tak moze wygladać(te fotki to myśliwi wydeptali kukurydzę?) TU sa dwa...