PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Neonikotynoidy charakteryzują się dużą trwałością w środowisku, co powoduje, że dawki, jakie dostaje pszczoła mogą być znacznie większe od stosowanych wg instrukcji środka. Udowodniono, że bardzo niskie, trudne do wykrycia stężenia substancji mogą wywoływać zaburzenia wpływające na kondycję rodziny pszczelej, i ginięcie całych rodzin. Jaki tu ma byc kompromis? Żywność dla czlowieka czy kasa dla Bayera?

pszczelarz, 2013-03-22 17:07:10

najnowsze badania zalecają ograniczenie stosowania neonikotynoidów. Badania wskazują, że niektóre neonikotynoidy stanowią duże zagrożenie dla pszczół. Substancje te obniżają odporność pszczół na różne choroby, upośledzają ich pamięć i orientację, utrudniając powrót do ula, i po wodują trudności z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w gnieździe.
Komisja Europejska wydała 3 mln eur na badania dotyczące przyczyn śmiertelności pszczół. Projekty w 17 państwach Unii Europejskiej trwaja od 1 kw. 2012 r. do 30 czer. 2013 r. Zobaczymy.

badacz, 2013-03-22 16:56:58

Są merytoryczne argumenty w postaci badań panie bayerancki doktorze, wyniki te były publikowane w najwiekszych światowych mediach min.
http://www.nytimes.com/2012/03/30/science/neocotinoid-pesticides-play-a-role-in-bees-decline-2-studies-find.html?_r=1&

http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-17535769

Na rynku są inne zaprawy nasienne, które nie są oparte na neo, ale również nie są produkowane przez bayer ani syngente. Oferują je inne koncerny - konkurencja.

O pieniądze dla Bayer i Syngenty tu chodzi, o nic więcej.

chemik, 2013-03-21 10:06:04BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Mocznik na drugą dawkę to moim zdaniem zły pomysł  Zdecydowanie lepiej sypnąć saletrę myślę że końcem krzewienia początek strzelania w...

Marecki

Niestety nie, bo Sapek z ekipą miał wpaść, ale węgla do grilla mi zabrakło i odmówił ;) Może w połowie przyszłego tygodnia się uda,...