PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Mieszkam w Działdowie na tzw. "zatorzu" skąd widać już 2 świeżo postawione wiatraki - jeden pod Kisinami a drugi pod Wysoką ( taka wieś ). Na razie jest spokojnie bo jeszcze się nie kręcą, ale co będzie dalej ?
Wiatraki zaburzają cyrkulację powietrza, podgrzewając atmosferę bardziej niż elektrownie cieplne, powodując lokalne zmiany klimatu, między innymi z ich powodu ostatnio w Polsce zdarzają się trąby powietrzne, których nigdy w naszym klimacie nie było. Zabijają ptaki i nietoperze, wydają infradźwięki niesłyszalne dla ludzi ale słyszalne dla wielu zwierząt, które od nich uciekają. Ponadto do wyprodukowania elementów wiatraka potrzebne jest wydobycie ton neodymu w sposób powodujący skażenie środowiska. Tam gdzie są te elementy produkowane, zalegają kilometry gór toksycznych odpadów. Tu chodzi tylko o pieniądze, producentem są Niemcy, które żądzą UE dlatego kraje członkowskie mają obowiązek produkcji "zielonego prądu". UE ze swoimi "ekotechnologiami", mitem globalnego ocieplenia, homoseksualno-transseksualną poprawnością polityczną zabraniającą nawet nazwać tego zboczeniem ( a w mojej encyklopedii PWN z 1983 r. tak jest napisane o tym ) TO MANIPULACJA, dokładnie taka sama manipulacja jak np. kościół katolicki czyli banda zboczeńców, gejów i pedofili w sutannach, kąpiących się w forsie, najbogatsza instytucja na świecie. Tyle że jedni manipulują za pomocą ekologii i "tolerancji", podszywając tym ssanie kasy i terroryzowanie ludzi a drudzy za pomocą religii, podszywając tym ssanie kasy i terroryzowanie ludzi, strasząc np. piekłem. Każda władza czy to prawica czy lewica czy Pis czy PO czy SLD, czy PSL to jeden C H U J. Czy to czerwoni, czy pomarańczowi, czy brunatni, czy biali. Śmieszą mnie ludzie, którzy krytykują jedno a popierają drugie, szufladkując zwolenników tego drugiego do jakiejś opcji politycznej.

gość, 2013-07-14 15:08:27

Ludzie !!!Gdzie na mazury pchać te kolosy wiatraki .Więcej szkody niż pożytku.Co z cudem natury !!!Przecież farmy wiatrowe nie są jeszcze prawnie uregulowane (w Polsce)!!!Na jakiej podstawie samorządy wydają zgodę na ich budowę skoro to jest NIELEGALNE!!!A może u sąsiada jest to czemu nie w naszej gminie?Byle się wzbogacić.

TURYSTA, 2013-04-21 13:47:38

pierdu pierdu.
Mieszkam koło Kętrzyna i farma między Kętrzynem a Bartami jest nieźle ustawiona.
Mało zabudowań, ładnie wygląda z drogi.

Co do właścicieli gruntów pod farmy to najpierw pobrali kasę za to że na ich gruntach postawiono wiatraki a teraz płacz?

Poza tym zwykła medialna nagonka ot co.
Mamy taki sezon ogórkowy.

Jest w cholerę terenów na Warmii i Mazurach gdzie można to postawić nie niszcząc walorów turystycznych i nie dając cwaniakom od ekologii szansy na wyłudzenie kasy od stawiających farmy wiatrowe.
Obudźcie się ludzie, ekolodzy przychodzą i strajkują, przychodzi właściciel i płaci im ostrą kasę i ekolodzy się zmywają bo mają kasę na swoją działalność.

Ciekawe kiedy będzie słychać w mediach o wydobyciu gazu łupkowego w powiecie kętrzyńskim. Na razie nikomu nie przeszkadzają odwierty.
Pewnie zaraz przylezie jakaś pierodła-ekolog i będzie strajkował a jak dostanie grosza to odpuści

nika, 2013-03-22 15:53:24

precz z wiatrakami koło zabudowań

okmpz, 2013-03-22 10:36:30BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

https://www.adama.com/polska/pl/produkty/herbicydy/fox-480-sc.html

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...