PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • jarki 2013-03-23 19:00:53
  tak jest w całym kraju od zawsze
  ekipa rządząca systematycznie zasiedla stołki
 • ars 2013-03-23 18:00:45
  u mnie w powiecie przewodniczącym izb jest przewodniczący powiatowego psl. kim pan jest? zawsze przewodniczącym heh. ;)
 • west 2013-03-23 17:39:39
  @znajomy królika wal się, głupi pslowcu, może właśnie Ciebie kolesie odstawilina boczny tor i tu teraz ściskasz pośladki. Nigdy od nikogo nie byłem zależny i nigdy nie będę to co posiadam wystarcza mi w zupełności. Działalność polityczna jest dla ludzi, bez charakteru i dupowłazów.
  @arszczecin powinien być w statucie izb zapis że nie mają prawa do nich kandydować osoby sprawujące funkcje publiczne, polityczne i związkowe. Obecnie izby traktowane są jak prywatny folwark PSL-u przykład mojego województwa prezesem jest poseł Walkowski z PSL, więc oczekiwać by sprzeciwił sie pomysłom swojego kolegi Partyjnego Kalembie czy szefowi Piechocińskiemu. Dopóki nie odpolitycznimy izb nic z tego nie będzie, ale ktoś ich wybiera.
 • der 2013-03-23 15:27:08
  bez kos nic nie wywojujecie radzę z kosami.Powodzenia trzymam kciuki Będzie zadyma
 • arszczecin 2013-03-23 14:49:59
  @ west. ok, racja , musimy być zjednoczeni, wtedy będziemy silni jako grupa zawodowa. tylko.
  zobacz co zrobiły izby z w marcu. od 5 grudnia szczecin stał ramie w ramie: izby, kółka, solidarność ri. mówiliśmy jednym głosem. i teraz za radio szczecin 13 marca :

  "Docierają do nas informacje o rozłamie w proteście rolników. Swój udział w czwartkowych demonstracjach zawiesili działacze izby i kółek rolniczych w regionie.
  Ich przedstawiciele uważają, że jest jeszcze za wcześnie, aby krytykować rząd za bezczynność."

  ZA WCZEŚNIE? o 5-7 lat za późno. to juz nie dotyczy tylko pomorza zachodniego, fala oburzenia rozlała się prawie na całą Polskę, a ci się odcinają, w momencie w którym trzeba wykazać jedność, siłę.
  West, wiem co sądzisz o tym proteście, ale kurna .
  Walczyliśmy wspólnie długo , meta jest i daleko i blisko a oni składają walkowera. bo co? bo mają obiecane umocnienie roli izb w przetargach? no proszę cię. obiecane , a nie realizowane.
  układaniem się, nic nie zmienimy, bo ten chory system trzeba rozpie...yć. pozbyć się kilku karierowiczów z powiatu, z woj, którzy przy tym związkowo-izbowym korycie siedzą długo. i nic nie robią ( jedynie złudzenie, że działają )

  izby będą silne, gdy będą reprezentowały rolników, gdy będą wybierane przez rolników. nie zaś przez posiadaczy ziemi. i znowu dochodzimy do definicji rolnika.
  Rolnikiem nie jest ten co posiada ziemię, rolnikiem jest ten co produkuje płody rolne , i z tego żyje.
  to wymaga zmiany prawa, ale obawiam się że do tego nie dojdzie gdyż kilku lizoduxxów, nie podetnie sobie gałęzi na której siedzą.

  u mnie facet przewodniczącego izb powiat wygrał nie rolnikami, tylko posiadaczami ziemi, a i zarząd ma swoimi ludzmi
 • znajomy królika 2013-03-23 14:02:08
  WEST ty cwaniaku najpierw dupe lizales pslowcom a jak ci nie wyszlo to teraz probujesz w izbach zrobic kariere
 • Krzysztof 2013-03-23 13:40:52
  PSL na taczki z gnojem i wywózka na gnojowisko.
 • west 2013-03-23 09:46:44
  @Rolnik z Wielkopolski nie wiem zkąd tyle żalu u Ciebie do Izb czyżbyś przegrał wybory do nich?
  Powiniśmy jako wszystkie związki walczyć o zmianę ustawy o Izbach aby były faktycznym partnerem w rozmowach z rządem a nie tylko opiniodawcą. Dla rządzących jest bardzo wygodne jak się tu podgryzamy na wzajem, izby ze związkami. Nigdy kółka rolnicze nie będą reprezentować wszystkich rolników bo do nich też można wypisać całą litanię zarzutów, zaczynając od braku demokracji w wyborach po nepotyzm prezesów i zabetonowane struktury od powiatu po centralę. Wiem bo jestem członkiem Kółek i od 14 lat mojego uczestnictwa nic się nie zmieniło Prezes Andrzejczak w Pile funkcja dożywotnia przez aklamację w powiatach ościennych podobnie wyjątek kolega Białoskórski który chce wnieść trochę ożywienia ale jest skutecznie blokowany przez beton starych siwowłosych działaczy. O Serafinie nie wspomnę bo mi się nóż w kieszeni otwiera.
  A pozostałe związki? Ile ich jest 300? 500? Zobacz jaka lista jest w konsultacjach społecznych pod rozporządzeniami czy ustawami. Samych związków producentów buraka jest chyba z 80.
  Silne Izby powinny reprezentować wszystkich rolników i kompletną głupotą i nieodpowiedzialnością jest podkopywanie ich roli i ośmieszanie.
 • ryszard 2013-03-23 03:43:26
  rolnik to piekne jabluszko PSL jest tym razem robakiem w srodku jablka.nafta jest swietnym lekarstwem ,pilem gdy mialem robaki w mlodosci i cos mi sie wydaje ze ta partia znalazla lekarstwo na samounicestwienie glosujac przeciw.Popieram komentarze ze musimy cos z tym zrobic idac glosowac
 • Rolnik z Wielkopolski 2013-03-23 01:05:21
  TAK MOI SZANOWNI KOLEDZY ROLNICY otóż mamy pseudo obrońców w rodzaju PSL a szczególnie w Izbach Rolniczych. Powiedziałem to prosto w oczy wice - Flemingowi na spotkaniu w Poznaniu z Zarządem tego gremium oszustów, w Wągrowcu na Forum rolniczym oraz w Pile oboje usłyszeli. Zajrzyjcie do Statutu a szczególnie ustawy o Izbach dojdziecie do przekonania co im wolno. Aż ciśnie się na język stwierdzenie a mianowicie: za tamtego ustroju PZPR była przewodnią siłą narodu a dzisiaj w dobie niby demokracji Izby Rolnicze /około 3,5% poparcia/ uzurpują sobie rolę "przewodniej siły chłopskiej". Kolejne pytanie: czy ten Twór jest demokratyczny? Bo jak można było nas wszystkich rolników zmusić, że musimy obowiązkowo być członkami i zmuszeni dodatkowo pod rygorem przepisu płacić haracz. Płacić na kogoś co zamiast bronić to przeszkadza. I takim jest Izba Rolnicza w Poznaniu i nie tylko chociażby w czasie przeszłym w wydawaniu opinii w sprawie sprzedaży gruntów ANR a także samorządowych, bo tylko oni i onym przypisało się prawo wydawania decyzji czego nie mają zapisane w Ustawie i Statutach a wbrew ustawie z o8 października 1982 o Związkach Rolniczych i ich Statutach. I tutaj Szanowni Rolnicy nie wieszajcie psów na Kółkach Rolniczych i KZRK i OR bo to oni dostali przyzwolenie na takie a nie inne działanie między innymi pismem Pani Marii Zwolińskiej. A zapytajcie za czyim przyzwoleniem Szmulewicz zasiada w COPA- COGECA t usłyszycie odpowiedź również kłamliwą. 16.01.2013 Prezydium KZRK i OR przy moim współudziale precyzuje Stanowisko dla Świętochowskiego w sprawie sprzedaży gruntów / jest opublikowane na stronie -"Kółka Rolnicze"/ a i tak Szmulewicz i jego prezes zachodniopomorski zrobili po swojemu a Walkowski wielkopolskie Kółka Rolnicze i ich Związki terenowe próbował w ślad za takim porozumieniem podporządkowywać i ustawiać rozsyłając jako Izba pisma. Spotkało się to ze sprzeciwem ze strony Prezydiów Związku Rolników, Kółek i Organizacji w Pile i Poznaniu. Poszły stanowiska włącznie do Pana Tuska. Również jest opublikowane na stronach "Kółka Rolnicze" i pisma Prezesa i Prezydium KZRK i OR. Oto niektóre z przykładów a jest ich dziesiątki można by mnożyć. PAMIĘTAJMY gdy będą wybory żeby IM JUŻ NIE UFAĆ. Należy zastanowić się również nad dzieckiem Pana ministra Kalemby, czy tego "dziecka" jakimi są Izby Rolnicze nie "Ustrzelić!!!!" bo to tylko szkodnik rolnictwa. A PSL zapomniał o swoim wyborczym haśle również i to też należy wziąć pod rozwagę. Ale tak czy inaczej proponował bym zrobić BUM przyłączając się do Pana Dudy i może będzie porządny efekt. Pozdrawiam.

 • Rolnik z Wielkopolski 2013-03-23 01:04:31
  TAK MOI SZANOWNI KOLEDZY ROLNICY otóż mamy pseudo obrońców w rodzaju PSL a szczególnie w Izbach Rolniczych. Powiedziałem to prosto w oczy wice - Flemingowi na spotkaniu w Poznaniu z Zarządem tego gremium oszustów, w Wągrowcu na Forum rolniczym oraz w Pile oboje usłyszeli. Zajrzyjcie do Statutu a szczególnie ustawy o Izbach dojdziecie do przekonania co im wolno. Aż ciśnie się na język stwierdzenie a mianowicie: za tamtego ustroju PZPR była przewodnią siłą narodu a dzisiaj w dobie niby demokracji Izby Rolnicze /około 3,5% poparcia/ uzurpują sobie rolę "przewodniej siły chłopskiej". Kolejne pytanie: czy ten Twór jest demokratyczny? Bo jak można było nas wszystkich rolników zmusić, że musimy obowiązkowo być członkami i zmuszeni dodatkowo pod rygorem przepisu płacić haracz. Płacić na kogoś co zamiast bronić to przeszkadza. I takim jest Izba Rolnicza w Poznaniu i nie tylko chociażby w czasie przeszłym w wydawaniu opinii w sprawie sprzedaży gruntów ANR a także samorządowych, bo tylko oni i onym przypisało się prawo wydawania decyzji czego nie mają zapisane w Ustawie i Statutach a wbrew ustawie z o8 października 1982 o Związkach Rolniczych i ich Statutach. I tutaj Szanowni Rolnicy nie wieszajcie psów na Kółkach Rolniczych i KZRK i OR bo to oni dostali przyzwolenie na takie a nie inne działanie między innymi pismem Pani Marii Zwolińskiej. A zapytajcie za czyim przyzwoleniem Szmulewicz zasiada w COPA- COGECA t usłyszycie odpowiedź również kłamliwą. 16.01.2013 Prezydium KZRK i OR przy moim współudziale precyzuje Stanowisko dla Świętochowskiego w sprawie sprzedaży gruntów / jest opublikowane na stronie -"Kółka Rolnicze"/ a i tak Szmulewicz i jego prezes zachodniopomorski zrobili po swojemu a Walkowski wielkopolskie Kółka Rolnicze i ich Związki terenowe próbował w ślad za takim porozumieniem podporządkowywać i ustawiać rozsyłając jako Izba pisma. Spotkało się to ze sprzeciwem ze strony Prezydiów Związku Rolników, Kółek i Organizacji w Pile i Poznaniu. Poszły stanowiska włącznie do Pana Tuska. Również jest opublikowane na stronach "Kółka Rolnicze" i pisma Prezesa i Prezydium KZRK i OR. Oto niektóre z przykładów a jest ich dziesiątki można by mnożyć. PAMIĘTAJMY gdy będą wybory żeby IM JUŻ NIE UFAĆ. Należy zastanowić się również nad dzieckiem Pana ministra Kalemby, czy tego "dziecka" jakimi są Izby Rolnicze nie "Ustrzelić!!!!" bo to tylko szkodnik rolnictwa. A PSL zapomniał o swoim wyborczym haśle również i to też należy wziąć pod rozwagę. Ale tak czy inaczej proponował bym zrobić BUM przyłączając się do Pana Dudy i może będzie porządny efekt. Pozdrawiam.

 • Franek 2013-03-22 22:34:29
  A z Lepera się śmiali.......
 • ................ 2013-03-22 21:56:27
  Kiedys to byli czerwoni!!!!!!! czyli zjednoczone stronnictwo ludowe
 • skubi 2013-03-22 20:38:55
  Proszę nie kłamać że PSL to partia chłopska raczej anty...może kiedyś przed wojną szkoda słów
 • Zdziwiony 2013-03-22 18:54:50
  Trza było nie spać klimatologu tylko zerknąć czasem przez okno!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 18.212.92.235
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!