PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Do chorego znawcy.Trzeba skłucić wszystkich nawzajem to będzie super . Wejdzie obca ko nkurencja i bedziemy porobkami za 1200 zł

dodo, 2013-04-04 21:38:45

pseudo-znawco-żal mi cię
Nie rozumiesz podstawowych spraw jak tego że Polski rolnik daje zatrudnienie producentom maszyn ,serwisantom, handlowcom,fabrykom nawozów,i.t.p.Jesteś tak tępy,że nie rozumiesz że to wszystko zarobi Ukrainiec ą ty nie będziesz miał za co kupić.Gdybyś miał trochę rozumu zauważyłbyś,że my rolnicy nie mamy wpływu na ceny zbóż i dlatego śledzimy notowania. Ukraińcy też je śledzą i taniej nie sprzedadzą a jeśli zauważą że swego nie masz to dopiero podniosą.Miałeś przykład na gazie gdzie płaciliśmy Ruskim najwięcej na świecie i wystarczyło podjąć próby uzyskania swego gazu łupkowego aby zechcieli obniżyć.Każdy myślący człowiek to widzi,ale tobie najwyrażniej potrzebna nie edukacja a lekarz,choć na głupotę podobno nie ma lekarstwa-więc szkoda słów.

jach, 2013-04-04 08:25:04

Po co aż Niemcy. Żeby zrobić w jajo polskie władze wystarczy mały pepiczek czy Litwin.Likwidują polskie szkoły ,nazwiska,miejscowości,szkalują żywność bo jajka są chyba z małych klatek,a w mięsie-prawdopodobnie polskim-niedozwolony antybiotyk i.t.p.My za to mniejszościom prawa,nazwy miejscowości ,miejsca w parlamencie a jak przyjedzie obcokrajowiec to włażą mu w (...) od policjanta po biurokratę i pomagają. Polak jest traktowany jak intruz za granicąi we WŁASNYM KRAJU.Bo Tusk musi trzymać "standardy" ina potwarz odpowiada koszykiem kiełbasy.

na razie Polak, 2013-04-04 07:55:34

do jacha:
Ukraina nie da nic za darmo ale na pewno w dużo nizszej cenie,bo koszty produkcji mają bardzo małe ze względu na doskonała jakość ziemi której w Polsce nie ma,co do KRUS-u to powinien być dawno zlikwidowany bo służy do obsadzania stanowisk swoimi

znawca, 2013-04-04 07:51:24

do rolnika:
na jednego ubezpieczonego dopłaca mniej niż w KRUS,wam Krus bardzo odpowiada bo jak ktos płaci 70 zł/miesiac to dostanie 700 zł emerytury a ten w miescie co płaci 800 zł na miesiąc ile powinien dostać emerytury?8000 zł?wy do wszystkiego chcecie dopłaty a pole kupić za 1/3 ceny albo dostac od państwa prawie za darmo,i ta polska zdrowa zywność lansowana przez Sawickiego,i ta sól a ostatnio padlina,gdzie nazwy firm?ktos nas truje a my nie mozemy sie dowiedzieć kto?w jakim kraju my zyjemy

znawca, 2013-04-04 07:46:52

Nie trzeba długo czekać bo Niemcy już bełkoczą coś o mykotoksynach w Polskiej kukurydzy .Jak będzie u nich urodzaj to zaraz wprowadzą zakaz z Polski a jak będą mieli zapotrzebowanie to powiedzą że kukurydza skażona i za 1/3 ceny mogą wziąć na bio-gaz .Potem zbadają zawartość cukru w cukrze itd .Grunt że Polaka da się wykiwać jak zwykle .

Dziadek nie z wermachtu, 2013-04-03 22:19:59

Polska nie będzie eksporterem kukurydzy. Juz Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa zadba o to, aby "wykończyć" naszą produkcję. Tak wykończono produkcję ziemniaka z powodu pierścieniowej zarazy ziemniaka. Teraz kolej na kukurydzę. Wycowuje się herbicydy i zaprawy - niedługo nie będzie czym chronić. Wprowadza się restrykcyjne przepisy z powodu stonki kukurydzianej. Zakazuje się uprawy kukurydzy GMO pomimo braku dowodów na szkodliwość.
Będzie się za olbrzymie pieniądze podatników szukać kukurydzy GMO, tam gdzie nie ma potrzeby jej uprawiać. Straszy się chłopów jakimiś karami (z sufitu), bo nie ma prawa o GMO. Panie Profesorze Michalski. Jako producent czarno widzę przyszłość kukurydzy w Polsce.

czarnowidz, 2013-04-03 22:03:32

@znawca takie bzdury możesz wciskać tempym mieszczuchom którzy nie mają zielonego pojęcia na ten temat, nie chcem pisać ile państwo dopłaca do ZUSU-u albo o tym że większość gmin pozdychało by gdyby nie rolnicy a może jesteś taksówkarzem który wykorzystuje słabe przepisy i mając jeden hektar jesteś "rolnikiem".

Rolnik, 2013-04-03 20:11:01

Gdy zabraknie polskiej żywności, to Ukraina da ci ją za darmo, albo zapłacisz za nią swoimi "biurokratycznymi wypocinami".Co do podatków to płacę Vat iak każdy przedsiębiorca + podatek rolny.Co do KRUSu to się chłopcze nie wypowiadaj ,bo z ciebie znawca jak z gówna kula.

jach, 2013-04-03 20:06:21

jachu przecież to my z miasta was utrzymujemy bo prawie nie płacicie podatków a Krus jest utrzymywany przez pracujących w miescie bo wasze składki pokrywaja jedynie utrzymywanie urzedników w KRUS,my przynajmniej bedziemy mieli tania żywność z Ukrainy

znawca, 2013-04-03 19:49:19

znawco
JEŻELI UKRAINA ZASYPIE NAS TO I CIEBIE
Nie żyjesz na księżycu i co byś nie robił żyjesz też z rolnika , bo to ostatnia branża która w tym kraju jeszcze coś produkuje. Zamknięto stocznie,huty,"cegielskie","zamechy","ozosy" i.t.p.-a to co zostało produkuje na potrzeby rolnictwa.Banki i handel w obcych rękach i oni pomogą ci tak, jak pomogły Grecji i Cyprowi.
Jeśli myślisz ,że będziesz miał lepiej im nam będzie gorzej -toś KIEP -jak mawiał Zagłoba.

jach, 2013-04-03 19:43:51

Ukraina was panowie zasypie kukurydzą ale takze pszenicą niech tylko podpisze umowę stowarzyszeniową

znawca, 2013-04-03 18:52:14

najciekawiej będzie jak po tych sniegach za chwilę przyjdą upały i będą grzac, grzac, grzac.
@ @ndrzej, czego kuku potrzebuje? ciepła i wody !!!

arszczecin, 2013-04-02 12:39:15

to był drugi rok dobrych zbiorów qqrydzy czy powtórzy się po raz trzeci ? ale co nam pozostaje siać w takich warunkach żeby osiągnąć dochód ?

@ndrzej, 2013-04-02 12:28:11

ale profesory juz tak maja ze na niczym sie nie znają a pensje im i tak na konto wpływają

ukasz, 2013-04-02 10:57:25BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

@arszczecin-co ma Bóg do twojego bydełka z huraganu!-zlecić postPGRusom oprząt i nosić za politykami po "wiejskiej" papier...

jarki

19 godzin temu, Pałuczanin81 napisał: @arszczecinto lobbuj -chyba(na pewno?),że taki z Ciebie związkowiec jak Władziu.....