PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@jach

Święte słowa. właśnie jestem z powiatu kętrzyńskiego - płn można by rzec wschodnia Polska i u nas każdy kto ma 20-40ha obsiane zbożami musi mieć własny kombajn.
Wystarczają stare bizony a i to o czym mówiłem czyli max 3,6 w kosie aby nie zdejmować tego na drodze będzie idealne, byle nowe i byle się nie psuło.

Ja sporo liczyłem że będzie coś w kombajnach rostelmacha ale tam mają tylko molochy.

@paweł - też masz rację i dlatego jesteśmy złomem europy jeśli idzie o stare zachodnie kombajny.

Dochody mamy mniejsze niż w zachodniej europie i nie stać nas na nowe napchane zbędną elektroniką zabawki a ceny kombajnów mamy europejskie.

Spokojnych Świąt spod okrywy śniegowej która się wczoraj pojawiła ;)

nika, 2013-03-30 10:44:18

I niech ci się dalej kręci
WESOŁYCH ŚWIĄT !!

jach, 2013-03-30 06:50:49

nie wazne ile klawiszy ,wazne by wszystkie graly staruszek jd 1052 84 roczek.

ogrodnik, 2013-03-29 21:09:49

wina jest po stronie firm które mają jeszcze małe kombajny ale przez marketing i drogie ceny mały kombajn a duży jest około 50- 80 tys zł różnicy to powoduje że rolnicy wolą kupic większy kombajn.

jeżeli komajn 4 klawiszowy kosztował około 150 tys do 200 tyś zł to by była nowa era kombajnów do rolników podejżewam że jeszcze finasowanie na bardzo korzystnych warunkach to by schodziły jak ciepłe bułeczki !!!

a tak my rolnicy jedzimy i bedziemy jedziś kobajnami BIZONmi i komajnami z Zachodu Używanymi średnio mając lat od 5 do 30 !!!

Rynek Polski jest calkowicie inny

paweł, 2013-03-29 19:38:44

Warunki klimatyczne Polski a zwłaszcza jej północnej części są takie,że zebrać musisz w ciągu jednego ,góra półtora tygodnia i to z pogodą w kratkę. Firmy usługowe nie mają sensu,bo pierwszemu jakoś zbiorą ,a następnym zgnije. To nie Francja czy Niemcy ,gdzie czas zbiorów jest znacznie dłuższy a pogoda rzadko inna niż "jak na zamówienie".
PROW tak bardzo nie pozwala i trzeba tworzyć cuda by dostać większy.Durny urzędnik unijny jedną miarę stosuje i nad Loarą i w Nadrenii i w Suwałkach.To rolnik wie jaki sprzęt sprawdza się u niego i nie kupi dużo drożej wielkiego bez sensu.

jach, 2013-03-29 16:22:49

rolnicy kupują większe maszyny bo pozwala na to PROW a w nim MGR i mikro.

Jakby mieli kupować tylko za swoje to by szukali mniejszych maszyn.

Druga sprawą jest to że małych kombajnów w PL nie ma. Chodzi o kombajny pokroju bizona sampo (kosa 320-360cm) w sensownych pieniądzach.

nika, 2013-03-29 14:53:03BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Konstancin-Jeziorna rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdańsk rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Elbląg rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Takie "obszarnickie" podejście do tematu rolnictwa czasem daje efekt, że ten z setkami hektarów patrzy na tego z dziesiątkami...

lokizom

Dlatego prywatnie już nie zwiększamy produkcji a stawiamy na wygodę która i tak już jest na wysokim poziomie. W przyszłości nie chciałbym...