PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Pan Bustowski za dużo kracze wielkie słowa o polskiej ziemi a przekręt za przekrętem taki poszkodowany a kupuje ziemie za 1500000 zł(półtora miliona) każdy tak kracze by mu kasa prędzej płynęła a dorabiać sie trzeba latami powoli a nie na krzywego!

MŁODA ROLNICZKA BEZ PREMII:), 2015-02-18 10:52:42

A od kiedy ARiMR wypaca dotacje na nieużytki? Zwłaszcza nie swoim kumplom?

też obywatel, 2013-06-12 09:27:19

Też chciałbym wziąć 75 tysięcy i wypisywać o krzywdzie jaka dzieje się wobec naciągaczy publicznych pieniędzy takich jak Maj i Bustowski. Ilu to młodych rolników w Polsce ma pełnomocników do prowadzenia gospodarstwa rolnego?. Coś mi się wydaje, że tylko ci co wzięli dotacje z ARiMR i nie prowadzą samodzielnie gospodarstwa. Proponuję żeby redakcja farmera wraz z posłem Kmiecikiem utworzyła fundację i wypłacała w/w pełnomocnikom młodych rolników. Maj i Bustowski zapewne jeszcze posiadają trochę nieużytków do wydzierżawienia chętnym otrzymania takiej kwoty.

Obywatel, 2013-06-11 23:44:27

Dobrze Ci radzę daj sobie spokój jak nie chcesz mieć kłopotów. Te dotacje są przeznaczone tylko i wyłącznie dla działaczy PSL i ich rodzin. ARIMR i jego oddziały są kryte przez Prezesa ARIMR a następnie Ministra Rolnictwa. Rączka Rączkę Myje. Oni sobie koryta odebrać nie dadzą. To jest jedna wielka klika. Nie spodobasz im się to Cię zniszczą. No chyba że wujek , ciotka jest z PSL i będziesz wtórował im to jakoś Ci odpuszczą.

Młodzi Rolnicy, 2013-04-19 23:31:09

Mam pytanie do osób, które otrzymały już tą dotacje. Czy mieliście często kontrole z ARiMR i jakie były jej skutki? Chciałby również postarać się o nią, ale jednocześnie pracować na umowę o dzieło na 1/2 etatu. Mieszkałabym na tym gospodarstwie, ale większość prac byłyby wykonywane przez osoby 3 na moje zlecenie. Czy Agencja może się do tego doczepić?

mmm, 2013-04-17 21:38:02

Przepraszam bardzo, ja jestem młodym rolnikiem, którego ta sprawa dotyczy. Jestem na tyle odpowiedzialna, że ARiMR nie miała prawa potraktować mnie (i nie tylko) jako osobę, która chciała wyłudzić pieniądze. Każdy z nas ma rodziny i nie sądzę, żeby ktoś chciał sobie zaszkodzić. ARiMR pochopnie wyciągnęła wnioski, tylko dlatego, że grunty zostały wydzierżawione od jednej osoby, która nam bezinteresownie pomaga, nadmieniam, że jest z rodziny. Premie młodego rolnika dostałam ja osobiście i ja ją osobiście wydatkowałam zgodnie z biznesplanem. Nikomu nie daliśmy się wrobić. Są to spekulacje ARiMR, a my za to płacimy.

młoda rolniczka, 2013-04-10 19:20:20

Bzdura, nie mozna tak uogolniac. MI tam szybko wniosek rozpatrzono... urządniczka tez mila i pomocna. Nie kombinowalem, nie zalatwialem a i tak dostalem. Ma sie zobowiązanie iluś tam letnie to tzreba przestrzegac i tyle. Z czym sie tu nie zgadzac. W innych krajach mniej rolnikow ma pozytywnie przynane dotacji.

Jan, 2013-04-10 09:44:06

Widzę , że urzędnicy Agencji wyszli z szoku i zaczynają pomału dyskontować uprzednie nie przychylne dla nich wpisy rolników - zaraz zaczną agresywnie ujadać,....że oni na straży polskiego i unijnego podatnika,albo że ,....na straży prawa , dla "dobra" Polski i podobne blebleble

prawnik rolnik, 2013-04-09 17:43:02

Młodzi rolnicy gazety tylko szukają sensacji ich prawda nie interesuje, politycy też nie powinni się do tego mieszać, bo nie odpowiadają za przyznawanie pomocy szukają poklasku niech lepiej przygotowują dobre prawo. Zawiadomcie Komisje Europejską niech niezależny audyt sprawdzi sprawę. Pracownicy Agencji, jeśli uważacie że jesteście naciskani to nie liczcie na organy ścigania czy sądy szczególnie jeśli sprawa dotyczy małych powiatów gdzie najważniejsze są znajomości, a z drugiej strony brak znamion przestępstwa nie znaczy, że pomoc się należy - to dwie różne sprawy. Zawiadomcie Komisje Europejską, a jak środki zostały wypłacone to OLAFa ci na pewno sprawę zbadają. Polska mało wpłaca a dużo dostaje więc tutaj nikomu nie zależy na wyjaśnieniu sprawy, powinna to zrobić instytucja dająca pieniądze podatnika Europejskiego.

stary , 2013-04-09 17:14:36

agencja takze robi błędy, dlatego sprawy rozpatrują dwie instancje a moga także sądy administracyjne - tak jest to przewidziane. jednak na podstawie przedstawionych danych nie można nic dokładnie powiedzieć. Dziwią więc komentarze i jednoznaczne stwierdzenia. tu nie chodzi o pełnomocnictwa, a o sztuczny podział gospodarstwa ady dostać 10 razy tyle niż sie należy. Ciekawostką jest to że wiele działek tych niby młodych rolników jest wystawionych do sprzedaży - tzw młodzi rolnicy dali sie wrobić agentowi nieruchomości, byłemu sędziemu sądu rejonowego, miejscowemu przedsiębiorcy. Niestety ARiMR nie tylko ma służyć rolnikom ale także stać na straży środków wydatkowanych z UE. I tu Piechociński i posłowie nie pomogą.

rok, 2013-04-09 13:42:45

A co dyrektora obchodzi czy młody rolnik ma pełnomocnika czy nie. Tej biurokracji tyle napierdzielili, że rolnik z dwudziestoletnim stażem tego nie ogarnia a co dopiero młody!!!!

polka, 2013-04-07 15:20:50

ARIMR jest od Pomagania Ludziom( Rolnikom). Tak jest rola organu. Jeśli ARIMR bedzie zarządzany przez układy partyjne a nie wykwalifikowane osoby posiadające wiedzę merytoryczną i traktujące każdego z obywateli jednakowo to będzie tak jak będzie. Jeśli Izba Rolnicza zarządzana przez kolesi z PSL opiniuje wnioski do Dyrektora z ARIMR z PSL w sprawie koegi z PSL to mamy to co mamy. Pora to rozgonić. Im chodzi tylko o kasę o nic więcej. Inni się nie liczą

wałbrzych, 2013-04-07 10:54:25

Kris
Wice Premier nie broni nikogo. Zlecił kontrole w ARIMR we Wrocławiu.

Czytaj ze zrozumieniem. Bo młodzi Rolnicy pracują sami. Dostają decyzje o przyznaniu płatności bezpośredniej i rolnośrodowiskowej. Ale nie byli z układu PSL i to się Panu Dyrektorowi nie spodobało.

To że nie dostałeś Premi nie znaczy że ci co dostali są złodziejami.
Walcz z nimi o to co Ci się należy a nie ujadasz na innych.

Młody Rolnik, 2013-04-07 10:46:30

i to jest właśnie Polska !!!!
dostają pieniądze złodzieje i oszuści!!!
a młode osoby prowadzące gospodarstwo osobiście są robione w hu... przez agencje (w myśl reguły "nie smarujesz nie jedziesz")
sam prowadzę gospodarstwo i próbowałem uzyskać premię ale się tylko odbijałem od urzędników.
a tu proszę nawet wice premier broni oszustów to tylko w tym chorym kraju !!!

kris, 2013-04-07 10:30:25

i to jest właśnie Polska !!!!
dostają pieniądze złodzieje i oszuści!!!
a młode osoby prowadzące gospodarstwo osobiście są robione w hu... przez agencje (w myśl reguły "nie smarujesz nie jedziesz")
sam prowadzę gospodarstwo i próbowałem uzyskać premię ale się tylko odbijałem od urzędników.
a tu proszę nawet wice premier broni oszustów to tylko w tym chorym kraju !!!

kris, 2013-04-07 10:22:29BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

https://www.adama.com/polska/pl/produkty/herbicydy/fox-480-sc.html

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...