PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Niestety raport z badań potraktowano bardzo wybiórczo. Podczas wspomnianych badań oprócz pozostałości neonikotynoidów, znaleziono szereg innych, których nie stosowano w rzepaku, łącznie ze śladami DDT, które nie jest stosowane od ponad 30 lat w rolnictwie!! Towarzystwo z KE powinno zrozumieć że bezpieczniej jest zaprawić nasiona niż potem stosować kilkukrotnie opryski. Ponadto przez rok to nawet nie da się zarejestrować środka a co dopiero stworzyć go od nowa. Ta baba jest chyba gupia skoro twierdzi inaczej.

Krzychooo, 2013-04-20 19:18:34

Czy Pani Krzyżanowska wie wogóle o czym mówi? Jest dużo czasu na przygotowanie alternatywnych środków??? Wyprodukowanie nowego środka zajmuje kilka ładnych lat.

rolnik, 2013-04-20 11:23:20

Neonikotynoidy to największa trucizna wprowadzana do środowiska. Akumuluje się w roślinie, truje pszczoły, ptaki ... oraz nas. Przedostaje sie do gleby, wód gruntowych i pozostaje tam latami. Jeżeli Niemcy - ojczyzna BASF-u wprowadza zakaz, to aż strach sie bać co to za trucizna.

aska, 2013-04-19 15:49:16

A co Masłowska ma wspólnego z rolnictwem?. Ta baba wcina się do wszystkiego. W jaki sposób neonikotynoidy mogą dostawać się do pyłku, a z pyłkiem do miodu?. Kto w ciągu roku przygotuje rozwiązania alternatywne ?. Dlaczego polski minister rolnictwa, występuje przeciwko polskim rolnikom ?. Ta sprawa wymaga pilnego wyjaśnienia.
Nie EWSA tylko EFSA (European Food Safety Authority).

Bartosz, 2013-04-19 00:14:28

Więc po francuzach, anglikach i amerykanach są również i polskie badania potwierdzające negatywny wpływ na środowisko neonikotynoidów.

QQ, 2013-04-18 18:07:36BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

lepsze działanie ?? tiofanat metylowy + tebukonazol czy prochloraz + tebukonazol 

miwigos

Był plan na toprex,a na płatek propulse,ale chyba zamiast toprexu ,bedzie lepszy tebukonazol,no i taniej