PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Niestety raport z badań potraktowano bardzo wybiórczo. Podczas wspomnianych badań oprócz pozostałości neonikotynoidów, znaleziono szereg innych, których nie stosowano w rzepaku, łącznie ze śladami DDT, które nie jest stosowane od ponad 30 lat w rolnictwie!! Towarzystwo z KE powinno zrozumieć że bezpieczniej jest zaprawić nasiona niż potem stosować kilkukrotnie opryski. Ponadto przez rok to nawet nie da się zarejestrować środka a co dopiero stworzyć go od nowa. Ta baba jest chyba gupia skoro twierdzi inaczej.

Krzychooo, 2013-04-20 19:18:34

Czy Pani Krzyżanowska wie wogóle o czym mówi? Jest dużo czasu na przygotowanie alternatywnych środków??? Wyprodukowanie nowego środka zajmuje kilka ładnych lat.

rolnik, 2013-04-20 11:23:20

Neonikotynoidy to największa trucizna wprowadzana do środowiska. Akumuluje się w roślinie, truje pszczoły, ptaki ... oraz nas. Przedostaje sie do gleby, wód gruntowych i pozostaje tam latami. Jeżeli Niemcy - ojczyzna BASF-u wprowadza zakaz, to aż strach sie bać co to za trucizna.

aska, 2013-04-19 15:49:16

A co Masłowska ma wspólnego z rolnictwem?. Ta baba wcina się do wszystkiego. W jaki sposób neonikotynoidy mogą dostawać się do pyłku, a z pyłkiem do miodu?. Kto w ciągu roku przygotuje rozwiązania alternatywne ?. Dlaczego polski minister rolnictwa, występuje przeciwko polskim rolnikom ?. Ta sprawa wymaga pilnego wyjaśnienia.
Nie EWSA tylko EFSA (European Food Safety Authority).

Bartosz, 2013-04-19 00:14:28

Więc po francuzach, anglikach i amerykanach są również i polskie badania potwierdzające negatywny wpływ na środowisko neonikotynoidów.

QQ, 2013-04-18 18:07:36BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Udało mi się popryskać borem + Mo i mikro Jak choć 50% wchłonie to będzie OK

jarki

Może być problem bo to mały region Gdyby tak powiedzmy Bawaria się zbuntowała Czy jakiś znaczący region we Francji to byłoby coś Maluśkich jakoś...

Marecki

Jakie dajecie propozycje na jutrzejszy zjazd baranów w sprawie ceta? Liczę na to, że Walonia zostanie przy swoim, a kanadyjski premierek niech...