PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Redaktorzy farmera !!! prosimy o tabele skuteczności działania substancji aktywnych jeśli nie ma Polskich to chociaż zachodnie

ja, 2013-04-25 18:11:35

@ja-popieram!
Nikt nie publikuje badań obiektywnych -bo takich nie ma.Te badania musiałby ktoś zlecić i słono za nie zapłacić a i wtedy nie wiem ,czy byłyby obiektywne (macki koncernów sięgają instytutów).Jeśli badania zleci producent ,to publikuje to co mu wygodnie.Ma w tym roku nadwyżkę środka X więc go wychwala pod niebiosa. Na PIORiN nie ma co liczyć,bo oni wiedzą tylko jedno-PATRZ NA ETYKIETĘ.
Pozostaje informacja od firm handlowych ,(zwłaszcza tych ,co działają również na rynku niemieckim) oraz niezastąpione doświadczenia własne rolników.

jach, 2013-04-25 08:50:42

Czy widziałeś kiedyś w farmerze tabele z działaniem substancji aktywnych na choroby ?
Nigdy!
A to jest wiedza potrzebna rolnikowi.Komu te przykładowe środki są potrzebne i do czego?
Capalo do leczenia podstawy potrzeba zastosować 2l a 1l kosztuje 100zł
Stać Cię na to? duett na choroby podstawy źdźbła? a jakie działanie ma tiofanat na podstawę? po co te pierdoły pisać? Może opublikować coś co nam pomorze np. skuteczność i dawkowanie prochlorazu,karbendazymu.Działanie triazoli,morfolin.

ja, 2013-04-24 20:23:30

przeczytaj uwaznie. opisal, ze PIORiN zakomunikowal wystapowanie choroby, a nir reklamuje jakies firmy. wypisal przykladowe srodki, a nie konkretnej firmy.

bm, 2013-04-24 19:10:00

Pan redaktor pewnie zdaje sobie sprawę z tego,że internetowe wydanie Farmera jak i papierowe czytają nowocześni rolnicy rozwijający swoje gospodarstwa.Dlaczego nie publikujecie badań wpływu działania substancji aktywnej na dany patogen,tylko podajecie gotowe środki? Czy to zależy tylko od sponsoringu firm chemicznych? Dlaczego nie uczycie rolników dobierania mieszanek na konkretne choroby?

ja, 2013-04-24 15:20:25BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Niechcacy wprowadziłem w błąd nie miało być w % tylko o jeden rząd wielkości mniej czyli promil

Marecki

I dlatego będziemy siać go w terminie, jaki ustawa przewiduje ;)  Nie wiem jak, ale stanę na głowie, żeby go dotrzymać. Dwa tygodnie to...