PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@rol-nick przepraszam, że Pana obraziłem swoim komentarzem.

Matt, 2013-05-01 23:02:06

Tak czasem rozmawiając z ludźmi o energetyce odnawialnej to każdy chce wiatraków i nie boi się szkodliwości jakie wytwarzają. Podobnie jest z biogazowaniami, choć sam mieszkałem przez wiele lat niedaleko od zakładów przetwórstwa drobiu i wytwórni pasz i waliło obornikiem, pardon, goownem, bo obornik to ma swój specyficzny aromat, tak silnie, ze nie dało się wytrzymać! Smród był porażający, uniemożliwiający jakiekolwiek skupienie się i normalne funkcjonowanie.
Na hasła ludzi "tak bo tak" zawsze mówię: "używam w pracy Retscreen i matematyka pokazuje, ze to się wogóle nie kalkuluje bez dotacji. Chcecie mieć jeszcze wieksze podatki, droższy prąd a niedługo VAT na żywność w wyskości stawki bazowej, tj. 23% to proszę bardzo ale potem nie skomlijcie, że ciężko, bida, i na nic prócz jedzenia nie starcza kasy. Chcecie czy nie chcecie?"
Zawsze jest nos na kwinte i po cichu pada ta ostatnia odpowiedź.

rol-nick, 2013-05-01 10:06:32

Tak czasem rozmawiając z ludźmi o energetyce odnawialnej to każdy boi się wiatraków i wyimaginowanych szkodliwości jakie wytwarzają. Podobnie jest z biogazowniami, choć wolałbym mieć 200 metrów od siebie biogazownie niż stertę obornika z jakiejś hodowli.
Na hasła ludzi "nie bo nie" zawsze zadaję pytanie: "Chciałbyś mieć 500 metrów od domu elektrownię atomową, węglową czy wiatrak/biogazownie?" Zawsze jest nos na kwinte i po cichu pada ostatnia odpowiedź.

Matt, 2013-05-01 08:51:41

Przygotowanie dokumentów budowy biogazowni nie jest tak bardzo skomplikowane. Trzeba korzystać z firmy mającej doświadczenie. Jedynym elementem trudnym są ludzie, którzy nie posiadają odpowiedniej wiedzy oraz zwykłe " nie bo nie" na które nie ma argumentu.
Dla mnie robi wszystko firma z Wrocławia informacje znajdziecie na ich stronie www.biogazplant.pl

janusz, 2013-04-29 12:25:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

grzegorzsoł

Pałuczanin do  seniora  to  jeszcze  mnie  troszkę  brakuje:)  

Pałuczanin81

@arszczecin i @Marecki-PRZEPRASZAM najmocniej nie wiedziałem,ze to tak moze wygladać(te fotki to myśliwi wydeptali kukurydzę?) TU sa dwa...