PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • Matt 2013-05-01 23:02:06
  @rol-nick przepraszam, że Pana obraziłem swoim komentarzem.
 • rol-nick 2013-05-01 10:06:32
  Tak czasem rozmawiając z ludźmi o energetyce odnawialnej to każdy chce wiatraków i nie boi się szkodliwości jakie wytwarzają. Podobnie jest z biogazowaniami, choć sam mieszkałem przez wiele lat niedaleko od zakładów przetwórstwa drobiu i wytwórni pasz i waliło obornikiem, pardon, goownem, bo obornik to ma swój specyficzny aromat, tak silnie, ze nie dało się wytrzymać! Smród był porażający, uniemożliwiający jakiekolwiek skupienie się i normalne funkcjonowanie.
  Na hasła ludzi "tak bo tak" zawsze mówię: "używam w pracy Retscreen i matematyka pokazuje, ze to się wogóle nie kalkuluje bez dotacji. Chcecie mieć jeszcze wieksze podatki, droższy prąd a niedługo VAT na żywność w wyskości stawki bazowej, tj. 23% to proszę bardzo ale potem nie skomlijcie, że ciężko, bida, i na nic prócz jedzenia nie starcza kasy. Chcecie czy nie chcecie?"
  Zawsze jest nos na kwinte i po cichu pada ta ostatnia odpowiedź.
 • Matt 2013-05-01 08:51:41
  Tak czasem rozmawiając z ludźmi o energetyce odnawialnej to każdy boi się wiatraków i wyimaginowanych szkodliwości jakie wytwarzają. Podobnie jest z biogazowniami, choć wolałbym mieć 200 metrów od siebie biogazownie niż stertę obornika z jakiejś hodowli.
  Na hasła ludzi "nie bo nie" zawsze zadaję pytanie: "Chciałbyś mieć 500 metrów od domu elektrownię atomową, węglową czy wiatrak/biogazownie?" Zawsze jest nos na kwinte i po cichu pada ostatnia odpowiedź.
 • janusz 2013-04-29 12:25:52
  Przygotowanie dokumentów budowy biogazowni nie jest tak bardzo skomplikowane. Trzeba korzystać z firmy mającej doświadczenie. Jedynym elementem trudnym są ludzie, którzy nie posiadają odpowiedniej wiedzy oraz zwykłe " nie bo nie" na które nie ma argumentu.
  Dla mnie robi wszystko firma z Wrocławia informacje znajdziecie na ich stronie www.biogazplant.pl

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.166.212.152
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!