PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@rol-nick przepraszam, że Pana obraziłem swoim komentarzem.

Matt, 2013-05-01 23:02:06

Tak czasem rozmawiając z ludźmi o energetyce odnawialnej to każdy chce wiatraków i nie boi się szkodliwości jakie wytwarzają. Podobnie jest z biogazowaniami, choć sam mieszkałem przez wiele lat niedaleko od zakładów przetwórstwa drobiu i wytwórni pasz i waliło obornikiem, pardon, goownem, bo obornik to ma swój specyficzny aromat, tak silnie, ze nie dało się wytrzymać! Smród był porażający, uniemożliwiający jakiekolwiek skupienie się i normalne funkcjonowanie.
Na hasła ludzi "tak bo tak" zawsze mówię: "używam w pracy Retscreen i matematyka pokazuje, ze to się wogóle nie kalkuluje bez dotacji. Chcecie mieć jeszcze wieksze podatki, droższy prąd a niedługo VAT na żywność w wyskości stawki bazowej, tj. 23% to proszę bardzo ale potem nie skomlijcie, że ciężko, bida, i na nic prócz jedzenia nie starcza kasy. Chcecie czy nie chcecie?"
Zawsze jest nos na kwinte i po cichu pada ta ostatnia odpowiedź.

rol-nick, 2013-05-01 10:06:32

Tak czasem rozmawiając z ludźmi o energetyce odnawialnej to każdy boi się wiatraków i wyimaginowanych szkodliwości jakie wytwarzają. Podobnie jest z biogazowniami, choć wolałbym mieć 200 metrów od siebie biogazownie niż stertę obornika z jakiejś hodowli.
Na hasła ludzi "nie bo nie" zawsze zadaję pytanie: "Chciałbyś mieć 500 metrów od domu elektrownię atomową, węglową czy wiatrak/biogazownie?" Zawsze jest nos na kwinte i po cichu pada ostatnia odpowiedź.

Matt, 2013-05-01 08:51:41

Przygotowanie dokumentów budowy biogazowni nie jest tak bardzo skomplikowane. Trzeba korzystać z firmy mającej doświadczenie. Jedynym elementem trudnym są ludzie, którzy nie posiadają odpowiedniej wiedzy oraz zwykłe " nie bo nie" na które nie ma argumentu.
Dla mnie robi wszystko firma z Wrocławia informacje znajdziecie na ich stronie www.biogazplant.pl

janusz, 2013-04-29 12:25:52BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

biedron

jest bez cover edge, dzięki za radę

maslak88

no to spokojnie możesz dać jaką chcesz, ja mam też JD pasówkę, tylko kup o szerokości 123 cm, bo zapewne nie ma Cover Edga, a szersza może...