PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

uwielbiam " fachowców" takich jak wy zieloni. wam samochodu, a jest to golf III TDI, nie dał bym dopilnować, a co tu mówić o pilnowaniu zwierząt?

mleczyk, 2013-05-02 21:22:33

Kto hoduje bydło ten wie,krowie bardziej szkodzi plus 20 niż minus 20,a człowiek odwrotnie .
Denerwują mnie ci pseudo przyjaciele zwierząt co wszystko porównują do człowieka.
Pies uwielbia śmierdzące mięso i ma predyspozycje do jego trawienia bez szkody dla zdrowia to wynika z budowy jego przewodu pokarmowego i zawartych tam enzymów,często nadmiar mięsa zakopuje,aby się zepsuło.

ekojajo, 2013-05-02 18:50:42

Jak można być takim zimnym (...)?

barbara, 2013-05-02 16:35:10

I takie zielone stwory tworzą prawo w UE, a gdy trzeba wydać parę groszy więcej , by zasponsorować głupie przepisy, to kupią towar importowany w USA czy Chin bo 5 gr tańszy.

mieciuch, 2013-05-02 14:34:10

Natalia, abc, gośka! Jakie macie doświadczenie w chowie bydła? Pochwalcie się. Wypadałoby coś wiedzieć, by się wypowiadać.

Joł matafaka, 2013-05-02 14:29:56

czego oczekiwać od eksperta z SGGW- uczelni na której jest przyzwolenie na traktowanie studentek jak prostytutek(wybory miss gdzie studentki zamiast zdobywać stypendia tańczyły w samonośkach i stringach przed gronem profesorów- i co najbardziej perwersyjne obojga płci). Niech pan uczony sam się hartuje. Cielątka na pewno to kochają- po urodzeniu do chłodni. A wszystko po to by się taki znawca mógł najeść steków.

natalia, 2013-05-02 14:12:00

Jach - widzę, że wziąłeś do siebie określenie "pusty łeb". No cóż, nie będę polemizować. A profesor to jeszcze nic nie znaczy - jak napisał Jerry jest wielu takich, co to "zasłużyli" się ludzkości w - delikatnie mówiąc - bardzo niezwyczajny sposób.
A cytowany "chłop" to nie tyle miejsce urodzenia, co charakter. Bo takie ludzkie potwory żyją wszędzie, niestety.

abc, 2013-05-02 11:34:11

Jesteście potworami wy pseudozootechnicy! Na was powinny być robione eksperymenty!!!!!

gośka, 2013-05-02 11:03:27

Profesorowie powiadasz... w Oświęcimiu i innych obozach koncentracyjnych też pracowali profesorowie nad pozyskiwaniem z ludzi mydła i robieniu na nich przeróżnych eksperymentów. Także w niektórych przypadkach profesor, to tylko wyższa forma sadysty.

Jerry, 2013-05-02 09:13:45

pusty łbie abc. Zacznij właśnie od abc hodowli.To nie chłopi,ale doktorzy,profesorowie etc. instytutów i uczelni opracowali takie metody hodowli a stosuje je większość cywilizowanych narodów. Wierzymy w BOGA I UWAŻAMY SIĘ ZA LUDZI i to nie jest nadinterpretacja , bo to wy uważacie się za zwierzęta.

jach, 2013-05-02 00:53:30

"Chłop żywemu nie przepuści" - tyle lat minęło, a ciągle aktualne. Zero empatii, zero wrażliwości - tylko forsa, forsa, forsa!!! To jest dzisiaj bożek czczony przez tych wszystkich "producentów". Bo okazuje się, że chów zwierząt - żywych, czujących ból i strach istot to tylko "produkcja" - zupełnie jak szycie ubrań, klejenie mebli czy składanie samochodów. Bo to tylko produkt, rzecz, przedmiot mający przynosić zyski. Do pustego łba nie przyjdzie, że one cierpią, bo mają taki sam system nerwowy jak człowiek - chociaż nazywanie ludźmi niektórych - jak można wywnioskować z wielu poniższych komentarzy - to zdecydowana nadinterpretacja.

abc, 2013-05-01 23:56:05

Najgorzej jak ktoś wypowiada się na tematy na które nie ma pojęcia.
Do szkoły zielone matoły (;

Joł matafaka, 2013-05-01 23:30:10

No tak... zapomniałem, że część wierzy w to, że zostali stworzeni przez jakiegoś boga na jego obraz i podobieństwo. Niestety wiara nie zmieni tego, że przestaniecie być zwierzętami, jak reszta gatunków tego globu. Reszta tekstu też jest z lekka idiotyczna, bo Arktyka, to nie jest naturalne środowisko krowy - może zacznijmy od tego. Z resztą chlew, to też nie jest naturalne środowisko dla krowy, czy innych zwierząt, określanych mianem trzody chlewnej. Ale jak się wierzy w boga i inne banialuki, to ciężko wymagać od kogoś takiego racjonalnego myślenia...

Jerry, 2013-05-01 23:15:46

miałem wam odpisać, ale wyręczył mnie jach - dzięki. napisze jedno.
@ femina, nie kurra, nie wiemy co to empatia. MY TE NASZE ZWIERZĄTA Z NIENAWIŚCI TRZYMAMY.
a już nawet pomijając kwestie uczuciwowe. żle utrzymywane zwierzęta nie dadzą dochodu, więc w interesie naszym jest aby IM było jak najlepiej.

a odnosząc się do artykułu, nawet ta minusowa temp ( choć mieć w budynku - 15 C dziś nie mogę sobie wyobrazić, jeśli będzie stan , i brak przeciągów to będzie minimalnie na plusie kilka C. ) nie będzie przeszkadzała , a pomagała- z uwagi na mniejszą upierdliwość bakterii i somatyka zimą jest mniejsza niż latem. byłem w styczniu w danii na oborze ( 600 szt w kilku bud, kalenicy brak, kurtyny otwarte, śnieg i mróz, a zdrowotność, somatyka rewelacyjne.

@ jach, co do piesów i seriali. moja miastowa rodzina trzymała haskiego w bloku. to była empatia !!!


arszczecin, 2013-05-01 23:03:08

Femina zauważ, że cielę po urodzeniu ma sierść ,a dzieciak nie ma.Dla cielaka grożne jest parno, duszno lub wiatr i wilgoć. Skoro tak wszystko generalizujesz ,to zabierz oseska foki i białego niedzwiadka pod sztuczną kwokę ,a kurczaczka wyślij na biegun.

jach, 2013-05-01 23:01:18BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

3 godziny temu, barkas napisał: Działania lubelskiej weterynarii... apel_ASF.pdf Qrwa bioasekuracja...

lokizom

takie cos tylko u nas