PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

hun - to może zostań tym "uprzywilejowanym rolnikiem" ?!
takie rzeczy mogą opowiadać tylko ludzie, którzy nie mają bladego pojęcia o pracy w rolnictwie...

rolnik_sgl, 2013-06-06 09:09:42

hun - ty chyba jesteś idiotą. Na konkretne zarzuty odpowiadasz "a u was biją murzynów". Takiemu nie powinno się dawać pozwolenia na broń.

stary, 2013-05-28 09:33:52

Do fuks- a może i wy zaczęlibyście uczciwie płacić podatki i składki ubezpieczeniowe- jak każdy obywatel? Nie dość, że rolnicy to jedna z najbardziej uprzywilejowanych grup społecznych, to jeszcze ciągle tylko narzekają!

hun, 2013-05-28 07:32:03

przelicz koszty przywróvrnia łaki do stanu, plus utracony plon, na wirze był chyba przykładowa kalkulacja kosztów w łąkach, przelicz powierzchnia. zobacz co wyjdzie. i się zastanów. jeśli wyjdzie kwota dająca ponad 100 kg żyta z ha to masz sprawę wygrana. poglindź trochę im, postrasz sądem, ale kulturka , bez chamskiego zachowania. zobaczysz ich reakcję. ocenisz co i jak. jak dasz sobie wejść na łeb to możesz mieć tak jak ja:) kiedyś wydupcom bez mydła i bedzie bolało :)

arszczecin, 2013-05-01 22:40:15

2 ha miejscami oceniam na 70 % , na 50 i 30 % jest zryte, a o protokół poprosze:) i zobaczymy co sie bedzie działo:)

poszkodowany, 2013-05-01 21:51:09

właśnie dlatego masz dziś taka sytuację, każdy zadaje sobie pytanie czy warto wluczyc się za te parę złotych i macha ręką, a kiła to wykorzystuje. gdyby kiła wiedziała ze pójdziesz do sądu pieniądze miałbyś już dawno:) zagraj z nimi, na piśmie popros o protokół z szacowania, pusc wici ze idziesz do sądu z nimi, może coś ugrasz w ten sposób.
ja gdybym dzisiaj miał taka sytuację to bym poszedł . tylko po to aby ujom pokazać. mi się z mysliwymi zawsze przed oczami wyswietla reklama mastercard, piwo 5 zł, koszulka 500 zł, zobaczyć w akcji borussia? bezcenne. wygrać z mysliwymi, bezcenne :). ale to ze ja już tak na nich reaguje, jest spowodowane tym ze mnie przez lata meczyli.
dużo miałeś tej łąki zrytej?

arszczecin, 2013-05-01 21:09:16

Arszczecin myslisz ze warto włóczyc sie po sadach o te pare groszy??, przeciez ja wiecej strace , kto mi zapłaci za dniówki itd??to bez sensu chyba

poszkodowany, 2013-05-01 20:07:21

Wszystko ładnie piszecie, tylko w końcu trzeba coś z tym zrobić. Polski nieudolny rząd ma to w d. Ten i pewnie każden inny. Akcja musi być ogólnopolska. Głośna. Jak to nie przyniesie efektu podać polskie prawo do jakiejś instytucji europejskiej. Podobno jest dobra nowelizacja ustawy opracowana przez śląską izbę rolniczą, ale k.ł sejm nie chce jej nowelizować. Trzeba rozpirzyć tą mafię.

angry, 2013-05-01 19:42:22

Pisałem już wiele razy na temat szkód wyrządzonych przez dziką zwierzynę i przypomnę, że jeżeli struktura PZŁ jako zrzeszenie myśliwych, oraz Lasy Państwowe, będą nadal prowadzić swoją gospodarkę korupcyjną i bez kontroli Państwa Polskiego, bo obecnie są to instytucje, które nie są pod nadzorem Ministerstwa Finansów i zyski ze sprzedaży drewna oraz odstrzelonej zwierzyny zostaje w budżecie tych struktur, to będzie coraz więcej zwierzyny, sporów sądowych i złych relacji między rolnikami a myśliwymi. Rostowski powinien sięgnąć już dawno po ich pieniądze, ale przecież jak można zwalić ze stołków Szanownych Panów z PZŁ oraz LP, którzy zarabiają te marne 3,4,5,6 tyś miesięcznie.

fuks, 2013-05-01 19:29:51

rolnik-myśliwy " Po drugie nie można wystrzelać wszystkiej zwierzyny" nie wszystka ale mozna ograniczyć liczebnośc po kiego po polach wałęsają się stada po 20-30-40 saren po kiego dopuszczacie do rozplenienia się dzików nam są one niepotrzebne i nie pisz tutaj o dokarmianiu zwierzyny bo wiaderko kukurydzy rzucone raz w tygodniu dla kilkudziesięciu dzików raczej nie wystarczy co do kosztów Waszego hobby sami sobie je wybraliście nikt Was do tego nie zmuszał chcecie sie bawić to płaćcie a jak nie to zmieńcie hobby

grzegorzsoł, 2013-05-01 15:01:17

Sprywatyzować łowiectwo w Polsce i po problemie. Są narzędzia dzięki którym można zarobić na łowiectwie i pokryć koszty odszkodowań ale jak kołem rządzą buce, betony odporne na wiedzę to świadczy tylko o jego członkach. Polski model łowiectwa nie nadąża za zmianami ustrojowymi ustawa Prawo Łowieckie wymaga zmian. Nie może byc tak że winowajca koło łowieckie jest sędzia we własnej sprawie czyli szacuje szkody na własnym obwodzie. Straszenie rolników ze koło zbankrutuje i nikt szkód nie zapłaci to zwykłe opowiadanie bajek . Rolnik hoduje szlachta poluje. Podstawą jest dialog między rolnikami i myśliwymi, a nie robienie ludzi w bambuko. Jak nie ma wyboru to powoływać najlepiej biegłego przez sąd i szacować przy jego udziale, prywatnie powołany biegły może być nie brany w 100% pod uwagę przez sąd.
Pozdrawiam

rura, 2013-05-01 12:02:33

@rolnik-myśliwy,
"...upadło z powodu odszkodowań. Skutek nikt tego obwodu nie wydzierżawi i od nikogo w przyszłym roku pięniążków nie wyrwiemy, ani złotówki !!! Tak Tak "
NIE STRASZ NIE STRASZ :) upadnie koło? bedzie trzeba szacowac z włascicielem ( skarb państwa).
odszkodowanie rzędu budżetu? za hobby trzeba płacić.
okresy ochronne? macie prezia z flintą, trzeba znienic ustawę, to zmienicie.
po drugie: ale mozna zmniejszyc populacje znacznie.
po czwarte: pytanie skąd wziąść więcej mądrale ???( piniondzy) dotyczy też drugiej strony. ( siejąc coś koło 40 ha kuku nie zebrałem 23 ha wcale, dostałem za to 16 tys odszkodowania, 7 tyś koszt mnie same nasiona, dolicz nawozy , koszty upraw, z tego nie zrobiłem zera, a jeszcze musiałem zakupić kuku dla bydła). a jeszcze słyszałem że jestem krętacz,oszust, cham.

jeśli poszkodowany znalazłby chęć to dałby nauczke kołu w sądzie. bo nie zawsze pieniądze są najważniejsze, ale pieniędzmi można się odgryźć za brak poszanowania drugiego ( gdyby koło było rozsądne to nie stawałoby na zasadzie pan może nas w duopę pocałować i gowno panu damy, lecz dogadalibys sie na np. 600 zł i wilk syty i owca nażarta, a teraz, gdyby poszkodowany zagadałby dobrze z izbą rolną, zrobiliby protokół na tysiąc zł i poszedłby do sadu, w sadzie by wygrał, 500-600-1000 zł a koło dostałoby koszta sadowe, 2 x adwokat , min 1000 zł /szt. - 3 tys koszt to minimum :) , koła wiedza że rolnicy boją się sadów i robia co robią )
@ poszkodowany, gdyby mnie zrobiliby tak w bambuko, nie odpuściłbym.
jeśli chcecie robic darowizny, dajcie kasę głodnym dzieciakom, a nie gościom którzy jeżdża terenówkami za kilkanaście tysi

arszczecin, 2013-05-01 11:09:40

Jest środek odstraszający dziki i bardzo skuteczny ,zresztą jedyny na rynku obecnie Wild stop plus . Ja stosuję

RolnikWLKP, 2013-05-01 10:28:42

To nie jest taka prosta sprawa z odszkodowaniami. Państwo umywa ręce i pozostawia myśliwych samych sobie ze szkodami. Po drugie nie można wystrzelać wszystkiej zwierzyny, po trzecie myśliwych obowiązują okresy ochronne narzucone przez ustawodawce, po czwarte koła łowieckie większość środków pozyskanych przeznaczją na odszkodowania, karmę, urządzenia łowieckie, ( u mnie budżet koła to 120 tyś zł. wypracowany przez myśliwych - pytanie skąd wziąść więcej mądrale ???) Jak się sieje kukurydze pod lasem to nie ma mocnych !!! Sam mam pola i znam obie strony medalu. I najważniejsze... Znajdzie się jeden mądry który wykończy koło poprzez sąd na kwotę rzędu budrzetu, koło się rozpada, rozchodzi się wieść że koło upadło z powodu odszkodowań. Skutek .... nikt tego obwodu nie wydzierżawi i od nikogo w przyszłym roku pięniążków nie wyrwiemy, ani złotówki !!! Tak Tak ! Więc proszę o dialog i zrozumienie z obu stron, obydwie grupy i rolnicy i myśliwi maja swoje trafne argumenty, odrobina dobrej woli. Pozdrawiam

rolnik-myśliwy, 2013-05-01 10:04:49

http://lir.agro.pl/?page_id=3390
warto poczytać i nie dawać sie w h...a robić, tu są wzory pism itd wszystko na piśmie nić na gębę.

rura, 2013-05-01 08:32:59BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Macierzysz rynek komercyjny - obiekty na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Mży nieśmiało, może się nauczy? Wody nam nada pilnie, ICM pokazuje, że na 1:00 coś będzie. Czekamy

lokizom

Tutaj pragniemy. Znowu ominęło