PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

albo się jest rolnikiem i pracuje na roli albo nie, kasę każdy by chciał za darmo

tur, 2013-05-28 09:20:10

Ja znam takie przypadki, że MR brał premię, a praktycznie miał spisaną tylko fikcyjną umowę dzier,żawy i studiował całkiem inny kierunek na studiach dziennych lub przebywał / pracował .../za granicą ,a gospodarstwa w życiu na oczy nie widział , bo pracowali na nim rodzice - ,,... a wpapierach ARiMR wszystko jest dobrze..." takie przypadki należ y tępić !!!!

prawdziwy MR, 2013-05-26 12:15:01

hmm - to że ktoś nie zdobył wykształcenia to jego problem, startując w programie MR wiedział że ma zdobyć wykształcenie i wiedział na co się pisał. Ponadto wiadomym jest że system edukacji w PL się zmienia a każdy kto chce być rolnikiem i skorzystać z dofinansowania MR musi przewidywać nie tylko takie drobne niedogodności jeśli chce gospodarować bo ten zawód do łatwych nie należy.

Co do pełnomocników - korzystam sam z tego rozwiązania i na razie nikt tego nie kwestionuje, nawet ARiMR, gdyż wiele spraw jest załatwianych szybciej tak dla mnie jak i dla nich (są odkładane na kilka godzin na bok a nie na kilka dni, nie ma wezwań pisemnych a jest telefon z prośbą o przyjście i załatwienie). Po prostu w sprawach istotnych trzeba być osobiście ale do jakiś poprawek, brakującego podpisu lub gdy coś jest źle wpisane/nie w tej rubryce wystarcza pełnomocnik.
Sprawa robi się głośna gdyż było wiele cwaniaków którzy nie mieli pojęcia co uprawiają, gdzie uprawiają, działali właśnie przez pełnomocników i teraz ARiMR tępi pełnomocnictwa krzywdząc często niewinnych.

nika, 2013-05-26 10:27:22BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mieto35

Ja w tamtym roku dałem w czystym składniku   138 N . przedsiewnie poszło 55N z salmagu , 19N z polifoski 6, i pod koniec krzewienia 64 N w...

lokizom

A kolega @barts ile stosuje, myślę że 140 minimum. 25 kg na tonę minus z gleby może 40N. Zakładamy 7t x25-40=135. 6t to około 110 N