PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Błysnąłeś airtolek. Fakt ze dzierzawią ziemie nie od jednej osoby a od trzech nie jest przestępstwem. To ze maja jednego pełnomocnika nie jest przestępstwem. To co nie jest prawnie zabronione nie znaczy ze jest to przestępstwo. Jak w naszym kraju bedzie sie ludzi szkalowac ze sobie pomagają i wykonują swoje zobowiazania to będziemy mieli gorzej niż za PRL. A jak Doradca z ARIMR jest pełnomocnikiem za co bierze pieniadze to według Ciebie to przestępca. Pomyśl troche lub zapytaj sie prawnika czy to niezgodne z prawem!

Rolnik, 2013-05-28 18:36:01

Przeczytajcie sobie teks pod artykułem PDF.
Przeciez od razu widać że to WAŁ jak cholera.
Kilka osób od jednego gościa w tym samym czasie dzierżawi ziemie na 5 lat. Mają tego samego pełnomocnika i kogoś kto pobiera dopłaty ...
To od razu po oczach kole. Co oni myślą że w ARiMR to "kołki" siedzą ...

airtolek, 2013-05-28 17:10:07

Dlatego trzeba skończyć z tymi dotacjami!!!.
Ten kto dostaje dotacje żyje lepiej niż ten kto ją nie dostaje (czytaj ten kto nie posmaruje - nie ważne kogo!)
Każda dotacja (czyli rozdawnictwo) to = korupcja.
Przez z komuną. Jak ktoś jest pracowity to wyprodukuje, sprzeda i sobie sam zarobi. Bez lizania doopy urzędasom.

pinto, 2013-05-28 16:43:45

Zgadzam się z tym,że Piechociński wie o wszystkim .Po co tylko klękał i twierdził,że jest sługą,że skończy z tym kolesiostwem,po co ta hipokryzja,po co ?

ekojajo, 2013-05-28 13:28:13

U mnie to juz była prawdziwa parodia we wniosku za 2011 rok zadeklarowałem jęczmień ozimy jako jpo oraz upo zboza.Jeczmien zebrałem na poczatku lipca i jako poplon wsiałem w lipcu facelie na przyoranie.
Pod koniec listopada wpada kontrola i stwierdza inną uprawę ( facelię juz przyoraną ) niż zadeklarowaną we wniosku w maju (jęczmien ozimy,który był przeciez na polu na dzien 31 maja )Prawo stanowi wyraznie,że we wniosku deklarujemy tą uprawę,która jest na dzień 31 maja na polu a nie w dniu kontroli!!!!!!
A le nie mądrusie z arimr piszą mi w protokole błąd DR 7 to znaczyże nie stwierdzono deklarowanej uprawy rośliny a stwierdzona uprawa (facelia)nalezy do nizszej grupy płatności-nie należy się upo i jestem oszustem i złodziejem i ARIMR jest piękny i cacy i nie rozumie co to płodozmian,poplon itd.
Przez ponad rok walczyłem wszelkie odwołania do prezesa nic nie dały,dopiero sąd im wytłumaczył,że są głupkami i teraz mszczą się przy kazdej okazji powielając nadal swoje głupoty.
Ja juz jestem odporny i tylko się śmieje,bo kontrole bezsensowne mam co chwile i to za publiczne ,trwonione pieniądze tylko dlatego,że zsl-owskiemu betonowi wszedłem na ambicje.

ekojajo, 2013-05-28 13:16:46

Dyrektor ARIMR Pan Kazimierz Huk złożył kolejne zwiadomienie do Prokuratury we Wrocławiu Fabrycznej będąc w posiadaniu protokołów z kontroli jego pracowników dotyczące Młodej Rolniczki z dnia 30.08.2012 roku którzy to stwierdzili że prowadzi ona osobiście gospodarstwo rolne dotyczy Pani Katarzyny Spery. Protokół ARIMR. Pomimo to Pan Dyrektor żada zwrotu środków pieniężnych i pisze że nie prowadzi ona gospodarstwa rolnego.

Ponadto Dyrektor był w posiadaniu protokołów że prace są prowadzone na gruntach we wszystkich przypadkach. W przypadku Pani Tokarewicz ARIMR prowadził 4 kontrole nie tych działek które zgłosiła we wniosku. Po 4 odwołaniu Pan Zastępca Dyrektora pisze że wyniki kontroli są nieaktualne i się pomylili przy wprowadzaniu działek. Pomimo to że to po stronie ARIMR jest wina nadal toczą spór w prokuraturze i pomawiają nas. Zmarnowali Środki państwowe na nierzetelne kontrole. Przeprowadzali je tak aby oskarżać ludzi.

Dziś zostały złożone zostały zawiadomienia do Prokuratury przez Posłów przeciwko ARIMR a właściwie jego Dyrektorowi z Wrocławia.

Prokuratura w Lwówku Śląskim słusznie postąpiła oddalając wnioski lecz buta Dyrektora i jego nieudacznictwo wskazują na przekraczanie uprawnień.

Tak właśnie PSL niszczy młodych rolników i Polską wieś.

Byłem świadkiem rozmowy telefonicznej zastępcy Dyrektora Dolnośląskiej Izby Rolniczej z zastępcą Dyrektora ARIMR który zapytał wprost czemu niszczysz ludzi przecież oni działają zgodnie z prawem. odpowiedz którą osobiście słyszałem to żeby Izba Rolnicza się nie wtrącała w sprawę bo i tak będą niszczyć ludzi. Zastępca Dyrektora Izby Rolniczej stwierdził że PSL jest zły dlaczego oni nie zrobili Młodych Rolników tylko ktoś spoza PSL. Pan Piechociński o wszystkim doskonale wie. Nawet jego zignorowali. Spotkałem się z nim osobiście. Protokoły z kontroli są, Decyzje ARIMR o płatnościach za 2012 rok są tego nie ukryjecie i niech Prezes ARIMR nie pisze że niema nieprawidłowości. Teraz zażądamy odszkodowań i wszczęcia postępowań karnych niech zrobią konfrontacje i wezmą bilingi a wszystko wyjdzie na jaw.
Dziekujemy Redakcji za zajęcie się sprawą Młodych Rolników.

Młodzi Rolnicy z Dolnego Sląska, 2013-05-28 13:03:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Chłopie, co Ty w ogóle gadasz?!!! Ogarnij się! I nie chodzi mi o ukaranie, ale o uprzejmość. Takie słowa, jak Twoje powyższe, to na...

Pałuczanin81

@arszczecin-co ma Bóg do twojego bydełka z huraganu!-zlecić postPGRusom oprząt i nosić za politykami po "wiejskiej" papier...