PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Błysnąłeś airtolek. Fakt ze dzierzawią ziemie nie od jednej osoby a od trzech nie jest przestępstwem. To ze maja jednego pełnomocnika nie jest przestępstwem. To co nie jest prawnie zabronione nie znaczy ze jest to przestępstwo. Jak w naszym kraju bedzie sie ludzi szkalowac ze sobie pomagają i wykonują swoje zobowiazania to będziemy mieli gorzej niż za PRL. A jak Doradca z ARIMR jest pełnomocnikiem za co bierze pieniadze to według Ciebie to przestępca. Pomyśl troche lub zapytaj sie prawnika czy to niezgodne z prawem!

Rolnik, 2013-05-28 18:36:01

Przeczytajcie sobie teks pod artykułem PDF.
Przeciez od razu widać że to WAŁ jak cholera.
Kilka osób od jednego gościa w tym samym czasie dzierżawi ziemie na 5 lat. Mają tego samego pełnomocnika i kogoś kto pobiera dopłaty ...
To od razu po oczach kole. Co oni myślą że w ARiMR to "kołki" siedzą ...

airtolek, 2013-05-28 17:10:07

Dlatego trzeba skończyć z tymi dotacjami!!!.
Ten kto dostaje dotacje żyje lepiej niż ten kto ją nie dostaje (czytaj ten kto nie posmaruje - nie ważne kogo!)
Każda dotacja (czyli rozdawnictwo) to = korupcja.
Przez z komuną. Jak ktoś jest pracowity to wyprodukuje, sprzeda i sobie sam zarobi. Bez lizania doopy urzędasom.

pinto, 2013-05-28 16:43:45

Zgadzam się z tym,że Piechociński wie o wszystkim .Po co tylko klękał i twierdził,że jest sługą,że skończy z tym kolesiostwem,po co ta hipokryzja,po co ?

ekojajo, 2013-05-28 13:28:13

U mnie to juz była prawdziwa parodia we wniosku za 2011 rok zadeklarowałem jęczmień ozimy jako jpo oraz upo zboza.Jeczmien zebrałem na poczatku lipca i jako poplon wsiałem w lipcu facelie na przyoranie.
Pod koniec listopada wpada kontrola i stwierdza inną uprawę ( facelię juz przyoraną ) niż zadeklarowaną we wniosku w maju (jęczmien ozimy,który był przeciez na polu na dzien 31 maja )Prawo stanowi wyraznie,że we wniosku deklarujemy tą uprawę,która jest na dzień 31 maja na polu a nie w dniu kontroli!!!!!!
A le nie mądrusie z arimr piszą mi w protokole błąd DR 7 to znaczyże nie stwierdzono deklarowanej uprawy rośliny a stwierdzona uprawa (facelia)nalezy do nizszej grupy płatności-nie należy się upo i jestem oszustem i złodziejem i ARIMR jest piękny i cacy i nie rozumie co to płodozmian,poplon itd.
Przez ponad rok walczyłem wszelkie odwołania do prezesa nic nie dały,dopiero sąd im wytłumaczył,że są głupkami i teraz mszczą się przy kazdej okazji powielając nadal swoje głupoty.
Ja juz jestem odporny i tylko się śmieje,bo kontrole bezsensowne mam co chwile i to za publiczne ,trwonione pieniądze tylko dlatego,że zsl-owskiemu betonowi wszedłem na ambicje.

ekojajo, 2013-05-28 13:16:46

Dyrektor ARIMR Pan Kazimierz Huk złożył kolejne zwiadomienie do Prokuratury we Wrocławiu Fabrycznej będąc w posiadaniu protokołów z kontroli jego pracowników dotyczące Młodej Rolniczki z dnia 30.08.2012 roku którzy to stwierdzili że prowadzi ona osobiście gospodarstwo rolne dotyczy Pani Katarzyny Spery. Protokół ARIMR. Pomimo to Pan Dyrektor żada zwrotu środków pieniężnych i pisze że nie prowadzi ona gospodarstwa rolnego.

Ponadto Dyrektor był w posiadaniu protokołów że prace są prowadzone na gruntach we wszystkich przypadkach. W przypadku Pani Tokarewicz ARIMR prowadził 4 kontrole nie tych działek które zgłosiła we wniosku. Po 4 odwołaniu Pan Zastępca Dyrektora pisze że wyniki kontroli są nieaktualne i się pomylili przy wprowadzaniu działek. Pomimo to że to po stronie ARIMR jest wina nadal toczą spór w prokuraturze i pomawiają nas. Zmarnowali Środki państwowe na nierzetelne kontrole. Przeprowadzali je tak aby oskarżać ludzi.

Dziś zostały złożone zostały zawiadomienia do Prokuratury przez Posłów przeciwko ARIMR a właściwie jego Dyrektorowi z Wrocławia.

Prokuratura w Lwówku Śląskim słusznie postąpiła oddalając wnioski lecz buta Dyrektora i jego nieudacznictwo wskazują na przekraczanie uprawnień.

Tak właśnie PSL niszczy młodych rolników i Polską wieś.

Byłem świadkiem rozmowy telefonicznej zastępcy Dyrektora Dolnośląskiej Izby Rolniczej z zastępcą Dyrektora ARIMR który zapytał wprost czemu niszczysz ludzi przecież oni działają zgodnie z prawem. odpowiedz którą osobiście słyszałem to żeby Izba Rolnicza się nie wtrącała w sprawę bo i tak będą niszczyć ludzi. Zastępca Dyrektora Izby Rolniczej stwierdził że PSL jest zły dlaczego oni nie zrobili Młodych Rolników tylko ktoś spoza PSL. Pan Piechociński o wszystkim doskonale wie. Nawet jego zignorowali. Spotkałem się z nim osobiście. Protokoły z kontroli są, Decyzje ARIMR o płatnościach za 2012 rok są tego nie ukryjecie i niech Prezes ARIMR nie pisze że niema nieprawidłowości. Teraz zażądamy odszkodowań i wszczęcia postępowań karnych niech zrobią konfrontacje i wezmą bilingi a wszystko wyjdzie na jaw.
Dziekujemy Redakcji za zajęcie się sprawą Młodych Rolników.

Młodzi Rolnicy z Dolnego Sląska, 2013-05-28 13:03:01BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Jestem zwolennikiem szybkiego podania caryxu już na czwarty liść  Później można spokojnie przy okazji jakiś tebu dorzucić dla...

jarki

    Jakby tak bioasekurować tą całą hołotę-decydentów