PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

po tych ciagnikach biedy nie widac wiec o co im chodzi chca je zamienic niedlugo na konie u niemca

ukasz, 2013-06-02 10:11:18

Kolego ukasz widać ,że nie masz zielonego pojęcia o rolnictwie. Dokładnie jest tak jak opisał vvojtas1 ,politycy biorą dużo większą kasę za sprzedaż ziemi za granicę niż od polskiego chłopa . A ty tego nie rozumiesz , sprzedaj mieszkanie niemcowi lub innemu a potem płać mu niemiecki czynsz. Pewnie byłbyć zadowolony? Zrobiłeś interes życia.

żubr, 2013-06-02 09:30:42

Niech zrobią jak na WĘGRZECH wpisali do KONSTYTUCJI !!! zakaz sprzedaży ziemi rolnej dla obcokrajowców ... i się uspokoiło. teraz jak chcę kupić ziemię to wszyscy mówią jest okazja bo zagranica bedzie mogła kupować. I to jest chore... sztucznie specjalnie podkrecenie cen ziemi ...

airtolek, 2013-05-31 16:00:55

Wg GUS Dochód z 1 ha = przychód = wartość produkcji = trochę ponad 3 tony po prawie 1000zł to 3000zł - koszty + dopłaty bezpośrednie to wyjdzie na czysto nie więcej niż wartość dopłat czyli nie więcej niż 1000zł. Mamy w Polsce specjalistów, uczonych, ekonomistów, ODeRowców. Jak się z 1 ha zarabia 1000zł to przy inwestycji na 20 lat maksymalna cena ziemi "rolniczej" to 20000zł. Jeśli jest wyższa to zachodzi uzasadnione podejrzenie że ziemia jest na cele nierolnicze tzn kapitał spekulacyjny lokuje kapitał. Oczywiście w myśl zasady kto da więcej wszystko się zgadza, tyle że gdy robi się to pod przykrywką "ziemia dla rolnika" to coś tu nie gra.

vvojtas1, 2013-05-30 20:50:34

deszcz stale pada to bambry nie mają co robic to strajkują

ukasz, 2013-05-30 15:37:03

Tomek rolnik, ok wsio wpariadka. tylko nie uogólniajmy że tam protestują tylko właściciele dzondirów i inszych nowych maszyn. wyobrażasz sobie wyjechać na miasto 30 letnim ursusem, przy minus 20 `C w styczniu :)
w styczniu było nas wielu pod anrem którzy nie mieli 50 ha, nie mieli dzondirów, mieli c 360 i ciapki takie typowo polowe, nie drogowe :), i kilkanaście ha ziemi. i chcieli się rozwijać
mi nie chodzi o kłótnie , chodzi o przedstawienie tego protestu inaczej niż zrobiły media. tylko jak ma wjechać do centrum miasta rolnik sześćdziesiątką jeśli przy pierwszej kontroli wróci na lawecie?
jak jechali pod agencję z rozrzutnikiem obornika ( nówka funkiel sprzęt ) to policja tak kombinowała , że znalazła wyciek oleju, na szybkozłączach :) i albo pan pojedziesz do domu albo lawetę wzywamy :(


w powiecie w tym półroczu anr sprzedała/je 1000 ha. liczy się tylko cena. nic więcej. szybko i drogo. hodowla już prawie nie istnieje. 150 szt bydła mlecznego w gminie , w gminie ,która ma 50 000 ha. to idzie na prawdę w złym kierunku.

ja uważam że ziemia nei powinna być sprzedawana, bo tylko w ten sposób mamy możliwość kontrolowania jej stanu posiadania.

jeśli nie zmieni się definicja rolnika, będzie jak jest.

najgorsze jest to, że przy takiej polityce wyprzedażowej , gdzie trzeba naprawdę mocno zaryzykować jeśli mysli się o kupnie jakiejkolwiek ziemi, za kilka lat komornicy sprzedadzą tę ziemię w nieograniczonych licytacjach. i ta ziemia nie trafi do rolników tylko do tego kto da więcej

arszczecin, 2013-05-30 13:37:03

Do Arszczecin.
Po pierwsze czytaj uważnie. Nie jestem za pseudo rolnikami ani za zagranicznym kapitałem. Oni nie powinni nawet startować w przetargach. Po drugie dzierżawcy mają zwykle prawo pierwokupu i mogą z niego skorzystać.
Po trzecie jestem z Wielkopolski i wiem ile ziemia kosztuje.
Po czwarte widząc ciagniki protestujących to stać ich na rynkowe stawki. Nie można robić nikomu prezentów ziemia to kapitał. Tylko ta wyprzedasz powinna być rozłożona w czasie i dla rolników

Tomek rolnik, 2013-05-30 13:01:25

Panie Kosmal 17 stycznia br. w Warszawie a jeszcze wcześniej u siebie spiepszyłeś Pan uzgodnienia mając przy boku Kozaka a przede wszystkim izbowca i dzisiaj apel do całej Polski o poparcie? Tak może być poparcie ale jak nastąpią zmiany osobowe w Waszym Komitecie. Nie może decydować i rządzić "przewodnia siła chłopska z 3% poparciem" bo nie ma do tego umocowania prawnego, ani ustawowego, ani statutowego.

Rolnik z Wielkopolski, 2013-05-30 13:00:31

panowie dogadajmy sie!! wyznaczymy sb wpulny cel bo razem możemy cos zdziałac przeciwko tym złodziej**! a sami to mozemy zrobic to co napisał ukasz

rolnik, 2013-05-30 12:54:34

@ Tomek rolnik:
"Nie zgadzam się, żeby ziemię kupował biznes polski czy obcy na podstawionych rolników"

i o tych postulatach jest głównie ten protest. jeśli dorwałbyś się do danych anru kto kupował dotychczas ziemię, ujrzałbyś fakty po których włos się jeży na głowie. ziemię kupywali nie ROLNICY ( nie ci , którzy tę ziemię przewracają tylko ci ,którzy mają kilka ha, i w myśl ustawy mienią się definicją rolnika ). przejżyj zdjęcia z protestów, np na fejszbukowym profilu protest rolników, zobacz ilu jest tam młodych rolników, którzy mają po 10-20-50 ha , mają produkcję zwierzęcą, i nie mogą powiększyć gospodarstw gdyż spólki biją cenę do np 80 tyś zł/ha.

u mnie w regionie z 3 pgrów które miały ok 5000 ha ziemię kupiło ok 2 lokalnych rolników, ok 50 ha, reszta poszła do spółek
, i pseudo rolników. w całym 2012 r nie widziałem żadnego przetargu ograniczonego, dzierżawy w regionie nie było od kilku dobrych lat, a tylko w obrębie moje wsi leży ok 300 ha gruntów agencyjnych , w działkach od 1 do 70 ha,


"Ale też nie zgadzam się by ziemię kupili za pół darmo byli dzierżawcy, nie płacą po cenach rynkowych"
w tym przypadku nie dochodzi do przetargów tylko do pierwszeństwa zakupu.

z byłych dzierżawców w regionie zostało 3 którzy mają dzierżawy, resztę tak anr przekręciła ( znalazła pretekst aby ziemię zabrać ) , i przekazała ziemię jednemu gościowi ( w kilkunastu spółkach ) i te spólki ziemię juz wykupiły.

anr ma w swoim statucie punkt, poprawę struktury agralnej, a nawet nie ma możliwości sprawdzenia jak przez te lata zmieniła się ta struktura.
jeśli piszesz podanie do anru o dzierżawę i odpowiadają ci że w najbliższym czasie ta ziemia jest w planach do trwałego rozdysponowania, mija lat 5 i ta ziemia dalej leży, to winni są dzierżawcy? bambry czy anr? czy przez te kilka lat rolnicy nie mogli tej ziemi mieć w dzierżawie (np 7 rolników po 10 ha ?)
jeśli u mnie leży na działka 70 ha, od pgru nikt jej nie uprawiał, dziś aby wyczyścić ją z samosiej trzeba dobrego stalińca aby te korzenie powywrywać to czyja jest to wina?
to znaczy że rolnicy nie chcieli ? chcieli ! tylko byli cały czas zbywani
najlepsze jest to że tą działkę jeśli ktoś kupi/wydzierżawi i zgłosi do dopłat, to dopłat nie dostanie, dr 10, kto bedzie temu winien??

najlepiej podzielić rolników na bambrów i resztę. a chyba chodzi o to aby każdy z nas się rozwijał.
za takie działania jakie robiła przez lata awrsp/anr u nas w regionie należy się stryczek

http://forum.farmer.pl/gallery/image/224-zimia-anr-70-ha-dla-tomek-rolnik/

http://forum.farmer.pl/gallery/image/77-dobra-kultura-anr/

arszczecin, 2013-05-30 12:33:41

Nie zgadzam się, żeby ziemię kupował biznes polski czy obcy na podstawionych rolników. Ale też nie zgadzam się by ziemię kupili za pół darmo byli dzierżawcy, nie płacą po cenach rynkowych. Skoro wybili się na dopłatach i stać ich na ten sprzęt. Bez hipokryzji. Płaczą 50, 100 hektarowcy i więksi, że nie mogą się rozwijać, a co mają powiedzieć tacy co mają 10-20 ha i nie mają dostępu do ziemi agencyjnej i kupują 1-3 ha po 50 tys i więcej o ile taka ziemia w okolicy się trafi. Mi tych osób nie żal, mogli kupić już wcześniej, ale lepiej było płacić niską dzierżawę niż wykupić na własność, bo wtedy się nie opłacało.

Tomek rolnik, 2013-05-30 11:44:38

Siła jest w zjednoczeniu koledzy, i to na każdym kroku. Jak będzie zjednoczenie, to będzie głos.

rolnik , 2013-05-30 10:22:45

mam pytanie do platwusów z peło skąd wy bierzecie takich nieuków i debili jak swietocowski płakać się chce jak słucham jego " mądrych "wypowiedzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!

marek rolnik, 2013-05-30 09:58:03

PSL ma w d..ie rolników, to nie jest partia chłopska tylko rolniczych biznesmenów, właścicieli firm mięsnych, zbożowych itd. Z rolnictwem ta partia zerwała już dawno swoje więzi.

Fred, 2013-05-30 08:26:44

Poprzyjcie tez nas Młodych Rolników niszczonych przez PSL Dolny Sląsk. Dyrektora ARIMR który niszczy Polskich Mlodych Rolników. Czas przegonić tych co nas niszczą. Kryje ich Minister Rolnictwa. Prosimy o kontakt
jakubmay@poczta.onet.pl

ROLNIK z Dolnego Sląska, 2013-05-29 23:27:11BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Rusinowo rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

Pauk, trolować to będziesz jak ci skasują stado i gówno dostaniesz. Jakiś czas temu japę cieszyłeś że w końcu zlikwidujesz za dobre...

lokizom

Na yr.no wracają mrozy ale np. 31 marca ma być ok. 5 stopni a 1 kwietnia już 20. Także czuć powoli wiosne, narazie tylko w zapowiedziach