PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@ukasz - ty pewnie kości masz całe- za to na umyśle szwankujesz. Zwierze rozjuszone , pobudzone zapachem krwi ,rykiem , kwikiem, transportem , obcym miejscem i obcymi ludżmi wyrywa się i szaleje niezależnie od tego jak będzie uśmiercone. Ty musisz korzystać z filmików -ja widziałem wiele ubojów tzw. humanitarnych ,gdzie gościu trafiał w oko, ucho ,ryj itp a zwierze wyrywało się drugiemu i rwało z kwikiem w pokrzywy. Filmiki produkują porypańcy których w ubojniach też nie brakuje.
Ponadto ja nie twierdzę że wiem który sposób jest lepszy dla zwierzęcia-bo nim nie jestem. Pytam tylko czy zwierzę ma tylko instynkt ,czy świadomość i wie że będzie zabijane. Jeśli ma rozum -to żaden sposób uśmiercania nie jest humanitarny.
Poczytaj sobie zwierzenia niedoszłych samobójców którzy podcięli sobie żyły i zostali uratowani po utracie przytomności.
Oni twierdzą ,że że śmierć przychodziła łagodnie i bezboleśnie a chyba są w tym temacie ekspertami-bo ja przyznaję ,że nie jestem. Daje mi to jednak do myślenia i powinno dać nawet takiemu tępakowi jak ty.

stary, 2013-06-11 22:05:07

przecież oni jedli i jeść będą więc ktoś będzie dla nich tak zabijał i my tego nie zmienimy a przez populistyczną politykę straci cała polska gospodarka

jarki, 2013-06-11 13:54:08

Sam jedź do Niemiec i ubijaj. Musisz na zmywak?

odra, 2013-06-11 11:44:11

niech europoseł dołoży do każdego byka po złociszu i niech zakaże uboju jestem ZA a nasze byki i tak jadą do niemiec i tam ubijają niech niemiec robi kase a nie polak a co za tym jest PIS??

wisla, 2013-06-11 10:41:46

he he @stary pleciesz jak połamany spokojnie sobie zasypia z powodu upływu krwi ? na filmikach jakos tego nie widać ze spokojnie, zwierze tak sie wyrywa ze aż se łamie kosci a gdyby nie klatka to by jeszcze rozwaliło pół rzeźni zanim by padło

ukasz, 2013-06-11 08:51:00

Brawo stary.Czytać Twoją wypowiedż to przyjemność.
A poseł plecie bo ma parcie.Takie ble ble.

lawa, 2013-06-11 07:31:55

rolniku ze świętokrzyskiego zastanów się czemu to człowiek zdominował świat? Jest jednym ze słabszych stworzeń ,bo nie ma silnych zębów, pazurów,kopyt,jadu itp,ale ma świadomość i rozum. Gdyby tygrys,byk czy koń miał rozum i świadomość nie dałby się zabić tak łatwo. Morze zwierzę z poderżniętym gardłem nie wie o tym tylko poczuło że go coś zapiekło w szyję?. A ty chcesz go walić w łeb młotem czy prądem aby pozbawić świadomości której ono nie ma. A ono sobie nieświadomie zasypia z powodu upływu krwi nie zdając z tego sprawy. Ja tego nie wiem i ty też nie. A być może jest to najbardziej humanitarny sposób zabijania dla zwierząt,a nie walenie młotem w łeb. Twoje oburzenie z tego , że wiesz czego ty byś nie chciał- ale ty masz rozum.

stary, 2013-06-11 07:10:17

posłuchaj ja bardzo dobrze rozumiem przeciw, , i z tym nie ma co dydkutować, ale jest jeszcze za.
śr wielkości gosp 10 ha i 10 byków, w większości bida z nędzą ( fakty, nie chce nikogo urazić ) jeśli ten rolnik straci te pieniądze, to okarze sei że zabrakło mu na chleb, kalesony czy czesne za dzieciaków szkołę.
ten zakaz został wprowadzony szybko i boleśnie, tak po polsku, można było najpierw krajowy rynek zwienić potem wprowadzać zakaz. a nasi "rzondzoncy" przestraszyli się opini publicznej i sruu nie patrzac na konsekwencje. najpierw zadbajmy o ludzi, potem zwierzęta. i nie chodzi mi o tych wielkich, oni sibie poradzą, ale patrze na miny tych małych sąsiadów jak przyjeżdzają po byczki

arszczecin, 2013-06-10 23:43:04

arszczecin

Są ludzie na tym świecie dla których pieniądze są "bogiem" i nie obchodzi ich czy przy pozyskaniu ich ktoś nadmiernie cierpi . Każdego z nas spotka śmierć ale umrzeć można na wiele sposobów . Można umrzeć w miarę "szybko i bezboleśnie " oraz konać w męczarniach przez wiele godzin czy minut. Właśnie dla tego chodzi o to aby śmierć była jak najbardziej humanitarna . Zwierzęta tak samo jak my ludzie odczuwają ból. Tylko sadysta może pastwić się nad zwierzętami , normalny człowiek zabija tak aby zadać jak najmniej bólu i cierpienia. Mogę Ci opisać świniobicie na dwa sposoby w miarę ludzko z ogłuszeniem i w drugi sposób bardziej barbarzyński przy pełnej świadomości .

rolnik ze świętokrzyskiego, 2013-06-10 23:20:35

Hereford po uboju na rynek warszawski sprzedajemy srednio po 18 pln/ kg i nikt sie nie pyta czy rytualnie czy nie wazne ze jest najlepsze :)

Hodowca, 2013-06-10 22:47:09

PANIE POŚLE CO PAN ZROBIŁ DLA ROLNIKÓW????niccccccccccccc

vin, 2013-06-10 22:37:20

A mnie sie podoba jak wykanczaja hodowców hihi

klops, 2013-06-10 22:16:11

rolnik ze świętokrzyskiego
jeśli trzymasz 10 byków rocznie to jesteś wplecy 14 tysi. czy jesteśmy tak bogatym krajem abyśmy z tych pieniędzy rezygnowali?
podoba mi się wypowiedz wykończonego hodowcy

arszczecin, 2013-06-10 21:43:29

tez jestem rolnikiem i tez jestem przeciwny ubojowi rytualnemu

ukasz, 2013-06-10 21:41:56

Jestem rolnikiem i jestem przeciwko uboju rytualnego . Pewnie zaraz będzie nagonka na rolników ile to na tym zakazie stracą ,pewnie postraszą ile to zwolnią ludzi albo ile zakładów mięsnych upadnie.Tak to jest jak przyjezdni "goście " rządzą w naszym kraju ale to nasza polska tradycja.

rolnik ze świętokrzyskiego, 2013-06-10 21:25:22BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

barts

Czas wytoczyć ciężkie działa,  mieszanka fungi, regulatora, insektycydu, mikro, makro, amino  czy opryskiwacz to wytrzyma ?...

sapek

Pałuczanin, to chyba jest jakiś starszy typ sokółki bo ciągnik z 94 r. i kabina była w nim od nowości... :)