PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

znajomy był teraz na ukrainie . według jego relacji zboża tam wyglądają pięknie a kukurydza jest jeszcze rez taka duża niż u nas.

w-40, 2013-06-11 23:31:41

Oficjalne komunikaty mówią ,ze w europie wystąpiły deszcze , suszy nie bedzie . A prawda jest taka ze po wczorajszym deszczu na jednym polu mam 0,5ha staw ,że pszenicę zakryło . Jare w okolicy wyglądają katastrofalnie,całe pola żółto pomaranczowe- nic znich nie będzie. A wiem , że moja okolica została przez ostatnie dwa tyg. traktowana łagodnie przez pogodę podłóg innych rejonów.

pawel, 2013-06-11 16:27:12

redukcja prognozy zbiorów dotyczy całej półkuli północnej
tylko teraz o tym należy milczeć bo przecież kontrakty trzeba podpisać

jarki, 2013-06-11 13:58:24


Jak się chce pisać o zbiorach to należy podać zakładaną powierzchnię, z której się będzie zbierać (to co zostanie z tego posianego) oraz wielkość zakładanego plonu (uwzględniając terminowość siewu, oraz warunki meteorologiczne), ale tego zaczniemy się dowiadywać od jutra.

komentator, 2013-06-11 11:49:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

U mnie w zbożu nawet w tym roku nie ma miotły, a uprawa bezorkowa

jarki

@jarki-po zabiegach,że takie "pragnienie" Mam zamiar jeszcze co najmniej po razie w rzepaku i pszenicy Rozsiew nawozów PK pod groch i...

jarki

Obecnie mam jak pisałem groch rzepak i pszenicę W takim zmianowanie nie potrzeba głęboko ryć uprawiam około 15 cm U mnie strukturę gleby psuje...