PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Do p. Rozenka z RP, który nazywa wpływy związane ze sprzedażą mięsa do krajów arabskich "brudnymi pieniędzmi" - "przede wszystkim gospodarka głupcze".

Obserwator, 2013-06-24 15:21:46

No cóż Czarek ma jakiś wybór. Jeżeli traci na tym biznesie zawsze może robić coś innego tak jak wielu innych ludzi , tak jak ja np. Mnie nikt nie dał żadnego wyboru i nikt się tym nie przejmował. To nie jest tak że mnie nie obchodzi los pana Czarka ale wierze że jako osoba przedsiębiorcza będzie potrafił znaleźć inne rozwiązanie problemów natury finansowej. Jak wspomniałem wcześniej los ze mną się nie obszedł zbyt łaskawie a mimo to jakoś sobie radzę mimo że żyje w świecie trochę bardziej brutalnym niż polska rzeczywistość. Dynamika rynku jest tak duża że to co było wczoraj ok dzisiaj już nie jest. Gdybym nie umiał dostosować się do ciągłych zmian ( czasami kompletnie skrajnych ) to już dawno bym upadł. Takie tendencje właśnie wkraczają do Polski. W moim świecie pojęcie pracy stałej nie istnieje, nie ma gwarancji że będę miał na chleb jutro albo że za miesiąc będę miał gdzie mieszkać. Czy uważasz że kogoś to obchodzi? ... Chcieliśmy mieć kapitalizm... Ale czy to znaczy że swoje przeżycie mam uzależniać od czyjejś śmierci? Co jeśli rynek mięsny faktycznie się załamie i popyt drastycznie spadnie? Ludzie przestaną kupować te czy inne produkty bo zmieniła się tendencja. Co wtedy powie pan panu Czarkowi? Że trzeba było być elastycznym? Myśleć perspektywicznie? A co powiedzieć ludziom którzy tyrali latami w hutach i innych zakładach po czym okazało się że ich praca jest nieopłacalna i nikomu nie potrzebna? W dodatku wielu z nich nadal nie otrzymało wynagrodzenia za swoją pracę... Czy to jest humanitarne? Dlaczego rząd pozwala żeby ci ludzie cierpieli głód i ubóstwo? Dlaczego im nie pomogą?Czy dlatego że to nieopłacalne? Proszę mi wierzyć ale nie tylko pan Czarek jest w trudnej sytuacji. Pytanie raczej gdzie są ci którzy są za to odpowiedzialni? Czy przemył mięsny upadnie bo ktoś domaga się godnej śmierci dla zwierząt?Mam świadomość że wiele gospodarstw utrzymuje się z chowu bydła na mięso i że ci ludzie też za coś muszą kupić chleb. Ale... wiedząc w jaki drastyczny sposób moi podopieczni zakończą swoje życie to nie wiem czy ten chleb przeszedł by mi przez gardło...

K W, 2013-06-16 18:01:09

K W czy czarek za twoje spokojne sumienie kupi chleb?
nie jest ci jego żal?
jest szala
czarka chleb kontra twoje sumienie. co jest ważniejsze potrzeby fizyczne czy duchowe?

pozwolisz, aby czarek glodowal, aby cierpiał? to jest humanitarne ? pozwolisz na to

mleczyk, 2013-06-16 17:08:08

Cóż jest to ewidentny konflikt interesów z tą drobną różnicą że pan Czarek walczy o chleb dla swojej rodziny a my walczymy o lepsze warunki (uboju ) zwierząt. Cy to znaczy że chcę coś zabrać panu Czarkowi , oczywiście że nie , ale nie popieram metod stosowanych przez przetwórców od których pan Czarek jest zależny. W efekcie przekrętów i nieuczciwości przetwórców i handlowców tracimy wszyscy. Co bym zyskał na tym ... nie wiem ale gdybym nic nie powiedział wiem co na pewno bym stracił: szacunek do samego siebie. Spokoju sumienia nie da się kupić za żadne pieniądze. Tak samo jak najlepszym biznesem na świecie jest prowadzenie wojny a w zasadzie zaopatrywanie stron - czy potężne pieniądze usprawiedliwiają takie postępowanie. Czasami jest bardzo ciężko pogodzić kwestie ekonomiczne i moralne....

K W, 2013-06-16 16:14:31

właśnie, co zyskałes? jesteś przeciwny ubojowi ryt? co ty zyskałes, bo co stracił cezary już wiemy. jak to ogarnąć? co zyskał statystyczny przeciwnik uboju rytualnego? satysfakcje? co straciły dzieciaki czarka?

mleczyk, 2013-06-16 15:34:41

W zasadzie to zgadzam się z pańskim poglądem w tej kwestii. Nikogo to nie obchodzi jak ja czy pan Cezary nakarmi swoją rodzinę. Co do słupków poparcia w sondażach też się zgadza ale dla większości z nas to żadne odkrycie. Przecież od zawsze tak to działało a na koniec za wszystko płacił ten "najmniejszy". Ja kończyłem 3 szkoły po kolei włącznie ze studiami by móc zaistnieć w przemyśle ciężkim. Po tylu latach nauki i pracy przyjechał jakiś pan z Warszawy i stwierdził że cały ten biznes się nie opłaca. Przemysł upadł a ja zostałem wykształconym bezrobotnym bez perspektyw na pracę w zawodzie kiedykolwiek.... Myśli pan że kogoś to obchodziło. Zgadzam się że jakaś alternatywa jest potrzebna ... Co do ostatniego pytania: Bydła nie hoduje, mięsa też nie jem .... więc ... co zyskałem?

K W, 2013-06-16 15:13:26

K W , porownaj ilość skupowanej wołowiny przez czechów a przez odbiorców rytualnych.
patologie trzeba zwalczać. bez dwóch zdań. ale trzeba przewidywać skutki. jeśli pozbywamy się rynku rytualnego, powinniśmy mieć alternatywę, a nasi rządzący mieli chyba alternator.
cena spadła na początku roku ostro po zakazie, akcja viola pojawiła się w marcu , ceny nie znacznie spadły.
za akcja stoi reakcja. pojawił się krzyk i nasi możni przestraszyli się spadku notowań. zaczęli działać nie patrząc na resztę. jak medialnie przykuc spadek dochodów rolników w sukces, kiedy opinia publiczna uważa nas za bogaczy? nie da się! a zakaz uboju rytualnego? rządzący mówią CHCEMY POPRAWY, ZROBIMY TO, O JUŻ ZROBILIŚMY, sukces wizualny? jest. a ze reszta traci? kogo to obchodzi za co cezary nakarmi dzieciaki, jeśli słupki rosną.

nikt nie zwraca uwagi na rolników, słychać tylko ile branża masarska straci...
cezary stracił 15000 zł w 1.5-2 lata. kto się nim przejmuje? @K W , wylozysz mu różnice w cenie ze swoich? przecież on stracił abyś ty zyskał. on stracił pieniądze ty zyskałes , no właśnie co zyskałes?

mleczyk, 2013-06-16 14:36:26

Jak myślicie dlaczego jakiś czas temu Czesi przestali sprowadzać od nas wyroby mięsne abo bardzo ograniczyli import? Myślicie że to mogło mieć związek z ubojem rytualnym? Ciężko w to uwierzyć :-)

K W, 2013-06-16 13:30:09

Przemiły panie Cezary. Rozumiem że jako hodowca bydła pan traci na cenie w skupie ale na to ma wpływ wiele czynników takie jak właśnie wszelkie afery mięsne a nie tylko zakaz uboju rytualnego. To czy będzie zakaz czy go nie będzie dla pana nie powinno stanowić różnicy. To nie jest pana wina, powiedziałbym raczej że to pan się stał po części ofiarą tego mięsnego przekrętu przetwórców i handlarzy. Traci pan bo ktoś chciał mieć jeszcze większy zysk na pana pracy. Odświeżanie mięsa, ponowny przerób, dodawanie połowy tablicy Mendelejewa do wyrobów itd, przetwórcy i handlarze nie mają skrupułów jak to wpłynie na zdrowie ludzi - liczy się tylko zysk. To że ja i moja rodzina jesteśmy wegetarianami zawdzięczamy w dużej mierze właśnie nim... Coraz więcej naszych znajomych idzie naszym śladem i przestaje jeść mięso , a jeśli robi to coraz większa liczba ludzi to ceny tak czy owak będą spadały z braku popytu za to przez jakiś czas wzrośnie procent mięsa odświeżanego, spadnie jakość itd. Będzie tak do momentu upadku części gospodarstw które nie poradzą sobie na rynku a ci co zostaną będą zaniżać maksymalnie koszta produkcji. Chciałem tylko przez to powiedzieć że najwięcej pan traci przez spekulantów a nie przez tych co demonstrują przeciwko ubojowi. Rozumiem też że zakaz uboju rytualnego wpłynie na wielkość eksportu do krajów arabskich itp co może się po części przełożyć na cenę skupu ale... świat nie składa się tylko z krajów arabskich, można powalczyć o inne rynki. Jakiś czas temu wyszła afera ze skandalicznym traktowaniem bydła w rzeźniach w Egipcie po czym Australia ( skąd bydło było eksportowane) wycofała się ze sprzedaży bydła do tego kraju.... Jednak ludzie czasami potrafią okazać trochę serca. Myśli pan że oni nie stracili na tym? A może po prostu zwyciężył zdrowy rozsądek :-). pozdrawiam

K W, 2013-06-16 11:35:21

jasne. Cezary! a afer z padliną i koniną to nie było. tylko zakaz uboju rytualnego winny? puknij się w czółko. nawet jeśli zakaz zostanie zniesiony to na nim nie skorzystasz bo nie po to lobby mięsne tak się stara teraz!

kanibalemba, 2013-06-16 09:10:37

siedząc wygodnie w fotelu ,popijając kawe nie widząc nic poza czupkiem własnego nosa można krzyczeć ,,ubuj rytualny nie,nie,nie ,,ja zwykły robol sprzedając byka 700 kilo trace na rużnicy ceny 1000zł czyli cały zysk , pomnóżcie to razy 15 sztuk (cykl chodowlany trwa 1.5 - 2 lata) z użalania się nad losem nieszczęsnych zwieżaków dzieci nie wykarmie

cezary, 2013-06-16 08:01:55

A dlaczego nikt sie nie przejmuje losem katów? Przecież w Europie zniesiono karę śmiercii wielu katów znalazło sie na bruku. A ile miejsc pracy zniknęło w związku z zakazem tortur. Przecież firmy produkujące narzedzia do tortur musiały się przebranżowić lub upadły. Czemu nikt nie pochylił się nad ich losem?

Jack Mac Lase, 2013-06-15 17:21:13

Z argumentów "merytorycznych" panów Szyszki i Izdebskiego można zrozumieć tylko pobudki ekonomiczne. W artykule pojawiają się najczęściej sformułowania : "ponoszą straty, spadek opłacalności, utrata miejsc pracy itd" - jednym słowem kasa, kasa, kasa i ... gospodarka. Wspominają także o negatywnych skutkach tj emigracji bezrobotnych do miast i zabieranie pracy ich mieszkańcom. Cóż ... chcieliśmy mieć kapitalizm... Nie obawiam się tego ponieważ ja od dawna walczę o swoje miejsce na ryku próbując związać koniec z końcem a to że ktoś przyjdzie tworzyć konkurencję nie oznacza że się utrzyma. Kiedy górnicy czy pielęgniarki demonstrowali na ulicach Warszawy wszyscy się z nimi solidaryzowali. Kiedy upadał przemysł ciężki i stoczniowy nikogo to nie obchodziło , kazali nam się przebranżowić... Dlaczego miałbym się przejmować losem upadających gospodarstw? przecież też mogą się przebranżowić... Dlaczego w momencie wprowadzenia takich molochów masowej "produkcji" jak Smithfields nikt nie miał nic przeciwko mimo że ta kompania niszczy środowisko i zarzuca rynek tonami skażonymi antybiotykami itp mięsa " produkowanego" w skandalicznych warunkach? Wiadomo ... bo to się opłaca. A przecież taka zmasowana produkcja zaniża koszty i wypiera rodzime gospodarstwa. Macie racje , trzeba odejść od emocji... trzeba z chłodną kalkulacją liczyć kasę bo przecież gospodarka jest najważniejsza. Niestety niektórzy tak nie potrafią i protestują przeciwko takiemu traktowaniu zwierząt i nas jako konsumentów. Tylko że nasze argumenty są emocjonalne i ... " niemerytoryczne"

K W, 2013-06-15 13:31:44

Błąd w samym tytule... Jakoś do tej pory zakaz barbarzyńskich zwyczajów nie uderzył, czemu by miał mw przyszłości uderzać? Skąd takie poparcie dla prymitywizmu? Moze jeszcze autor zasugeruje, że zakaz trzymania psa przez całe życie na półmetrowym łańcuch uderza w tysiące gospodarstw?

M., 2013-06-15 11:04:39

Uboj rytualny nie ma zadnego sensu (sprobujcie zabic byka bez wczesniejszego znieczulenia) poza nabijaniem kasy nielicznym przedsiebiorstwom.

Cala gadka o miejscach pracy to pic na wode i mydlenie oczu.

rzeznik, 2013-06-14 18:11:13BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Macierzysz rynek komercyjny - obiekty na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Mży nieśmiało, może się nauczy? Wody nam nada pilnie, ICM pokazuje, że na 1:00 coś będzie. Czekamy

lokizom

Tutaj pragniemy. Znowu ominęło