PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Moderator co ty na to????

????, 2013-10-23 21:07:22

zgoda na bezumowne korzystanie z ziemi świadczy o słabości i degradacji państwa.
Miast stać na straży porządku prawnego i uczciwego obywatela agenda państwowa wręcz chroni i zachęca kombinatorów do zajmowania ziemi na dziko.Wystawiając do przetargu ANR wpisuje punkt, że ziemia ma użytkownika bezumownego i ,że nabywca na własny koszt i ryzyko będzie dochodził praw do nabytej ziemi.To zdecydowanie faworyzuje użytkownika bezumownego, gdyż on nie musi ponosić kosztów odzyskania ziemi, bo ją ma. Inny uczestnik przetargu do kosztów zakupu musi doliczyć koszty zmuszenia sądowego) tegoż użytkującego, do wydania ziemi(nie mówiąc o kłopocie i straconym czasie).
Urząd państwowy podarował mu dopłatę i dochody jakie uzyskał z produkcji , to jeszcze obdarował go swoistym prawem pierwokupu, bo tylko on może nabyć ziemię bez wad prawnych, a przez to taniej. Agenda państwowa działa na szkodę państwa, (z powodu wady prawnej nie uzyska odpowiedniej ceny w przetargu)
oraz uczciwego obywatela (sprzedając ziemię z wadą prawną). Warto więc wbrew prawu zajmować państwową ziemię przed przetargiem, obsiać ją i wziąć dopłaty ,a póżniej niech ktoś spróbuje ją odebrać.
Konkluzja jest taka, że to nie jest państwo prawa.
Proszę szanowną redakcję o zainteresowanie się kto stoi za tym stoi i w czyim interesie.

stary, 2013-10-23 20:23:58

Niech te barany cieszą się ze ziemia nie zarasta krzakami ze dobrze ze ja ktoś uprawia.zreszta Agecja powinna utrzymywać ta ziemie w kulturze ponosić koszty a tak to maja z głowy

As, 2013-10-23 06:25:22

Stany prawne nieruchomości się reguluje latami , a w przypadku spadków czasami dziesiątkami lat
pomiędzy rolnikami problemu nie ma , problemy zaczynają się pomiędzy rolnikami a urzędnikami
proponuje zaszyć kieszenie urzędnikom , a problemy się skończą natychmiast

aa, 2013-07-09 10:23:53

a może zacząćc regulować stan prawny nieruchomości?
I tylko właściciel z KW lub wpisany do KW )(lub wypisu z gruntów) dzierżawca może ubiegać się o dopłaty?


Sporo kosztów w pierwszym roku ale potem same zyski bo nie będzie problemów ze znalezieniem właściciela jak przypcha się drenacja itp.

To co dziś jest to jest cyrk wg mnie bo aby być ubezpieczonym w KRUS z mocy ustawy to trzeba być właścicielem gruntu. Może i te same warunki trzeba by zrobić do dostawania dopłat? Spora część pseudorolników miała by problemy i zaczęła porządkować stan prawny nieruchomości.

nika, 2013-07-09 07:06:49

to moze x1000 wpisac, a co?

i PO problemie

zenujaca jest ta wladza

fodac, 2013-07-09 00:50:24

nadal nie będzie dobrze ponieważ w zdecydowanej większości ANR nie wie kto bezumownie użytkuje grunty i chyba nawet nie ma możliwości żeby się dowiedzieć. Kupiłem działkę od ANR to mi nawet w akcie notarialnym wpisali że ktoś działkę użytkuje ANR nie wie kto a ja mam sobie sam poradzić i z brak takiej informacji nie mogę niczego wymagać od ANR. Oczywiście wszystko wg prawa. A jak z nimi pogadać to doskonale wiedzą kto tylko że oficjalnie nie wiedzą i z tego oficjalnego powodu nic nie mogą zrobić nawet nieoficjalnie.

asdf, 2013-07-08 14:56:43

Po prostu trzeba udokumentować posiadanie ziemi w ARiMR nie na zasadzie oświadczenia tylko dokumentem (własności, dzierżawy, użyczenia itp.)

LIO, 2013-07-08 14:52:00

haha, była stawka bazowa plus 25 % kary plus 23% vat i było źle, wprowadzili stawkę bazowa x 5, jest źle, teraz baza x 20 , i będzie dobrze?

ja, 2013-07-08 13:26:25BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

UeorMdsan

have scored Bo Horvat Jersey. Fran Keep extra a few provides help plus Alex Stalock manufactured 28 helps you to save. Thomas Johansen, Boone...

jarki

Dzięki dzięki ciągle się zastanawiam czy siać qq  Napiszcie jeszcze o tym FAO  Czy wczesne czyli niskie FAO koniecznie znaczy...