PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Dodam do tych wypowiedzi, że w lasach górskich (I NIE TYLKO) jest bardzo dużo dzików i jeleni, które robią ogromne szkody rolnikom. Ktoś o to też zadbał, żeby było gdzie polować.
Górale umieją dobrze liczyć i nie staną się niewolnikami banków jak inni rolnicy.
W Polsce powszechne media mówią co chwilę źle o rolnikach, przedstawia się ich jako leni, którzy żyją kosztem państwa (m.in. Krus i dopłaty z Uni). Nie ma szacunku do rolnika,
jak byłam mała to za tzw. komuny w czasie żniw to przez cały miesiąc w głównych wiadomościach były informacje o przebiegu żniw, a teraz sami widzicie. Szkoda czasu na to pisanie, bo tak to nic nie da.

rolnik, 2013-07-20 07:27:19

Przepraszam, mała poprawka, chodzi oczywiście o Panią Jagnę a nie Magdę.

Adam z Cyrhli, 2013-07-19 21:03:31

A Pani Magda to wykasza swoje łąki w Witowie, gdzie ma swój wyciąg, czy to się nieopłaca i w lecie pole leży odłogiem.
A żeby Pani gdybanie miało sens to powina Pani przytoczyć wielkość gospodarstwa rolnika z Austrii z okolic Tyrolu i rolnika z Podhala. Bo jak Pani dobrze wie mało jest rolników na Podhalu, którzy mają gospodarstwa o wielkośći przewyższającej 1 hektar, a z samej trawy rolnik niewyżyje, co najwyżej jedna krowa. Młoda Pani jest ale napewno Pani pamięta że w latach przed 90-94 rokiem, prawie w każdej oboże na Podhalu trzymało się tę jedną może dwie krowy dla mleka i mięsa, bo tego niebyło w sklepie a coś trzeba było jeść. Mało tego sadziło się ziemniaki i siało owies i wszystko rosło i to nie w okolicach Witowa czy Nowego Targu ale na wysokośći 800-1000 metrów npm. (okolice Hrubego i Toporowej Cyrhli). I wtedy się opłacało bo jedzenie dla rodzinny było, a teraz bardziej opłaca się żyć z turystyki co i też Pani sama też czyni (własny wyciąg narciarski). Zresztą co tu mówić , posłanką jest Pani dzięki drugiemu drugiemu członowi przy nazwisku, a na rolnictwie się Pani niezna, bo większość życia Pani poświęciła swojej pasji. Pozdrawiam i gratuluje sukcesów i przemyślanych wypowiedzi.

Adam z Cyrhli, 2013-07-19 19:57:37

Jagna nie ma racji. Las na obszarach górskich zresztą jak i wszędzie ogranicza ryzyko wystąpienia powodzi a nie zwiększa. Działa jak gąbka, wchłania nadmiar wody a potem powoli oddaje.

bronek, 2013-07-19 15:20:20

Niech Pani marczułajtis najpierw sprawdzi ile w austrii tacy rolnicy mają dopłat to będzie wiedziała dlaczego naszym to się nie opłaca. mam już odpowiedź bo polscy rolnicy zostali oszukani (zrobieni w ciula) miał być rok 2012 rokiem w którym zrównamy się ze złodziejami z europy zachodniej a jak jest kazdy widzi!!!!!Kolejny okres przejściowy na kilka lat zebyśmy dobili ledwo do średniej a co u nas paliwo jest tańsze nawóz czy opryski tez!!!! to po (...) u nas są grosze a tam duża kasa!!!!

marek rolnik, 2013-07-19 14:17:34BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Ja robię tiofanat+tebu z prochlorazem będzie drożej ale pewnie lepiej? Toprex wcześnie to dobre zapobieganie i skracanie oraz temperatura...

przem

a wiec dlaczego ?  w dalszym ciągu ponawiam pytanie: lepszy efekt tiofanat metylowy + tebukonazol czy prochloraz +...