PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • rolnik 2013-07-20 07:27:19
  Dodam do tych wypowiedzi, że w lasach górskich (I NIE TYLKO) jest bardzo dużo dzików i jeleni, które robią ogromne szkody rolnikom. Ktoś o to też zadbał, żeby było gdzie polować.
  Górale umieją dobrze liczyć i nie staną się niewolnikami banków jak inni rolnicy.
  W Polsce powszechne media mówią co chwilę źle o rolnikach, przedstawia się ich jako leni, którzy żyją kosztem państwa (m.in. Krus i dopłaty z Uni). Nie ma szacunku do rolnika,
  jak byłam mała to za tzw. komuny w czasie żniw to przez cały miesiąc w głównych wiadomościach były informacje o przebiegu żniw, a teraz sami widzicie. Szkoda czasu na to pisanie, bo tak to nic nie da.
 • Adam z Cyrhli 2013-07-19 21:03:31
  Przepraszam, mała poprawka, chodzi oczywiście o Panią Jagnę a nie Magdę.
 • Adam z Cyrhli 2013-07-19 19:57:37
  A Pani Magda to wykasza swoje łąki w Witowie, gdzie ma swój wyciąg, czy to się nieopłaca i w lecie pole leży odłogiem.
  A żeby Pani gdybanie miało sens to powina Pani przytoczyć wielkość gospodarstwa rolnika z Austrii z okolic Tyrolu i rolnika z Podhala. Bo jak Pani dobrze wie mało jest rolników na Podhalu, którzy mają gospodarstwa o wielkośći przewyższającej 1 hektar, a z samej trawy rolnik niewyżyje, co najwyżej jedna krowa. Młoda Pani jest ale napewno Pani pamięta że w latach przed 90-94 rokiem, prawie w każdej oboże na Podhalu trzymało się tę jedną może dwie krowy dla mleka i mięsa, bo tego niebyło w sklepie a coś trzeba było jeść. Mało tego sadziło się ziemniaki i siało owies i wszystko rosło i to nie w okolicach Witowa czy Nowego Targu ale na wysokośći 800-1000 metrów npm. (okolice Hrubego i Toporowej Cyrhli). I wtedy się opłacało bo jedzenie dla rodzinny było, a teraz bardziej opłaca się żyć z turystyki co i też Pani sama też czyni (własny wyciąg narciarski). Zresztą co tu mówić , posłanką jest Pani dzięki drugiemu drugiemu członowi przy nazwisku, a na rolnictwie się Pani niezna, bo większość życia Pani poświęciła swojej pasji. Pozdrawiam i gratuluje sukcesów i przemyślanych wypowiedzi.
 • bronek 2013-07-19 15:20:20
  Jagna nie ma racji. Las na obszarach górskich zresztą jak i wszędzie ogranicza ryzyko wystąpienia powodzi a nie zwiększa. Działa jak gąbka, wchłania nadmiar wody a potem powoli oddaje.
 • marek rolnik 2013-07-19 14:17:34
  Niech Pani marczułajtis najpierw sprawdzi ile w austrii tacy rolnicy mają dopłat to będzie wiedziała dlaczego naszym to się nie opłaca. mam już odpowiedź bo polscy rolnicy zostali oszukani (zrobieni w ciula) miał być rok 2012 rokiem w którym zrównamy się ze złodziejami z europy zachodniej a jak jest kazdy widzi!!!!!Kolejny okres przejściowy na kilka lat zebyśmy dobili ledwo do średniej a co u nas paliwo jest tańsze nawóz czy opryski tez!!!! to po (...) u nas są grosze a tam duża kasa!!!!

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.189.255
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!