PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Vader- źle mnie zrozumiałeś! Nie chcę zmian pogarszających obecny systemu KRUS/ZUS. Nie możemy jednak milczeć i dawać przyzwolenia na coraz częstsze zmiany, które nas zaskakują znienacka, są niesprawiedliwe i dyskryminujące. Moja rodzina od pokolen pracowała i pracuje. Sami wyparcowaliśmy świadczenia... i te emerytalne też.Następne pokolenia pracują na siebie nie dla nas. Dla "dziurawego" systemu, naciągaczy i obiboków mówimy stanowcze NIE!

Rex, 2013-08-21 19:44:42

Zmienić ale jak? Likwidujemy KRUS i wszystkich na ZUS? Wtedy będzie głos oburzonych rolników, że państwo chce ich okraść z ostatnich złotówek. Czy może likwidujemy ZUS i wszystkich do KRUS? Wtedy będą głosy jak niżej, że pracuje 40 lat i góvno z tego ma. Nie ma idealnego systemu i nie będzie. Zamiast patrzeć na państwo radź sobie sam i módl się, żeby Tusk nie zrobił reformy KRUS bo na pewno wtedy będziesz więcej płacił a mniej a dostawał tyle samo. Teraz płacimy grosze więc nie narzekaj i módl się żeby było tak dalej. O swoją emeryturę sam sobie zadbam. Wystarczy żeby państwo nie chciało mnie na siłę uszczęśliwiać.

Vader, 2013-08-15 21:48:58

"Lex retro non agit" (Prawo nie działa wstecz)- ale nie dla nas! Wprowadzona nowa ustawa emerytalna powinna dotyczyć nowo podejmujących pracę po wejściu ww. ustawy zarówno ZUS-owców, jak i KRUS-owców. Tak samo przepisy z 2009 r. uniemożliwiające łączenie okresów ZUS z KRUS......Na początku "kariery zawodowej" człowiek nie może przewidzieć jak potoczą się jego koleje losu, zanim otrzyma emeryturę. Nie można zmieniać przepisów na naszą niekorzyć i to z taką częstotliwością! Prawo (podobno) ma być przewidywalne i z korzyścią dla obywatela! Po przepracowanych ok. 40 latach 800 pln emerytury, z tego po przeliczeniu strącanych kwot na podatek, ubezpieczenie - ponad jedna emerytura w roku jest zabierana!!!!!!!!! Wokół duzo pseudorencistów, którzy w życiu niejednokrotnie nie przepracowali ani jednego dnia lub znikomy czasookres - świadczenie pobierają jednak podobne jw., często ktoś z rodziny dodatkowo otrzymuje jeszcze "opiekuńczy 620 pln - czy to jest ogiczne? Rolnik zachoruje i dostaje 10 Pln na dzień i dalej (równolegle) musi płacić składkę KRUS. Nałeży najpierw zacząc od zmiany tych jaskrawych nieprawidłowości, by potem stopniowo uregulować cały system!

Rex, 2013-08-15 20:34:01

nasz system ubezpieczeń społecznych opiera się na zasadzie solidarności międzypokoleniowej, także jeśli system nie będzie finansowany w postaci składek na ZUS/KRUS to w postaci innej daniny obywatela na rzecz BP, nie istnieją narzędzia redystrybucji dochodu, które będą sprawiedliwe i akceptowalne przez każdego obywatela, należy również zauważyć, iż istnienie samego aparatu administracyjnego również jest pewną formą redystrybucji, gdyż urzędnicy również otrzymują płace

kissmy..., 2013-08-15 18:47:25

Rex zastanawiasz się, Czy jakaś formacja polityczna faktycznie pomoże nam to zmienić. Zmieni, to i to już niedługo Pani Ekonomia. Obecnie budżety ubezpieczeń społecznych zarówno ZUS jak i KRUS są wspomagane budżetem państwa i stanowią one w tymże budżecie wydatki sztywne określone ustawami. Można nie dać z budżetu na jakąś inwestycję drogową, także na kulturę np. jakiś teatr, czy na samoloty dla VIP-ów. Ale na wydatki sztywne trzeba. Poza ubezpieczeniami społecznymi jest ich w budżecie znacznie więcej.
W pewnym momencie Pani Ekonomia powie POLSKO jesteś bankrutem, już nikt Ci nie pożyczy, nie kupi twoich obligacji, ZUS-owcy i KRUS-owcy przejedli Twoje pieniądze, bo na czas nie wprowadziłaś powszechnego systemu ubezpieczeń społecznych. Powszechny, to znaczy jednakowy, taki sam dla wszystkich. POLSKO odpowiesz wtedy, że ONI, CI rządzący mieli swoje elektoraty, a górników i NSZZ Solidarność się bali.

Andrzej, 2013-08-15 17:08:19

Dlaczego rolnik musi zbyć gospodarstwo przechodząc na emeryturę? Przecież sam kupił zimię, pobudował infrastrukturę itd. ZUS-owiec nie musi sprzedać czy tez wyzbyć się warsztatu, przedsiębiorstwa czy też zakładu pracy! Nie każde dziecko chce kontynuować działalność rolniczą po rodzicach (wg nowej ustawy emerytalnej po dziadkach). Jeśli KRUS-owiec nie ma dzieci, to dopiero piętrzą sie trudności... Powinny liczyć się okresy wyparacowane i odprowadzanych składek oraz nieskładkowe - podobnie jak w ZUS. To ma być podstawą uzyskania i wielkości emerytury. Jak rolnik nadal pracuje, to niech płaci składki KRUS równolegle pobierająć przysługującą mu emeryturę! Co mają do tego dzieci-następcy. Oni wyjechali lub wkrótce wyjada do pracy za granicę, dzierżawić już też nikt nie chce pól. Jest dużo takich regionów w Polsce. Dlaczego ne można ląćzyć lat wyparcowanych w ZUS z Krus-em? itp. itd...wiele tych jawnych dyskryminujących przepisów i niesprawiedliwości. Czy jakaś formacja politycznafaktycznie pomoże nam to zmenić - ale rządząc po wyborach, nie obiecując li tylko w kampani wyborczej.

Rex, 2013-08-14 21:13:20

Tak - to prawda.Dwóch znajomych policjantów ok 40 lat na emeryturach,może rentach - nie przyznają się przecież.Obaj pracują jako ochroniarze.Zostali chętnie zatrudnieni ,bo pracodawca nie musi już odprowadzać składek.To samo z górnikami - odchodzą na emerytury w wieku 50 lat i nadal pracują ,bo co mają w domu robić ? Ja mam gospodarstwo 26 lat i będę pracować w nim jeszcze ponad 20 - czy wogóle odbiorę emeryturę ? Zdrowie w nienajlepszej kondycji,leczyć się nie mam zdrowia (kolejki ,problemy z rejestracją,dzwonić trzeba o określonej godzinie ze sto razy),nie ma na to czasu.Chorobowe mogę dostać dopiero po 30 dniach choroby.Emerytura ok 800 zł,renta chyba 600.A znajomki pani kierownik pomocy społecznej wszyscy na rentach socjalnych. 630 zł za to ,że nigdy nie pracowali,albo że są alkoholikami....Chore to wszystko.NIE MA NIKOGO ,kto by uzdrowił nasze państwo,bo jak dotąd to sami złodzieje :(

jaremka, 2013-07-27 09:20:08

A ile budżet wydaje na renty i emerytury dla tych co nie płacą ani grosza składki emerytalnej, zdrowotnej itp. Dlaczego na ten temat jest cisza? Dla przypomnienia jakby kto nie wiedział, są to: służby mundurowe (wojsko, policja, straż pożarna itp) agencje wywiadu , kontrwywiadu, CBA, śędziowie, prokuratorzy i wiele innych pasożytów. Przed objęciem władzy głośne były hasła ,, koniec z przywilejami władzy", ale po dojściu do władzy przywileje się zwiększyło! Do tej pory 35 letni policjant czy strażak przechodził na emeryturę, a żeby otrymywać pełną nagle tracił zdrowie! Ile to kosztuje BUDŻET???

A. Krzak, 2013-07-27 07:54:49

Czemu nikt nie podaje pełnych danych, tylko ile rząd musi dopłacać. Ile np. jest rolników płacących KRUS, a ile emerytów pobierających rentę. Z pewnością ten współczynnik jest mały a osób ubezpieczonych w KRUS jest coraz mniej to siłą rzeczy pieniędzy też będzie mniej. Drugie to nikt nie podaję kosztu utrzymania KRUS-u jak i ZUS-u. No i chyba najważniejsze nikt nie powiedział, że ZUS czy KRUS ma się bilansować czy może zyski jeszcze przynosić. Tzw. 'miastowi' powinni protestować przeciwko tak wysokim składkom, a nie wytykać rolnikom, że są uprzywilejowani. To jest niestety typowa Polska mentalność. Jak sąsiad ma dwie krowy, a ja jedną to zabiję mu jedną krowę, żeby nie miał lepiej ode mnie:P

Baanzi, 2013-07-26 22:13:05

To ,że skarb państwa (czyli wszyscy podatnicy)dotują ZUS i KRUS - to oczywiste.Ale niech mi ktoś powie ile z tych dotacji trafia do obywatela ,bo mnie się wydaje ,że to właśnie utrzymanie obu tych instytucji pożera gro tych dotacji.... tylko ile ????

jaremka, 2013-07-26 21:30:55

''per" a ja tylko czekam na taki podatek , tylko nie wiem czy za niego(podatek) napił byś się wody gazowanej czy zwykłej z kranu HA HA.

stanley, 2013-07-26 20:18:39

do "per"

zacytuję Trapera z filmu pt."Symetria":
"Chuj Ci w (...) nygusie"!

rol-nick, 2013-07-26 19:27:47

per, HEHE HAHA HEHE, za dużo onet i wp heh.
ale wprowadzić dochódowy w rolnictwie, wtedy zobaczycie te KOKOSY

arszczecin, 2013-07-26 10:50:02

per czyzby zal ci dupe sciskał hehehe

rolnik, 2013-07-26 09:52:09

zlikwidować KRUS i opodatkować rolników, tam jest źródło dochodów do budżetu to jest raj podatkowy

per, 2013-07-26 09:31:29BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

grzegorzsoł

Mam prośbę  do  redakcji   o  uzyskanie  informacji  z  ARiMR oraz  MRiRW kiedy ...

Pałuczanin81

Sugerujesz,że grunt nie wchłonie wody z nawozem.