PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Herbert Czaja, Marek Froelich same polsko brzmiace nazwiska.

Hans Klos, 2013-08-05 22:01:06

@kissmy..., słyszałem ze puszczają wszystkich z paszportem polsatu ;)

kurcze, a u nas tak wlalo ze pauza długa będzie...

arszczecin, 2013-08-01 17:42:36

Teraz się wykażę, otóż jestem uziemiony w grudziądzu, gdzie rolnicy strajkują na moście i przez nich nie mogę żniwować

kissmy..., 2013-08-01 16:02:07

@Kissmy wyluzuj chłopie i ogranicz swoją twórczość na tych forach bo już czytać nie nadążamy . zajmij się żniwami !

Wołek, 2013-08-01 02:24:34

Porównujemy się ciągle do innych... a to w USA potrafią, a Niemcy potrafią... Jako naród mamy ciągle kompleksy.. Tak naprawdę wszędzie teraz borykają się z niskimi cenami za płody rolne.. NIE ważne czy to na Ukrainie, czy w Dani. Rolnik musi jakoś przeżyć burzę i grad, i niskie ceny.. A to że istnieją spekulanci to wszyscy doskonale więdzą, wykorzystują niskie ceny, żeby nakupować za bezcen, a potem odsprzedać za parę nawet lat z zyskiem.. To taka lokata.. Jeżeli teraz żyto jest poniżej 400 zł. i jest go niby za dużo to po jaką cholerę go kupują? Ktoś wcześniej napisał, że rolnicy nie powinni protestować, bo hydraulik nie wychodzi na ulicę.. Powiem tak.. teraz płody rolne bardzo są tanie, ale ogólnie żywność nie tanieje.. pózniej trochę zdrożeją to ceny żywności pójdą do góry.. i KOMU się oberwie? ROLNIKOWI bo niby w (...) mu się przewraca.. a żreć każdy chce!

dark.., 2013-08-01 00:13:24

rolnik_z_kujaw podjął bardzo istotną kwestię, duzi producenci poza Wojciechem Mojzesowiczem nie narzekają na obecną sytuację, gdyż akurat w tej sytuacji dużo zyskali (jeszcze kilka lat temu było odwrotnie i wtedy wykręcali numery), także lekarstwo jest jedno integracja! pozioma już i pionowa ewolucyjnie, w USA farmerzy zabezpieczają nawet 30% zbiorów na 3 lata do przodu, co jest u nas niewyobrażalne, gdyż mielibyśmy już protesty dotyczący sytuacji z dalekiej przyszłości;]

kissmy..., 2013-07-31 22:29:50

obawiam się, iż problem jest bardziej złożony, co najmniej tak skomplikowany jak argumenty z 3 ostatnich komentarzy, już nawet Olejnik wystosował uprzejmą prośbę o podniesienie cen, a Wy tutaj manifestujecie agresję i planujecie jakieś gwałty, jeśli już wybraliście tę drogę to zachęcam do zaproponowanego przeze mnie już wcześniej rozwiązania, dodatkowa opłata od konsumentów w piekarni za każdy bochenek chleba pobierana bezpośrednio przy kasie przez rolnika (na przykład tego ze scyzorykiem, albo drugiego antysemity;)

przepraszam za błędy w moich komentarzach znacznie utrudniające ich zrozumienie, wracając do tematu to powinniśmy precyzyjnie zdefiniować problem na krajowym rynku, który moim zdaniem sprowadza się do zbyt dużej bazy i to ją ewentualnie możemy rozważać, a na pocieszenie bezzębnych sierpniowy kontrakt na rzepak +5,75 i deprecjacja złotego o blisko 0,5%

i korzystajcie póki czas z sukcesów tych, którzy zarabiają na Waszych stratach
http://www.bankier.pl/inwestowanie/profile/quote.html?symbol=KRUSZWICA

kissmy..., 2013-07-31 22:23:59

Zobaczcie jak wyglądają żniwa na UKRAINIE http://www.youtube.com/watch?v=KRazTn2oJUU.

To nie są zdjęcia z USA, Kanady czy Australii. Tam to jest normalka już od dawna. Ukraina i Rosja ma taki potencjał że nie mamy o tym pojęcia. Ogromne koncerny zachodnie zaczynają tam "dzierżawić" grunty lub doradzają "lokalnym przedsiębiorcą". Oni są wstanie wyprodukować pszenicę poniżej 100 Euro/ha przy wydajności 6-10 ton/ha. Tak to będzie wyglądać w przyszłości.

Do tego zauważcie. Żadnych poważnych kataklizmów w tym roku nie było na świecie. W zeszłym roku złe przezimowanie w EU, Susza w USA. Teraz wszyscy na kombajnach. W USA wielu rolników nie zdąży jeszcze dobrze zasiać i podpisuje kontrakt terminowy, z którego musi się wywiązać. Co ważne ma określoną cenę. Dzięki temu rolnik może planować koszty produkcji w zależności od przebiegu pogody. Niestety w UE działała podstawowe prawo popytu i podaży zwłaszcza dla rozdrobnionych klientów. Duzi producenci kontrakty mieli podpisane już dawno.

rolnik_z_kujaw, 2013-07-31 22:16:54

Gdyby było wiecej takich madrych ludzi jak prokamil, a taki kissmy tylko jeden to napewno by sie udało, ale takich kissmy jest całe stado, jak baranów i jak to obejsc?

lulek, 2013-07-31 21:56:33

tak u nas agro show sie urzadza na drogach a nie prawdziwy protest z gnojowka i rozrubami na ulicy. pojezdzic ciagnikiem to kazdy umie nawet mieszczuchy. I zobaczymy co bedzie 11 wrzesnia jak dalej agro show i pokaz gromad ludzi to na wiosne zapewniam was mamy druga grecje!!! prog ostroznosciowy zdjety zadłużamy sie całe panstwo to robi a donek bronek rostoski najwiekszy złodziej w dziejach mydla oczy szukaja oszczednosci wybieraja niedzy chlebem a masłem na kanapki... ludzie nie widzicie co sie dzieje trzeba rozgonic ta Żydoska chołote i prowadzic polityke samowystarczalnego panstwa a nie sprowadzac i kupowac wszystko od sasiadow!

prokamil, 2013-07-31 21:12:05

kissmy ...co ty pie....ysz jak ktoś czyta twoje posty to się scyzoryk otwiera ...ty jesteś rolnikiem ,jak nie to spieszaj dziadu...we Francji jak byś tak napisał to byś z ZachodnioEuropejskim sposób dostał w ryj...On się niczym nie różni od polskiego ale zaraz się tu znajdzie kilku że on się różni a w ryj leją tak samo na całym świecie...Tylko na świecie ma się opłacać bo inaczej gnojówa blokada stolic i się opłaca ...a unas się takie badziewia wypisuje

czips, 2013-07-31 20:54:21

mamy wolny rynek, nikt nie zmusza rolników do produkcji a tym bardziej do sprzedaży poniżej kosztów, więc ja nie rozumiem problemu, nie ulega wątpliwości, iż ceny nie rosną w nieskończoność, natomiast zjawisko nadmiernej bazy między krajowym spot a matifowymi kontraktami występowała co sezon, ale baza zmniejszała się w okresie późniejszym, więc spokojnie być może ceny spadną jeszcze bardziej, lecz przynajmniej po żniwach już nikt nie będzie Was oszukiwał (zaniżał cen skupu)

kissmy..., 2013-07-31 20:04:45

Pan prezes Czaja ma rocznie 100 tys.złotych wynagrodzenia z naszych podatków rolnych na to by reprezentował nasze rolników interesy.Natomiast po obserwacji działania izby rolniczej w Opolu
trzeba stwierdzic kategorycznie,że jest to towarzystwo wzajemnej adoracji,które nic nie wnosi do
naszego rolnictwa lokalnego , nie mówiąc już o trosce o nasze interesy.Panowie z zarządu izby
konsumują nasze podatki , a działania ich są pozorne.Kochani rolnicy opolscy pamiętajcie w następnych
wyborach by wybrac ludzi godnych Waszego zaufania , a nie nieudolnych karierowiczów.

Maciej, 2013-07-31 19:48:47

pan frelich chyba rzepaku w zyciu nie uprawiał.
ekstensywna uprawa- w której szkole on o tym usłyszał???

Bruner, 2013-07-31 18:43:25

hahaha zapowiadają protesty...wystarczy przyjrzeć się sytuacji popytowpo podażowej i wnioski nasuwają się same...trzeba było poprostu tyle nie siać, tyle nie przetrzymywać tego w magazynach bo są przypadki gdzie rolnicy w silosach przetrzymywali rzepak ubiegłoroczny do samych tego rocznych żniw...i do kogo wy chcecie mieć pretensje, do graczy giełdowych? do spekulantów? sami puknijcie się w głowy, bo każdy tak jak wy chciałby wyjść na ulice i strajkować, mechanik, hydraulik czy stolarz...śmiechu warte...do waszej głupoty doszło jeszcze ograniczenie produkcji paliw bio i macie co macie tylko prosze mi powiedzieć czy ktoś z was przejmuje się tym że kilka lat temu dano hodowcą możliwość zwiększania zysków poprzez eksport mięsa koszernego a kilka dni temu na pstryknięcie palców zakazano ubój rytualny gdzie stawki za mięso spadły o około 10% obchodzi kto któregoś z was?

leon, 2013-07-31 18:38:27BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum

mieto35

Ja mam coś takiego , trochę się różni od tego co dodał @przem  , co źródło to inne dane .