PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Wszyscy wiemy że plon rzepaku buduje się jesienią, jesli ktoś ma na to inny przepis to już jego sprawa.

Bruner, 2013-11-17 22:00:56

dobrze mówicie oni muszą wiedzieć że skończyły się czasy bylejakości dzisiaj rolnik to przedsiębiorca który wszystko liczy i nie odpuszcza
mnie się udało rozwiązać konflikt ze spółką wodną na moją korzyść dzięki nieustępliwości

jarki, 2013-11-17 09:51:53

Samo życie-@arszczecin- samo życie.
Walcz z:
- rowami zatkanymi przez bobry
-procesuj się z kołem
-boksuj się z TP , bo uszkodzili drenarkę ciągnąc światłowód bezwykopowo
-wyjaśniaj ,że to nie ty wyciąłeś drzewo, tylko "nieznany sprawca" (sąsiad).
-procesuj się z "bezumownym użytkownikiem"
aby wydał ci twoją ziemię
A kiedy do cholery mam zarabiać na podatki , ubezpieczenia, banki i biurokratów?.
To Polska -fajny kraj!.

stary, 2013-11-16 23:43:18

stary. ale wygrałeś!
koło wydało kasę, wygrałeś swojego "tysiaka" a oni drugiego dołożyli. gdybyś w nastepnym roku zrobił to samo,a w kolejnym jeszcze raz, w pewnym momencie odezwie się w kole ktoś kto umie liczyć i powie że lepiej ( czyt. taniej ) się dogadać ( czyt. normalnie szacować ), a jak się w kole trafi takich 3 starych to zarząd ma " gorące krzesła " . proste. a że my machamy, to oni sobie lecą. proste, niestety.

ja swoją sprawę też "wygrałem", jak wyliczę koszty wyszedłem na lekki plus, starczyło na kilka amarenek w biedzie, ale koło wydało więcej, duzo więcej niz ja im proponowałem do ugody. ba, niż miałem w protokole .
gdybym dalej posiadał w tym kole pole, uwierz mi, przez kolejne kilka sezonów miałbym normalne szacowanie, czyli spokój, a jeśli nie, telefon do kilku myśliwych:
zobaczcie co ten Janusz z łowczym znowu robią, chceta sądu?. w kole zadyma *. dla świętego spokoju szacowaliby normalnie.

to jest beznadziejne. sposób odzyskiwania własnych pieniędzy, urzeranie się w sądzie, etc, ale niestety TAK TRZEBA. by zyło się lepiej :).


poprzednio pisałem o tych aparatach z czujkami ruchu. widziałem zdjęcia nocne i wygląda to fajnie, dokumentacja w sam raz. niech Kiłownicy mając 100 sarnowatych na polu udowodnią że one nie zrobiły szkód w rzepaku w zimie. Jak dadzą radę, szacunek.

@stary, ale mimo iż wygrałeś już wiesz gdzie się błędy popełnia, nie?

ps. zmienił mi się weterynarz dokonujący kontroli, pytam babki , skąd ja kojarze Pani nazwisko? a ona: " a mąż jest prezesem koła." HEHE, tego koła

zadyma *
w kole przecież ciągle są tarcia: o władzę, wpływy, o braki odstrzałów u jednych i nadmiar u drugich, takie rzeczy trzeba wykrzystywać, jednego myśliwego wesprzeć, zmiotkami choćby, flaszką wypitą, podpuscić , niech pogada co w kole słychać, a drugiego olać, ale nie tych u władzy, a szeregowych. jak trzeba to wytworzyć pomiędzy nmi tarcia wewnętrzne )
jak to mówią DAsZ BÓR :)

arszczecin, 2013-11-16 22:41:30

@arszczecin- śledziłem twoje wypowiedzi w sprawie szacowqań i generalnie zgadzam się z toba i @ grzegorzsoł -dlatego piszę, że nie jest to niemożliwe. A że jest to trudne - takie mam doświadczenia , Trafiłem na sędziego myśliwego. Wygrałem. Kosztowało mnie to tyle trudu (czasu i pieniędzy), że czuję się jakbym przegrał. Jestem rolnikiem i żyję z uprawy, a nie z włóczenia się po sądach.
Musiałem udowadniać, że nie jestem wielbłądem . Żenada. Takie są moje doświadczenia.

stary, 2013-11-16 21:44:10

Zwykle kończy się ugodą - i to rolnik macha ręką i ustępuje.

I dlatego wygląda to tak jak wygląda .
Pamiętaj iz takim myśleniem utrwalasz tylko stereotyp że z "Nimi" nie można wygrać a naprawdę prowadzac cała dokumentację zgodnie z ich wytycznymi to Ty będziesz miał na wszystko papier bowiem Oni niejednokrotnie sami nie znają przepisów i sami pod sobą dołek kopią. Poczytaj sobie na stronie WIR Poznań jak prowadzić poprawnie dokumentację to naprawdę nie jest trudne . Tak jak Arszczecin napisał wystarczy 2-3 którzy ustawią Kiłe do pionu i kończy sie kabaret przy szacowaniach

grzegorzsoł, 2013-11-16 21:10:12

@stary, ja już o szkodach nie powinienem się wypowiadać, ale :
prowadzenie dokumentacji np foto,
obecność izby przy szacowaniu, w przypadku ciężko- myślących myśliwych można zakupić aparat na czujnik ruchu , coś koło 1500 zł., i można wygrać.

rolnik w sądzie NIE PRZEGRA, koło poniesie zawsze dodatkowe koszty. 3 wrednych rolników w kole, 3 sprawy przez 3 lata i koło jest normalne :)

a jak wygląda dobre szacowanie polecam popytać m@ciej'a :)

arszczecin, 2013-11-16 19:44:28

problem w tym, że to oni, a nie rolnik wyznaczają terminy szacowania. Myśliwi w większości szacują po południu (do południa gdzieś pracują) a rzeczoznawcy ubezpieczycieli do południa bo są na etacie.
Ponadto to oni są "fachowcami", piszą co chcą, a rolnik może tylko podać zdanie odrębne. Zostaje mu tylko sąd, ale udowodnienie swych racji przed sądem jest niezwykle trudne, gdyż sprawa na wokandę trafia np po pół roku. Po szkodach i uprawie nie ma już śladu. Nie mówię ,że jest to niemożliwe , ale w praktyce przekracza możliwości (opłacalność ) zwykłego rolnika. Zwykle kończy się ugodą - i to rolnik macha ręką i ustępuje.

stary, 2013-11-16 19:12:01

trzeba i myśliwych i ubezpieczyciela na jedną godzinę wtym samym dniu umówić. niech się kłócą.

arszczecin, 2013-11-16 17:20:05

Dobrze to ująłeś - dodaj jeszcze stada saren , dzików i jeleni , oraz myśliwych ,którzy twierdzą, że rzepak wymarzł, więc nie zapłacą, bo to sprawa ubezpieczyciela, a ten, że wymarzł, bo zgryziony i łatwiej mróz dostał się w roślinę ,więc sprawa myśliwych.

stary, 2013-11-16 16:52:01

nie jest dziwne że wielu rolników wychodzi z założenia ''dba o rzepak od wiosny jeśli przezimuje'' koszty intensywnego prowadzenia takiej plantacji są ogromne: nasiona 300zł, herbicydy 270, fungicyd 115, odżywki 100, ubezpieczenie 315zł =1100 zł/ha to tak trochę w uproszczeniu i (celowo) bez NPK+mikro
a na wiosnę mamy zapach zgniłej kapusty przyjeżdża gość z ubezpieczalni i mówi ''to się odnowi bo rzepak ma skłonności do regeneracji''

jarki, 2013-11-16 12:27:53

Zaczyna się interesująco i ... . Autora dosięgła zemsta Montezumy i już nie dokończył . A szkoda .

witch5, 2013-11-16 10:26:12BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

@arszczecin i @Marecki-PRZEPRASZAM najmocniej nie wiedziałem,ze to tak moze wygladać(te fotki to myśliwi wydeptali kukurydzę?) TU sa dwa...

arszczecin

takie tam w ogórdku stare, ale ciekawe