PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Krystyno wcale ceny zbóż w zeszłym roku nie były zawyżone. Aby rolnik wyszedł na swoje cena jak to ktoś już obliczył powinna być około 900 zł wtedy pokrywa wszystkie koszty. Nie prawda ,że ludzie nic nie sypią ale co @bc ci urośnie na IV lub V klasie ziemi. Sypniesz więcej to tylko słomy narośnie i się położy. W kłosie pusto. Większość małych gospodarstw ma 50 % takiej ziemi i co ma zrobić , wieszać się? Szczęśliwi ci co mają pracę na etacie i rencistów w gospodarstwie.

Żubr, 2013-08-09 00:00:02

do krystyny. a skąd, że ty wiesz iż one były zawyżane? w roku ubiegłym o perspektywicznie wysokiej cenie zbóż twardych było wiadomo dość wcześnie. reakcje na Matiff mówiły same za siebie. kto ma czym powojować i gdzie przetrzymać wygrał. no oczywiście nie do końca, bowiem spadki zaczęły się pod koniec bodaj grudnia i trwają do dziś. nie ma o czym gadać. obecna cena zbóż jest na progu ekonomicznej wartości produkcji. i jeśli ktoś ma odrobinę oleju w głowie, wie o czym piszę. dramatem jest to dla ludzi, wierzących w potencjał ziemi. ci nie sypią nic lub prawie nic, uprawiają w pseudoekologii i mają plon 1,5-2t/ha. tu nie da się zbilansować tematu.

@bc, 2013-08-08 18:20:33

ceny fakt są zaniżone w zbozach o 200zł ale w zeszłym roku były zawyżone o 200zł i nie było protestów to też była zmowa?

krystyna, 2013-08-08 15:19:26BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Marecki

Już się boję Twojego Misiewicza. Szkoda, że Twój nick nie zapisał się na stałe... To by jaja były.

Antoni Maicerewicz

Też bym tak wolał, bo wtedy tego "cwaniaka" widzi każdy. A teraz widzę tylko swój status i swoje cwaniactwo. Zostałeś namierzony. Twe...

jarki

Z wjazdem żaden problem mogę jechać ziemia głodna wody Do odżywek potrzeba tylko nieco cieplej i kilka godzin słońca Jeszcze ten tydzień i...