PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Krystyno wcale ceny zbóż w zeszłym roku nie były zawyżone. Aby rolnik wyszedł na swoje cena jak to ktoś już obliczył powinna być około 900 zł wtedy pokrywa wszystkie koszty. Nie prawda ,że ludzie nic nie sypią ale co @bc ci urośnie na IV lub V klasie ziemi. Sypniesz więcej to tylko słomy narośnie i się położy. W kłosie pusto. Większość małych gospodarstw ma 50 % takiej ziemi i co ma zrobić , wieszać się? Szczęśliwi ci co mają pracę na etacie i rencistów w gospodarstwie.

Żubr, 2013-08-09 00:00:02

do krystyny. a skąd, że ty wiesz iż one były zawyżane? w roku ubiegłym o perspektywicznie wysokiej cenie zbóż twardych było wiadomo dość wcześnie. reakcje na Matiff mówiły same za siebie. kto ma czym powojować i gdzie przetrzymać wygrał. no oczywiście nie do końca, bowiem spadki zaczęły się pod koniec bodaj grudnia i trwają do dziś. nie ma o czym gadać. obecna cena zbóż jest na progu ekonomicznej wartości produkcji. i jeśli ktoś ma odrobinę oleju w głowie, wie o czym piszę. dramatem jest to dla ludzi, wierzących w potencjał ziemi. ci nie sypią nic lub prawie nic, uprawiają w pseudoekologii i mają plon 1,5-2t/ha. tu nie da się zbilansować tematu.

@bc, 2013-08-08 18:20:33

ceny fakt są zaniżone w zbozach o 200zł ale w zeszłym roku były zawyżone o 200zł i nie było protestów to też była zmowa?

krystyna, 2013-08-08 15:19:26BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

ikcomas

Nie muszę czytać, widzę i wiem. Jak dojdzie do Was to zrozumiecie o co chodzi, tylko zerkniecie i wszystko będzie jasne. Wrzucam tutaj żeby było...

jarki

Oj @miwigos Przyjacielu obyśmy my tego nie studiowali wkrótce !!!!