PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • ekojajo 2013-09-13 16:06:31
  owszem,będzie dużo trudniej,bo ich nie będzie.Przecież o tym pisze @baca
 • mefistm 2013-09-13 15:27:24
  Niestety ale zgadzam się z bacą...
  O pieniądze będzie dużo trudniej niż dotąd.
 • baca56 2013-08-23 08:46:50
  Panowie, nie ma się co tak podniecać.
  Przede wszystkim pamiętajmy, że na PROW w kolejnej siedmiolatce jest znacznie mniej kasy niż w poprzedniej. Po drugie, zamierzają z tego przesunąć 25% na dopłaty bezpośrednie. Po trzecie sporo kasy jest już "zaklepanej" na realizację wcześniej zaciągniętych zobowiązań (renty, kontynuacja różnych płatności).
  Na nowe działania zostaną dosłownie grosiki, których nie wystarczy nawet dla krewnych i znajomych królika.
 • rolnik 2013-08-23 08:17:23
  a od kiedy ten nowy PROW?, nie wiecie?
 • kubuś 2013-08-22 22:30:15
  tak ma szanse na rozwój ale według projektu to 60tyś zł a duże gospodarstwa będą dostawały astronomiczne sumy liczone w setach tysiącach złotych a za 60 tyś nie kupi się już nawet belarusa . nie traktuje się wszystkich równą miarą
 • franek 2013-08-22 21:17:25
  Przeczytajcie matoły jeszcze raz propozycję projektu a wtedy piszcie... Już gospodarstwo wielkości ekonomicznej 2 tys. euro może liczyć na pieniądze na rozwój...
 • zenek 2013-08-22 19:12:05
  Ukasz mierzysz wszystkich swoją miarą?
 • ukasz 2013-08-22 19:00:03
  czyli bogaty bedzie sie bogacił a reszta zostanie po staremu i nie dlatego ze mówią lenie poprostu są inaczej chowani nie jak chachar bamber ze by matke cyganowi sprzedał dla kasy
 • zenio 2013-08-22 18:51:12
  bo według naszych ministrów maja pozostać tylko gospodarstwa wielkoobszarowe a wszystkie małe mają zniknąć ciekaw jestem czy nasi ministrowie dadzą tym lodżią na życie i utrzymanie rodzin, mówią że chcą aby było więcej młodych rolników a tworzą wymogi takie wysokie że z premii będą mogły skorzystać tylko duże gospodarstwa
 • wład 2013-08-22 08:26:44
  ...żeby gospodarstwa rolne uczynić jeszcze bardziej nowoczesnymi i towarowymi... A szef Instytutu Ekonomiki Rolnictwa jako osoba naprawdę kompetentna, bo bada stan polskiego rolnictwa, twierdzi, ze 700 tys. gospodarstw jest zagrożonych upadłością. Ludzie, czy Wy coś z tego rozumiecie. Kiedy ktoś weźmie w końcu kij i pogoni tzw. ministrów od nie wiadomo czego.
 • Hanys 2013-08-21 21:18:36
  niby programy mają być tylko dla kogo będą dostępne? , proszę spojrzeć na nowy projekt prow 2014-2020 http://www.minrol.gov.pl/pol/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Komunikat-o-rozpoczeciu-II-etapu-konsultacji
  premiowane będą tylko duże gospodarstwa nowe wymogi wielkości ekonomicznej gospodarstw są tak wysokie że gosp do powierzchni 20ha nie będą mogły skorzystać z takich programów jak młody rolnik oraz modernizacja gosp rolnych i innych, a co z takimi gospodarstwami przecież takich jest w Polsce najwięcej w takich gospodarstwach też są młodzi ludzie którzy chcą zostać na wsi w poprzednim prowie były premiowane tylko duże gospodarstwa ludzie korzystali z modernizacji po kilka razy w latach 2007-2013 i pewnie znów będą korzystać w latach 2014-2020 a przecież są gospodarstw które nie korzystały z programów w poprzednich latach a jest szereg gospodarstw które też chcą modernizować i rozwijać swoje gospodarstwa.
 • Andrzej 2013-08-21 18:06:01
  To co odnosiło by się do ARiMR: Nie wie Wrocław, co czyni Łódź?, jednocześnie pasuje do Resort rolnictwa pracuje nad PROW 2014-2020, dlatego przepraszam, że się powtarzam.
  ARiMR informuje, że sprawy prowadzone z wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, rolnośrodowiskowych, ONW, czy pomocy z zakresu działania Ułatwianie startu młodym rolnikom, są niezależnymi, odrębnymi od siebie sprawami administracyjnymi. Inne są podstawy prawne regulujące kwestie związane z udzielaniem płatności bezpośrednich a inne związane z wdrażaniem poszczególnych działań PROW, co za tym idzie także zasady przyznawania tych płatności różnią się między sobą. W związku z powyższym fakt przyznania danego rodzaju pomocy nie może być traktowany jako obligatoryjna podstawa do otrzymania innego rodzaju płatności.
  ARiMR nie jest twórcą tych podstaw prawnych. Rozporządzenie Rady (WE) to Unia Europejska, Ustawy to Sejm, Rozporządzenia to Rada Ministrów lub MRiRW. Dużo tego i jak to ma być spójne, czy jak kto woli kompatybilne, czyli współistotne w sposób harmonijny.
  Fakty, które są zgodny ze stanem rzeczywistym, są prawdziwe i są znany organowi administracji państwowej w tym przypadku ARiMR, powinien być we wszystkich, nawet odrębnych od siebie sprawach administracyjnych, które są regulowane innymi podstawami prawnymi, kompatybilnie w sposób harmonijny uznawane.
  Prawo, przepisy prawne, które pozwalają w różny sposób ten sam fakt uznawać, są chore.
  Gdyby wprowadzono w nowej perspektywie 2014-20 w odniesieniu do wsparcia w rolnictwie jeden wniosek o te wsparcie, łączący zarówno I jak i II filar, zwany np. płaszczowym, lub wielopoziomowym, to ten sam fakt musiałby być uznany we wszystkich wsparciach, działaniach.
  Wychodząc z założenia jednego dokumentu i pod to stworzenie stosownych przepisów prawnych byłoby robotą od tyłu, niezgodną z naszą, nie wiem czy słuszną, sztuką legislacyjną. Jeżeli o wielkości innych wsparć będą decydować fakty w działaniach innej agencji płatniczej np. ARR, np. dopłaty do materiału siewnego, to takie działanie proponuję także dołączyć do takiego wniosku płaszczowego/wielopoziomowego.
  Zaraz powiecie, że My już dzisiaj nie rozumiemy czego ARiMR od Nas chce, a ty nam proponujesz wniosek gigant. Na to powiem, CYFRYZACJA. Jest takie ministerstwo, które winno się włączyć w cyfryzację tej gałęzi gospodarki narodowej.
  Zintegrowane systemy zarządzania i kontroli IACS (ang.: Integrated Administration and Control System, czyli Zintegrowany System Zarządzania i Kontroli - ZSZiK) z tego co wiem nie jest własnością instytucji, która go eksploatuje, czyli ARiMR, lecz HP. Jest to temat, który z urzędu winien się znałeś na biurku MAC, Pana Michała Boni.
 • raxtus 2013-08-21 11:04:51
  Wow, cóż za ulga, bo już myślałem, że nowe wejdzie od 2015 roku, to mnie minister uspokoił, uff, a Bóg dał, że już druga połowa roku a czas szybko biegnie, a minister ciągle pracuje i pracuje...

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.183.183
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!