PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KOMENTARZE

 • kissmy... 2013-09-03 19:55:40
  a nie mogliście w 3 kwartale tego sprzedać, tak aby nabywca mógł skorzystać z kredytu preferencyjnego?
 • rolNik 2013-09-03 19:25:25
  nie wiem baca56 czy to będzie dla ciebie pociechą ale nie jesteś osamotniony my również tak fortunnie wykupiliśmy dzierżawione grunty w czerwcu tego roku
  Bank zachował się obrzydliwie Może założymy jakieś stowarzyszenie kredytobiorców trzeciego kwartału?
 • kissmy... 2013-08-26 23:02:27
  ale czy rozsądnym jest realizacja inwestycji bez zabezpieczenia finansowania? ryzyko niestety nie zawsze się opłaca i trzeba być tego świadomym, zmienność cen przytłacza rolników, dostępność kredytów preferencyjnych jak się okazuje również, nie tędy droga drodzy rolnicy
 • baca56 2013-08-26 21:44:18
  @Rolnik, @Andrzej
  Krótkie wyjaśnienie:

  Gmina postanowiła sprzedać grunty, które od kilku lat dzierżawiłem - zdecydowałem się kupić.
  Pan Kalemba zapewniał, że jest mnóstwo środków na kredyty preferencyjne, Bank też..
  Procedura obowiązywała taka, że NAJPIERW trzeba wygrać przetarg, a PÓŹNIEJ występować o kredyt.
  Przetarg wygrałem, zaczęły się procedury związane z kredytem.
  Bank się nie spieszył - gra na zwłokę była mu na rękę. Przekładane po wielokroć terminy zapłaty i groźba utraty wadium stawiały mnie w bardzo niekorzystnej sytuacji negocjacyjnej.
  W końcu terminów nie dało się już dłużej przekładać, był drugi kwartał 2013.
  Pan minister Rostowski ogłosił właśnie, ze wbrew temu, o czym zapewniał p. Kalemba pieniędzy na kredyty preferencyjne nie ma i nie będzie, w związku z czym Bank zaproponował mi kredyt komercyjny. Pod groźbą utraty ziemi i wadium musiałem przyjąć narzucone warunki, które zresztą z dnia na dzień były coraz gorsze - bank wiedział, że jestem "na musiku".
  Nieco później środki na kredyty preferencyjne "znalazły się", ale dla mnie było już za późno.
  Wymieniona we wpisie poniżej kwota 150 tys. jest róźnicą odsetek pomiędzy kredytem preferencyjnym a komercyjnym.

  Rozporządzenie które reguluje kredyty preferencyjne pozostawia bankom praktycznie całkowitą swobodę kształtowania warunków, na jakich udzielany jest kredyt.
  Dotyczy to oprocentowania (banki do wymienionych w rozporządzeniu 3% dokładają swobodnie coroczną "prowizję za obsługę kredytu"wg swojego uznania, czyli de facto ustalają oprocentowanie).
  Nie jest w żaden sposób regulowana sprawa zabezpieczeń - w moim przypadku w pewnym momencie bank zażądał hipotek na prawie 300% wartości kredytu.
  Nie są w żaden sposób regulowane procedury udzielania kredytu - choćby zasada "najpierw przetarg - później pogadamy o kredycie" stawia potencjalnych kredytobiorców na z góry przegranych pozycjach w negocjacjach z bankiem.
  Oczywiście, w pierwszym wpisie nieco przerysowałem z tą "zorganizowaną grupą.._ i że "wspólnie i w porozumieniu..", ale faktycznie zostałem doprowadzony do parszywej sytuacji przez działania Panów Ministrów i Banku.
  Natomiast z całą powagą postawię tezę o rażącej niefrasobliwości przy wydatkowaniu publicznych pieniędzy na kredyty preferencyjne - bez kontroli, bez procedur, w dużej części rzeczywistym beneficjentem są banki, a tym, do których to wsparcie teoretycznie jest kierowane przydarzają się historie takie, jak opisana powyżej. baca56@gazeta.pl
 • ekojajo 2013-08-26 18:27:55
  Też uważam,że BACA 56 pisze tu bardzo rozsądnie
 • w-40 2013-08-26 16:16:25
  nie obrażaj bacy skoro nie masz wiedzy ani pojęcia jak to jest jak się kupuje ziemię-towar deficytowy .
 • Andrzej 2013-08-25 20:09:38
  Szanowny baca 56, jeżeli baca 56 został doprowadzony przez obietnicę kredytu preferencyjnego na zakup ziemi, do sytuacji przymusowej, częściowej bezradności, a następnie doprowadzony PODSTĘPEM do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem, to baca 56 posiada na to rzeczowe dowody mogące być podstawą do złożenia zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Panów ministrów Kalembę i Rostowskiego oraz BankXY. Osobiście uważam, że baca 56 żadnych dowodów aby takie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa nie posiada. Oczywiście zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa można złożyć bez dowodów, ale wtedy jest ono cieniutkie. baca 56, kredyty preferencyjne na zakup ziemi zostały udzielone i zrealizowane, Ci co je otrzymali nie uważają, że doprowadzono ich podstępem do niekorzystnego rozporządzenia ich mieniem. baca 56, wiec, że głupich nie sieją, sami rosną. baca 56 nikt nie siał.
 • rolnik 2013-08-25 17:39:15
  Możesz rozwinąć myśl? Ciekawe zagadnienie.
 • baca56 2013-08-23 11:59:55
  Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:
  Panowie ministrowie Kalemba i Rostowski oraz BankXY ("działając wspólnie i w porozumieniu" czy może jako "zorganizowana grupa przestępcza") najpierw doprowadzili mnie do sytuacji przymusowej, częściowej bezradności, a następnie doprowadzili mnie podstępem do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem. Jako narzędzia użyli obietnicy kredytu preferencyjnego na zakup ziemi.
  W efekcie "stuknęli" mnie na jakieś 150 tysięcy.
  Czy takie właśnie sytuacje będzie monitorować InfoScope ?

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.91.58
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!