PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Nie chcę niczego co nawet stało koło gmo i 70% ludzi nie chce, więc jeśli w paszach było gmo to nie zjem mięsa, jeśli stosują syrop glukofrukto, do wora z nim. Kto lubi gmo niech żre i popija randapem.Ja chcę tylko uczciwej informacji na produktach, aby unikać tego g.

estres, 2013-09-06 20:08:49

mądrzy inaczej znów nadają o zaletach gmo choć sami pewnie tego unikają jak diabeł wody święconej

rol-nick, 2013-08-28 23:32:34

Nie ma na co wydawać pieniędzy tylko na bzdury i nieuctwo. << Wisły kołkiem się nie zatrzyma" tak samo się nie zatrzyma postępu (GMO) Uprawy GMO są zagrożeniem ale głównie dla KONCERNÓW CHEMICZNYCH, ich stać na to aby zrobić odpowiednią propagandę oraz przekupić ,,uczonych".

A. Krzak, 2013-08-28 08:33:13

Ziarno paszowe kukurydzy GMO (MON 810), podobnie jak śruta sojowa GMO, zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu i Rady Unii Europejskiej Nr 1829/2003 powinno posiadać na etykiecie (liście przewozowym) informację "prudukt zmodyfikowany genetycznie". Decyzja czy użyć produkt GMO do żywienia zwierząt zależy od hodowcy (wytwórcy mieszanek paszowych). Mieszanki paszowe jeśli zawierają np. śrutę sojową GMO, napis taki powinny posiadać. Wybór należy do rolnika hodowcy zwierząt. Pasze GMO mogą być stosowane w żywieniu zwierząt (nowela do Ustawy Paszowej RP, do 1.01. 2017 r.), ponieważ transgeniczny DNA i białka powstałe w wyniku transgenezy, w przewodzie pokarmowym zwierząt ulegają proteolizie (rozkładowi), jak DNA i białka nie modyfikowane genetycznie (www.izoo.krakow.pl; EFSA Journal 2007; vol. 5, s.1-8). Przepisy unijne nie dotyczą znakowania żywności z produktów pochodzenia zwierzęcego, otrzymywane od zwierząt żywionych GMO. Dlaczego? Ponieważ w tkankach i narządach (krew, mleko, jaja, mózg, serce, watroba, nerki, śledziona) nie stwierdza się obecności transgenicznego (zmodyfikowanego) DNA i białek o charakterze funkcjonalnym. Nie stwierdzono ich również w treści pokarmowej jelita grubego i odchodach zwierząt, co wyklucza kontaminację (zanieczyszczenie) gleby.

lex study, 2013-08-28 07:54:47

Teraz piszesz jako "ekspert" a ciekawe kiedy znów będziesz sie podszywał pod rol-nicka synu wiatru i kurzu?

Nawet Szymańczak i Gryn ostatnimi czasy mało się udzielają w kwestii GMO a ten oszołom dalej swoje.

Czy prawdą jest, że Szymańczak i Gryn posiali w tym roku na swoich polach kukurydzę nonGMO?

O jej! Jaka to strata wizerunkowa! Oj oj oj!

Ile Ci zapłacili za pisanie takich bzdur?

rol-nick, 2013-08-27 08:20:28

@ekspert spokojnie przyjadą i do ciebie

jarki, 2013-08-27 08:12:30

Żadna szara strefa. Rolnicy legalnie mogli uprawiać kukurydzę MON 810. Więc niech Minister Plotzke nie wprowadza w bląd. Olbrzymi sukce/s. Być może na 9 tysięcy gospodarstw znaleziono dwa, które uprawialy MON 810. A ile ta cala akcja kontroli upraw kosztowała? Podatnikom należy się w tej sprawie rzetelna informacja. Faktem jest, że nie ma ustawy o GMO. Komisja Europejska ma rację i nie ma co mydlić oczu, że Polska implementowała prawo europejskie. Powinien być od dawna rejestr upraw, a nie wolnoamerykanka. Poczekajmy cierpliwie nadecyzje Komisji w sprawie polskiego zakazu upraw kukurydzy MON 810. Wątpliwe czy jest zgodny z prawem unijnym.

ekspert, 2013-08-27 05:15:14BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Gdynia rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

arszczecin

takie tam w ogórdku stare, ale ciekawe  

Marecki

Dokładnie. Ciepło w buty im się robi i próbują straszeniem, albo zaproszeniem na członka. A ja już kiedyś mówiłem, że członka z...