PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

rolass, te ekolochy wyślą prawnika na postępowanie arimrowskie ( a byłem na takim co było tych prawników 3 ) i wsadza bajkę iż to nie było koszenie właściwe a jedynie eliminowanie chwastów, przy użyciu rebaka

@ krzak, jeśli już to tylko 1 :) , chociaż wielu rolników nie chce giemo. co do anr to najwieksza urwa , banda darmozjadow. ponoć szeregowy prac anr zarabia więcej niż kier biura powiat arimr

arszczecin, 2013-09-01 20:00:12

To kumpel Sawickiego! Opowiada głodne kawałki. ANR to sitwa, prezes ANR niedawno był dyrektorem ANR vw Lublinie z p[ensja 22 tys. złotych, a teraz pewnie ma ponad 30 tys. zł. Nie dostał sie na posła więc mu posadę załatwił kumpel z PSL. To były nauczyciel, widocznie był kiepski więc p;oszedł w politykę....Szkoda, że ANR nie jest rozliczana z gruntów rolnych, które od 9 lat zgłaszane sa przez róznych cwaniaków do dopłat bezpośrednich, rolnośrodowiskowych. Wiedza o tym, ale nie potrafią nawet wymienić się danymi z ARIMR. To ci sami ludzie więc wszystko wg nich jest O.K. Teraz powinna się ANR i ARIMR przyjrzeć trwałym uzytkom zielonym w dopłatach ornitologicznych. Och jak pieknie orkanami i dykowymi sa cięte łaki i po raz kolejny wyłudzane sa dopłaty przez cwaniaków ze stolicy. Polecam podlaskie, warmińsko-mazurskie, lubelskie. Patologia po całości! Pewnie Komisja Europejska i UE się ucieszą jak im prześle materiał dowodowy w postaci nagrań za kilka ostatnich lat. Niech wiedza jak ANR i ARiMR z cwaniakami okradaja UE.

rolass, 2013-09-01 18:10:52

Niektóre postulaty protestujących w Szczecinie były chyba dyktowane przez firmy chemiczne zainteresowane aby nie wprowadzać GMO. Tym, którzy wypisują głupoty o GMO też przydała by się nauka!
ANR jest największym PASEREM współczesnego świata! Zarządza i sprzedaje kradzione mienie! Pierwsza ustawa przewidywała krótką żywotność tej Instytucji,ALE szybko się zoriętowano, że na tym można ,,kręcić niezłe lody". I dzisiaj ,,zielona mafia" opanowała całkowicie tą firmę i jest to doskonała przechowalnia dla wiernych ,,pretorianów". Tak szybko nie odpuszczą! Opanowali niemal wszystkie instytucje związane z rolnictwm i są pasożytami rolnika!

Krzak, 2013-08-29 08:12:40

To jest chyba ziomek min Sawickiego,bo wyczuwam ten sam nad burzański akcent,styl,szyk i prezencję.....

ekojajo, 2013-08-28 17:14:58

Postulaty rolników protestujących w Szczecinie zostały w 100 proc. zrealizowane – stwierdził prezes ANR Leszek Świętochowski.
..
Was w tym psl trzeba do szkoły wysłać jeśli czytać nie potraficie. Jakie postulaty zostały spełnione?
Dla przypomnienia :


1. Wprowadzenia moratorium na sprzedaż ziemi z Zasobu WRSP w woj. zachodniopomorskim do czasu wejścia w życie rozwiązań prawnych gwarantujących skuteczną realizację podstawowego zadania ANR tj. tworzenia i poprawy struktury obszarowej gospodarstw rodzinnych.

2. Uznania dzierżawy za pełnoprawną formę rozdysponowania gruntów z Zasobu WRSP oraz zagwarantowanie możliwości kontynuacji dzierżawy przez następców prawnych.

3. Objęcie tarczą antykorupcyjną procesu gospodarowania gruntami z Zasobu WRSP oraz aktywnego udziału instytucji i organów państwowych w zwalczaniu patologii związanych z procesem rozdysponowania gruntów.

4. Przygotowania rozwiązań prawnych wzorowanych na innych krajach UE ograniczających pełną swobodę obrotu ziemią rolniczą i wspierających rodzinny charakter gospodarstw rolnych.

5. Zdecydowanie sprzeciwiamy się wprowadzeniu podatku dochodowego w rolnictwie. Naszym zdaniem będzie on dodatkowym obciążeniem finansowym w momencie kryzysu na wsi i pogłębi niekonkurencyjność polskiego rolnictwa w Unii Europejskiej.

6. Domagamy się kompleksowych działań Rządu RP w kwestii wyrównania warunków konkurencji polskich rolników wobec rolników starej „Piętnastki” poprzez wyrównanie poziomu dopłat bezpośrednich oraz zapewnienie odpowiednich środków finansowych w nowej perspektywie finansowej.

7. Sprzeciwiamy się wprowadzeniu tzw. programu zazielenienia (7 % wyłączeń z uprawy) szczególnie w kontekście zalegalizowania upraw GMO w naszym kraju.

8. Żądamy wyraźnego i zdecydowanego sprzeciwu polskiej delegacji w kwestii cięć środków finansowych na Wspólną Politykę Rolną w ramach negocjacji najnowszej propozycji Budżetu Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020.

9. Domagamy się zaskarżenia do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości decyzji Komisji Europejskiej o potrąceniu rolnikom części krajowych płatności UPO, w ramach systemu modulacji dla gospodarstw o płatnościach całkowitych ponad 5000 €. Redukcja szczególnie negatywnie wpłynie na sytuację ekonomiczną gospodarstw i obszarów wiejskich woj. zachodniopomorskiego.

10. Żądamy wstrzymania procesu prywatyzacji spółek sektora rolno-spożywczego które są obecnie prywatyzowane bez czynnego udziału rolników.

11. Wnosimy o utrzymanie obecnego systemu ubezpieczeń społecznych w ramach KRUS i zmiany niesprawiedliwych zapisów ustawy o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników.

12. Domaga się zwiększenia limitów zużycia paliwa rolniczego do 120 l/hektar i zwrotu pełnej akcyzy.

13. Domagamy się wprowadzenia przepisów umożliwiających rolnikom przetwarzanie własnych surowców gospodarczych i ich sprzedaży. Przepisy sanitarne dotyczące takiej działalności powinny być dostosowane do skali oraz sezonowości produkcji. Obecny stan prawny skutecznie uniemożliwia rolnikom prowadzenie działalności przetwórczej, która mogłaby polepszyć kondycję finansową gospodarstw i umożliwić konsumentom dostęp do lokalnych produktów.

14. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec próby zalegalizowania upraw GMO w naszym kraju poprzez nową ustawę o nasiennictwie uchylającą zakaz obrotu nasionami GMO. Gwarancję na zakaz upraw roślin genetycznie zmodyfikowanych GMO może jedynie dać zapis ustawowy pozostający pod kontrolą Parlamentu, a nie rozporządzenie o nieznanej treści, które ma być wprowadzone w przyszłości.

arszczecin, 2013-08-28 16:12:34BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

lokizom

Jeśli minie więcej niż 10 dni to jakiś efekt będzie czy zwiększyć ta drugą dawkę do prawie zalecanej? Ta pierwsza położyła cześć jęczmienia ale...

jarki

Zwykle mówi się o 5 dniach  Jeśli dzielimy to jest powód najczęściej zbyt małe rośliny przyspieszając stres będzie...