PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@franek
Drogi Franku… Twoje ostatnie zdanie świadczy o Twojej wiedzy nt. nowego PROW. Nie podjąłeś trudu policzenia tego co napisano w tym nowym PROWie. Argumenty zastępujesz atakiem, agresją, w domyśle określasz mnie jako idiotkę nie mająca o niczym pojęcia. Ponadto stwierdzasz, że nie chce Ci się tego wszystkiego tłumaczyć… skoro Ci się nie chce i jedyne co potrafisz to obrażać, uznając siebie za wszechwiedzącego to po prostu się nie udzielaj bo tylko zamulasz temat niczym typowy darmozjad polityk.

40904, 2013-09-02 22:45:00

Ma rację i Kinia i franek. łatwe pieniązki się skończyły

mrówka123, 2013-09-02 19:35:20

Droga Kinia jakbyś był/a na tyle ogarnięta to byś zrozumiał/a takie działanie Ministerstwa jak i UE do tego projektu... Koniec wydawania pieniędzy bez sensu UE to nie pomoc społeczna czy też organizacja charytatywna pieniądze mają się mnożyć a nie zamrażać jeśli ktoś chce rozwijać gospodarstwo i ma plan na ten rozwój na pewno dostanie pieniądze... W dodatku nie chce mnie się tego wszystkiego tłumaczyć szczególnie twojej osobie ale proszę nie pisz już więcej takich bzdur, tym bardziej publicznie...

franek, 2013-09-02 19:19:47

w czasie gdy były gwwizdy to księża siedzący za plecami przemawiającego ministra klaskali by zagłuszyć gwizdy.

szarak, 2013-09-02 12:15:19

Typ przyjechał... typa wygwizdano. A teksty o tym, że bedzie o 12,5% wiecej niż w latach 2007-2012 sa dla prawdziwych analfabetów. Jak długo PSL jeszcze bedzie zaklinał rzeczywistość?

W działaniach inwestycyjnych w nowym PROWie są ogromne cięcia i np. w modernizacji wsparcie z max 300 tys. zmniejszono do 200 tys. Uwzględnijecie 7 letnią inflację to się okaże, że realnie pozostanie 100 - 120 tys. Już nie będzie mozna kupować uzywanych maszyn nie starszych niż 5 lat... a to oznacza, że w miejsce dwóch uzywanych maszyn może kupimy jedną. Każde gospodarstwo będzie musiało w wyniku realizacji projektu osiągnąć wzrost GVA - a to naprawdę nie jest proste.

Głośno teraz krzyczą politycy o wsparciu małych gospodarstw... max dotacja to 60 tys. zł.... ale w wyniku owej "WIELKIEJ" dotacji gospodarstwo będzie musiało osiągnać wynik nadwyżki 55 tys. euro, a to oznacza, że to małe gospodarstwo będzie musiało wykazać się wartością ESU na poziomie ok. 12. Pytam... jak wyciągnąć z 5-10 ha 12 ESU? Przy uprawie zbożowej jest to niemożliwe, jagodników i warzyw także. Jedyna opcja to ogrzewany tunel bądź szklarnia... ale za 60 tys. tego tunelu i szklarni bedzie można wybudować (uwaga) 100 metrów kwadratowych... i to też zacholerę nia da 12 ESU.

Jedyną sensowną propozycją jest budowa budynków inwentarskich, przechowalni itp oraz mocne granie na to, aby rolnicy wspólnie kupowali i wykorzystywali maszyny.

Podsumowując moi drodzy... w PROWie 2014-2020 bieda aż piszczy.

P.S.
Każdy kto będzie chciał choć 5 gr. z nowego PROW będzie musiał prowadzić rachunkowość rolną, czyli nowe ogromne koszty np. biur rachunkowych, podatki... a zderzenie z polską skarbówką to licytyacje gospodarstw za 10% wartości. PO-PSL-żegnajcie.

Kinia, 2013-09-02 10:55:57BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

    • Poznań rynek komercyjny - lokale do wynajęcia
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż
    • Warszawa rynek komercyjny - lokale na sprzedaż

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Pałuczanin81

Oglądam od lat kawa+agrobiznes-oprócz forum to mój główny dostawca informacji do lech-polu dziś się nie dało...

jarki

Cena na matif z przed dwóch lat niestety