PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

Tu prosty sposób:
Kupujcie tylko polskie nasiona, wszystko co
polskie: żywność, chemie, odzież, obuwie.

rolnik, 2013-09-11 12:50:22

Dlaczego producent pestycydu dyktuje nam co mamy jeść???

pytam, 2013-09-11 11:55:04

Potworne! Monsanto chyba za dużo sobie wyobraża! zdecydowane NIE dla nich i ich modyfikowanych ziaren. Zachęcam do zadawania pytań rolnikom, skąd mają ziarna i czy przzypadkiem nie są one modyfikowane.

koszmar, 2013-09-11 10:04:19

Ściema
Kontrowersyjna zmodyfikowana genetycznie super-kukurydza z Monsanto ma zostać dopuszczona do uprawy w Unii Europejskiej pod koniec października, przekazano dziennikarzom RT (Russia Today).

Mimo że unijne organy regulacyjne, w ostatnim miesiącu udaremniają światową ekspansję największej korporacji nasion, wydaje się, że Niemcy nie uciekną od nowych upraw GMO.

Rzecznik unijnej polityki konsumenckiej i Komisarz Zdrowia Toni Borg, powiedział RT, że “spodziewa się zatwierdzenia kukurydzy SmartStax we wrześniu lub październiku.”

Biuro Komisarza powiedziało również niemieckiemu „Zeit Online”, że homologacja dla nasion kukurydzy nastąpi po “rygorystycznym, procesie oceny naukowej.” (??)

Kukurydza GM SmartStax została opracowana w Stanach Zjednoczonych przez firmę Monsanto i Dow AgroSciences. Łączy on w sobie geny dwóch już zmodyfikowanych genetycznie odmian kukurydzy. SmartStax jest odporny na dwa typy herbicydów i trucizn przeciwko sześciu różnym gatunkom owadów, takich jak omacnica prosowianka. Nasiona zawierają osiem sztucznie dodanych genów – wcześniej, największą ilością takich dodanych genów do jednej rośliny była ilość 3 genów.
Koszmar !!!!!!!!!

Od pięciu lat Monsanto i Dow Agro Sciences lobbują za SmartStax w Europie, od kiedy tylko UE zatwierdziła do obrotu ich produkty na terenie Uni.

W 2010 r. Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) stwierdził, że kukurydza SmartStax była “tak samo bezpieczna jak tradycyjnie uprawiana kukurydza i komercyjna wersja w odniesieniu [do] potencjalnego wpływu na zdrowie ludzi i zwierząt oraz na środowisko.”

Adam, 2013-09-10 13:30:47

czy widział ktoś "normalnego" iszpana i tyjczyka po zachowaniu już widać że z nimi coś nie tak. tak ich zmodyfikowali, że już myśleć samodzielnie nie potrafią.

lips, 2013-09-10 10:06:01

Tak czy inaczej na swoje wyjdą ...

kmieć, 2013-09-09 09:48:36

oj tam dadzą odpowiedniej osobie w łapę i będzie po problemie

caza, 2013-09-08 22:15:16BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

przem

@Pałuczanin81nawet tak nie mów !!!! @mieto35 dzięki wielkie za nową tabelkę od razu widać że tiofanat lepszy od prochlorazu

Pałuczanin81

Na końcu nam zmarznie w lutym i tabelki do archiwum