PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl

KOMENTARZE DO TEKSTU:

@jarki
Nie jestem handlarzem tylko sam sprzedaję. Swoje zbiory sprzedaję 100km dalej bo u mnie drobni handlarze płacą nawet 100 złotych mniej niż tam gdzie sprzedaje. W tym roku nawet namówiłem sąsiada żeby przytrzymał i razem ze mną sprzedawał bo we dwóch będzie jeszcze więcej. Nawet nie wiedział, że można tam sprzedawać.

Vader, 2013-09-17 23:09:02

SG obniża swoje prognozy już piąty raz , rosja obniża prognozy kolejny raz kukurydza która miała przykryć niedobory innych zbóż przetrzebiona jest suszą teraz by prognozy miały jakieś wiążące znaczenie to zapewne dolicza jeszcze ryż ,piasek i trociny . By tylko móc powiedzieć że było więcej niż rok temu a że miniony sezon był ... bez komentaza . To ja wam mówię rolnik z pścimi że prognozy są naciagane i to zresztą jak co roku ale co niektórzy są jak elektorat PO dla których paliwo nie drozeje bo zawsze tankuja za 100 zł a Tusk mówił że będzie druga Irlandia więc musi tak być a że na raty nie starcza to wina innych..

RUS, 2013-09-17 20:26:40

@Vader może ten rolnik i nigdzie nie był .ale ty też w d.... byłeś i g.... widziałeś, a raporty piszą tobie podobni bo nigdy nie trafiają.

stary, 2013-09-17 16:37:17

żebyś wiedział że zadzwonić dalej to strach przekonał się o tym niejeden rolnik
ja handluję tyko z pewniakami, na moim terenie (kuj-pom)jest wiele pewnych firm
powierzchnię magazynową mam, nawet ze sporym zapasem tylko każdy ma jakieś zobowiązania finansowe i coś trzeba sprzedać a najprościej z pola to oczywiście rzepak wy to doskonale wiecie i wykorzystujecie

jarki, 2013-09-17 16:26:36

@jarki
Ale żeby się dorobić musi najpierw lawirować. Nikt za darmo nic nie daje. A wystarczy postawić magazyny na zboża i nie sprzedawać lokalnemu cwaniaczkowi za pół darmo bo zadzwonić dalej to już strach
@stary
Nie zmieniłem zdania. Przeczytaj uważnie mój komentarz i zastanów się dlaczego ten rolnik z Pścinia uważa, że na świecie jest nieurodzaj. Na pewno nie dlatego, że tam był i widział czy, że czytał raporty agencji rządowych.

Vader, 2013-09-17 15:54:56

@Vader-jesteś jak piskorz ,lub polityk który zmienia zdanie na ten sam temat co chw2ila w zależnosci od potrzeb.Raz mówisz:"e @rus, rolnik z Pścinia Górnego wie lepiej jakie są zbiory z USA czy Rosji i da sobie rękę uciąć, że reszta świata kłamie tylko po to, żeby jego oszukać i zapłacić mu mniej za pszenicę". a dalej :"No i co w tym dziwnego? To jest normalne na tym świecie i trzeba nie dać się nabrać. " Człowieku ogarnij się! .
Co do zbóż i rzepaku.to nie brakowało ich w ubiegłym roku,ani dwa lata temu. Czy ktoś powie.że brakowało i z tego tytułu świat nie miał co jeść?. Zawsze przed sezonem są jeszcze oficjalne (nie wspominając o niedoszacowanych) zapasy.
W tym roku będzie podobnie, a huśtawka cenowa ,to wynik działania Vaderopodobnych -tylko znacznie większych.

stary, 2013-09-17 10:33:19

rolnik najpierw musi się dorobić żeby móc lawirować w tym waszym oszustwie
ale my jesteśmy dopiero 20 lat na wolnym rynku

jarki, 2013-09-17 09:08:16

No i co w tym dziwnego? To jest normalne na tym świecie i trzeba nie dać się nabrać. Dzisiejszy rynek surowców rolniczych przypomina już giełdę. Albo czytamy i zbieramy informację na temat prognoz i zbiorów zbóż, analizując czy warto sprzedać. Tegoroczne zbiory rzepaku pokazały dobitnie, że rolnik musi się jeszcze dużo nauczyć żeby reszta traktowała go poważnie

Vader, 2013-09-17 01:22:38

@Vader pracownik firmy xyz handlującej nawozami, środkami ochrony, nasionami i ...
oraz zajmującej się handlem zbożem, rzepakiem, soją i...
da sobie ogolić jaja żeby wyrwać rolnikowi ostatni grosz z portfela

jarki, 2013-09-16 22:33:58

"Utrata możliwości eksportowych przez Australią przyczyni się do światowego ryzyka cen zbóż"

co to znaczy? rozumiem, że tekst miał być enigmatyczny, ale jest kompletnie niezrozumiały;

do żniw w AA jeszcze daleko, a w najbliższym czasie jeszcze mamy kukurydzę na północy

kissmy..., 2013-09-16 22:27:54

A kto mówił, że u nas są rekordowe? Według GUS to są na podobnym poziomie jak rok wcześniej. Ale widzę, że @rus, rolnik z Pścinia Górnego wie lepiej jakie są zbiory z USA czy Rosji i da sobie rękę uciąć, że reszta świata kłamie tylko po to, żeby jego oszukać i zapłacić mu mniej za pszenicę.

Vader, 2013-09-16 21:20:20

RUS zgadzam się w 100 % z Tobą . Ta bańka robi się coraz większa i nie długo pęknie . A u nas w okolicy plony bez nadzieja u znajomych w drugim końcu Polski podobnie. Pytam więc GDZIE TE REKORDOWE PLONY? Na pewno nie w naszym kraju.

Arek, 2013-09-16 21:08:28

Dzisiaj mniej w AA jutro okaże się że jest mniej w USA pojutrze w GB i FR a i w naszej PL każdy rolnik dobrze wie jakie były plony i kitra ile może . Kłamstwo o wielkich zbiorach ma krótsze nogi niż mozna było się spodziewać i nie doszło nawet do końca roku .

RUS, 2013-09-16 20:56:35

Z ekspertyz grupy azoty wynika że zboża podrożeją... ciekawe czy tylko dlatego że nawozy też powinny...

piotrek, 2013-09-16 16:43:27BĄDŹ NA BIEŻĄCO


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

  • GORĄCE OFERTY:

  • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

grzegorzsoł

Mam prośbę  do  redakcji   o  uzyskanie  informacji  z  ARiMR oraz  MRiRW kiedy ...

Pałuczanin81

Sugerujesz,że grunt nie wchłonie wody z nawozem.